התשובה של נתניהו להחלטת אונסק"ו: קריאת פסוקים מ'חיי שרה'

בתגובה להחלטת אונסק"ו - אמר: "הקשר בין עם ישראל לחברון ומערת המכפלה הוא קשר של קניין והיסטוריה, שספק אם יש לו משל בתולדות העמים" • הצהיר: "החלטתי לקצץ עוד מיליון דולר מדמי החברות באו"ם - ולהעבירם להקמת מוזיאון למורשת העם היהודי בקרית ארבע וחברון"
אריה ריבקינד
ט"ו תמוז התשע"ז / 09.07.2017 11:46
F170703FFOZ06

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בקריאת פסוקים מפרשת חיי שרה המוכיחים את קניית מערת המכפלה בידי אברהם אבינו.

זאת בתגובה להחלטת ועדת המורשת בארגון אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם ביום שישי – שהכירה בעיר העתיקה ובמערת המכפלה בחברון כ"אתרי מורשת פלסטיניים", הנמצאים ב"סכנה ממשית וקיומית".

"אני מבקש לקרוא מספר בראשית, פרשת חיי שרה: "וַיִּשְׁמַע אַבְרָהָם, אֶל-עֶפְרוֹן, וַיִּשְׁקֹל אַבְרָהָם לְעֶפְרֹן, אֶת-הַכֶּסֶף אֲשֶׁר דִּבֶּר בְּאָזְנֵי בְנֵי-חֵת–אַרְבַּע מֵאוֹת שֶׁקֶל כֶּסֶף, עֹבֵר לַסֹּחֵר… וְאַחֲרֵי-כֵן קָבַר אַבְרָהָם אֶת-שָׂרָה אִשְׁתּוֹ, אֶל-מְעָרַת שְׂדֵה הַמַּכְפֵּלָה עַל-פְּנֵי מַמְרֵא–הִוא חֶבְרוֹן:  בְּאֶרֶץ, כְּנָעַן.  וַיָּקָם הַשָּׂדֶה וְהַמְּעָרָה אֲשֶׁר-בּוֹ, לְאַבְרָהָם–לַאֲחֻזַּת-קָבֶר:  מֵאֵת, בְּנֵי-חֵת" (בראשית פרק כג, פסוקים ט"ז-כ').

לאחר מכן נתניהו הוסיף: "הקשר בין עם ישראל לחברון ומערת המכפלה הוא קשר של קניין והיסטוריה, שספק אם יש לו משל בתולדות העמים. זה כמובן לא הפריע לוועדת המורשת של אונסק"ו לקבל ביום שישי עוד החלטה הזויה. היא קבעה שמערת המכפלה היא אתר מורשת פלסטיני.

"בעקבות ההחלטה הזו החלטתי לקצץ עוד מיליון דולר, מדמי החברות של ישראל באו"ם, ולהעבירם להקמת מוזיאון למורשת העם היהודי בקרית ארבע וחברון – והכסף ישמש גם למיזמים נוספים בתחום המורשת הקשורים בחברון", אמר ראש הממשלה.

ראש הממשלה ציין: "מול החלטת אונסק"ו ישראל תציג בפני עולם את האמת ההיסטורית ואת הקשר העמוק בן אלפי השנים של העם היהודי לחברון".

לדבריו, "כך נעשה גם, מול החלטה הזויה נוספת של אונסק"ו בדבר היעדר הקשר לירושלים".

ראש הממשלה סיפר: "הנחיתי היום להשלים את התהליכים לבנייתו של מרכז 'קדם' לתצוגה של מיצגים היסטוריים וארכיאולוגיים לעיר דוד. זה הולך להיות מבנה מרהיב עם תצוגות מרהיבות – והעולם כולו יראה את האמת. האורחים הראשונים שנזמין לשם יהיו משלחות אונסק"ו לאו"ם".

ראש הממשלה התייחס גם להפסקת האש שאמורה להיכנס לפועל בצהריים בדרום סוריה.

"ישראל תברך על הפסקת אש אמיתית בסוריה, אבל אסור שהפסקת אש זו תאפשר את התבססותן הצבאית של איראן וגרורותיה, בסוריה בכלל ובדרום סוריה בפרט. בשבוע שעבר שוחחתי בנידון שיחות מעמיקות עם מזכיר המדינה טילרסון ועם נשיא רוסיה פוטין. שניהם אמרו לי שהם מבינים את עמדותיה של ישראל ויתחשבו בדרישותינו".

הוא הוסיף: "אנחנו מצידנו נמשיך לעקוב אחר המתרחש מעבר לגבולותינו, תוך עמידה איתנה על הקווים האדומים שלנו: מניעת התעצמות חיזבאללה נגד סוריה בדגש על הצטיידות בנשק מדוייק, מניעת התבססות קרקעית של חיזבאללה ליד גבולנו או התבססות של כוחות איראניים, ומניעת התבססות צבאית איראנית בסוריה כולה".

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מערת המכפלה
    10/07/2017 07:18
    עמיר
  1. א ל ו ף!