החופש הגדול פה? זמן טוב לעצב נכון ופרקטי את חדר הילדים

איך הופכים את חדר הילדים, שקירותיו מתלכלכים במהירות ובקלות, לחדר שיקי ופרקטי? • החופש הגדול הוא הזמן המתאים לעשות סדר בחדר הכי מלא בילדים בבית
תמי גיל
י' תמוז התשע"ז / 03.07.2017 22:49
6

מדמיינים חדר ילדים בלי טביעות אצבעות שחורות על הקירות? רוצים שחדר הילדים יהיה פונקציונלי ועם זאת בעל עיצוב מעניין ומקורי?

החופש הגדול הוא בדיוק הזמן להכין את החדר הכי שמח בבית לשנת הלימודים החדשה.

5

 יוספה זהבי, מנהלת תחום אדריכלים בחברת אלוני: במקום טפט או צבע קיר סטנדרטי – שכמובן מתלכלך ומתבלה – כדאי לחפות חלקים אסטרטגיים באריחים. לילדים צעירים ניתן ליצור תמונה או סיפור שלם בעזרת אריחים מצוירים.

לילדים בוגרים יותר ניתן ליצור עיצוב גרפיטי במראה של אמנות רחוב, או לחילופין מראה רומנטי עם אריחים בדוגמת תחרה או רקמה. יש אריחים מנוקדים או עם דפוסים גאומטריים מתוחכמים, שגם יעניקו לחלל מראה גדול יותר.

israel kohen 2

ילדים נוטים לשחק הרבה על הרצפה וביתר הזמן – לגרור עליה דברים. לכן המושגים עמיד ופונקציונלי מקבלים משמעות יתרה בחדר הילדים, כדי שהם יוכלו לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב – להיות ילדים.

את הרצפה מומלץ לחפות באריחים של גרניט פורצלן במראה טבעי, במראה בטון או דמוי לוחות עץ. גרניט פורצלן הוא חומר שלא סופג לכלוך ורטיבות, עמיד ונוח מאוד לניקוי ולתחזוקה, כך שמדובר בבחירה מנצחת.

1

כדי להוסיף לחדר חמימות, אפשר לחפות בפרקט למינציה, המציע מגוון גדול של צבעים וגוונים, וגם נחשב עמיד. בני נוער נועזים ישמחו אם תציעו להם חיפוי שחור או במראה בטון אפור ואורבני.

israel kohen

בחדרי הילדים מומלץ להשתמש בנגיעות של צבע, והטרנד המוביל כיום הוא לשלב צבעים מסקלת הירוקים והכחולים למיניהם, בעיקר את הגוונים הבהירים.

כדאי לעצב חדר עם מחשבה קדימה, לעתיד, ולבחור בחומרים ובצבעים שאפשר לגדול איתם.

כדאי לשלב משחק של שחור ולבן בחדרי ילדים ולהוסיף אביזרים וטקסטיל צבעוניים.

 טיפ מדליק: חיפוי קיר אחד באריחים לבנים ייחודיים ייצור מעיין לוח מחיק, אפשר לצייר עליהם ולמחוק. הילדים יזכו ללוח השראה מקורי ואישי משלהם. את אותו אריח  אפשר לשלב גם בחדר הרחצה של הילדים, כך שיוכלו לצייר עם צבעים במהלך הבילוי באמבטיה.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות