חשד: המיר שטרות מזויפים ושטרות שפג תוקפם לנוסעים שטסו מנתב"ג

החשוד, בן 63 מתל אביב, נהג להגיע לנתב"ג - שם הציע לנוסעים שהיו בדרכם לחו"ל להמיר שטרות בולגריים או רומניים במחיר מוזל, כאשר על פי החשד, היו השטרות פגי תוקף
חיים טוויל
כ"ה סיון התשע"ז / 19.06.2017 09:30
שטרות כסף

פעילות מודיעינית וחקירתית של בלשי משטרת ישראל בנתב"ג, הובילה למעצרו של אדם שהציג עצמו כחלפן כספים, החשוד בהמרת שטרות ישנים שפג תוקפם – לנוסעים בנתב"ג.

מהחקירה עולה, כי החשוד, בן 63 מתל אביב, נהג להגיע לנתב"ג, שם הציע לנוסעים שהיו בדרכם לחו"ל להמיר שטרות בולגריים או רומניים במחיר מוזל, כאשר על פי החשד, השטרות היו פגי תוקף.

במהלך מעצרו, החשוד ניסה להימלט מהבלשים והתנגד למעצרו.

החשוד יובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשל"צ.

משטרת ישראל קוראת לציבור "להמיר כסף בבתי עסק מורשים לחלפנות כספים, ולא להתפתות להצעות מוזלות עם שטרות שמקורם לא ידוע".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אמת ! ניסה לרמות אותי לפני חצי שנה.
    19/08/2017 08:28
    נטלי
  1. מכירה את הבנאדם. נסעתי ברכבת מההגנה לנתב"ג ושם הוא כאילו דיבר עם חבר שלו בקול בטלפון שיש לו שטרות בולגריים ושהוא חזר מסופיה ועוד שקרים כדי לתפוס את תשומת לב הנוסעים לבולגריה. ניגשתי אליו הוא מאד תחמן ונחמד ולכן לא שמים לב בהתחלה ! למזלי נסעתי לבולגריה במהלך אותה השנה כבר פעם אחת ואני יודעת שהשטרות אינם זהים, אמרתי לו שלפני חודש השטרות היו אחרים, הוא טען שהחליפו אותם במהלך אותו החודש, שבתי לעצמי שאם היו מחליפים הייתי יודעת הרי יש לי חשבון בנק שם ואני מעורבת … החלטתי לשאול אותו ואז הוא הראה לי באינטרנט את השטרות שלו ומה שקרה שהוא לא שם לב אבל היה כתוב שם שער נמוך מאד ונזכרתי שזה זהה לשער הלב הישן שהיה בעבר וככה עליתי עליו. לא רציתי להיכנס לעימותים אז הנחתי לו בטענה שאני מעדיפה להשאיר את היורו ולהפקיד חלק כאירו ואפרוט כבר בסופיה. בכל מקרה היה מדובר על 400 אירו כל הכסף שהיה ברשותי באותו רגע. הנבל הזה רצה להונות אותי ללא בושה בסכום גדול כל כך. אגב הוא לא הרפה וניסה לשכנע אותי שאמיר רק חלק מהסכום כמובן שלא ראיתי זאת כאופציה. ראו הוזהרתם !