בן הראשל"צ מול נאמני הראשל"צ: מי יירש את רב המועצה עמק חפר?

מאבק עז מתנהל מתחת לפני השטח: מי ימונה לרב המועצה האזורית עמק חפר, ויחליף בתפקיד את הרב שהגיע לגיל פרישה • מצד אחד ניצב הרב אליהו עמאר, בנו של הגרש"מ עמאר, נגדו נלחמים נאמני הראשל"צ הגר"י יוסף • מולו ניצב, הרב יוסף קרסיק, חסיד חב"ד, הנעדר מרפקים פוליטיים
יוסף גרינבוים
ח' תמוז התשע"ז / 02.07.2017 15:02
הרב אליהו עמאר

מאבק עז מתנהל בימים אלו מתחת לפני השטח: מי ימונה לרב המועצה האזורית עמק חפר שבשרון, ויחליף בתפקיד את הרב אליעזר שמחה וויס, מי שכיהן עד כה בתפקיד והגיע לגיל פרישה?

את ההחלטה אמורה לקבל מחר (שני) מועצת הרבנות הראשית, כאשר חברי המועצה יצטרכו להכריע בין שני רבנים שהגישו מועמדות לתפקיד, או להאריך בחצי שנה את כהונתו של הרב וייס, רבו של כפר הרא"ה ורב המועצה. קיימת גם אפשרות שיוצנח מועמד חדש, שלא הגיש מועמדות.

הרבנים שהגישו מועמדות לתפקיד המתפנה הם הרב אליהו עמאר, בנו של הראשל"צ ורבה הראשי לירושלים הגרש"מ עמאר, רב המושב עולש-בארותיים וראש כולל חשוב בירושלים, והרב יוסף קרסיק, רבו של היישוב בת חפר – היישוב הגדול במועצה האזורית ורב איזורי ביישובי עמק חפר.

הרב וויס, הנחשב לרב מוערך מאד ואהוב על כל הקהילות באזור, נאלץ לפרוש מתפקידו עם הגיעו לגיל הפרישה הקבוע בחוק לעובדי מדינה.

מי שרואה עצמו מועמד טבעי לתפקיד הוא הרב אליהו עמאר, המכהן כרב איזורי יותר מ-20 שנה. אלא שמועמדותו נתקלת בהתנגדות של נאמני ותלמידי הראשל"צ הגר"י יוסף.

לדברי גורמים ברבנות הראשית, צפוי מאבק גדול  בין תלמידיו של הגר"י יוסף, המנסים להשפיע שעמדת הראשון לציון – שנכון לשבוע שעבר הביע התנגדות למינוי של הרב עמאר לתפקיד – תנחל הצלחה, לבין תלמידיו ומקורביו של רבה של ירושלים הגר"ש עמאר, המנסים להפעיל את קשריהם הרבים לטובתו בנו.

מי שניצב מהצד הוא הרב יוסף קרסיק, חסיד חב"ד, המכהן כרב כבר 28 שנים, ונחשב כבעל ותק גדול כרב איזורי. הרב קרסיק מוערך מאוד בקרב תושבי המועצה האיזורית וזוכה לתמיכה רחבה בדעת הקהל – מצד רבים מרבני הקהילות והתושבים הדתיים והחרדים, כמו גם מצד הקהילות הספרדיות בעמק, בהן הוא פעיל.

עם זאת, למרות שהם רואים ברב קרסיק יורש טבעי של הרב וייס, עמו הוא מצוי בידידות קרובה מזה שנים רבות, הרב קרסיק נעדר כל מרפקים פוליטיים ולא מנהל 'לובי' למען בחירתו.

גורמים המקורבים לרבנות אומרים לחרדים 10, כי ישנה גם אפשרות שההחלטה מחר תהיה להעניק לרב וויס עוד חצי שנה הארכה – החלטה שמקורבי הרב קרסיק תומכים בה בצורה נלהבת.

חשוב לציין, כי בין שני הרבנים המתמודדים שוררת הערכה, והם נמנעים מלתקוף או לדבר בגנות המתחרה.

עם זאת, תושבי במועצה עמם שוחח חרדים 10 ציינו, כי "הרב עמאר הינו ראש כולל במשרה מלאה בירושלים ונמצא בעיקר שם. העבודה בכשרות לא יכולה להתנהל בשלט-רחוק. יש משחטת ענק ועשרות מפעלים. זה מישהו שבאמת צריך לעבוד.

"לעומת זאת הרב קרסיק כל היום מתעסק בפעילות תורנית ביישובי המועצה האיזורית".

הרב יוסף קרסיקהרב יוסף קרסיק. צילום: שטורעם.נט

בשיחה עם חרדים 10, אומר הרב אליהו עמאר, השוהה בחו"ל: "מאחר והרב וויס פרש לגימלאות, ומאחר ואני הרב האזורי הוותיק ביותר בעמק חפר – 22 שנה גר במקום ופעיל ברוב ישובי העמק, ובנוסף נתמך על ידי המועצה האזורית והמועצה הרתית – באופן טבעי אני מעומד".

לדבריו, "אני מקווה שפוליטיקה זולה לא תעמוד בדרכי".

הרב עמאר מוסיף ומדגיש: "לאורך כל השנים כיבדתי את הרב ויס, בניגוד לטענות שונות, ולמרות שהיה ביכולתי לפעול לקבל סמכויות נרחבות לאורך שנים רבות בעבר, מעולם לא ביקשתי ולא נטלתי שום סמכות מסמכויותיו".

• מה הסיכויים שלך מחר?

הרב עמאר: "אין לי מושג".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הרצחת גם ירשת!
  02/07/2017 15:12
  בן חפר
 1. מי השתמש בבטיטו לפגוע ברב וייס?
  מי עשה את הצרות בצרורות להרב וייס.
  בושו והכלמו.
  אתה מקוה שפוליטיקה זולה לא תעמוד בדרכך.
  את הפוליטיקה הזולה נגד הרב וייס אתה עשית יד אחת עם בטיטו