מניעים מו"מ מדיני: קושנר וגרינבלט ייפגשו עם רה"מ נתניהו ואבו מאזן

ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט מגיעים לישראל ולרשות הפלסטינית על מנת לדון עם המנהיגים בדרכים לחדש את השיחות • המטרה: להביא לסיכום לוועידה משותפת עם הפלסטינים בעוד כשלושה חודשים
יוני גרין
כ"ה סיון התשע"ז / 19.06.2017 09:05
ג'ייסון גרינבלט

השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, יגיע ביממה הקרובה לישראל ולרשות הפלסטינית, לסבב פגישות נוסף במסגרת הניסיון של הממשל האמריקני להניע מחדש את המשא ומתן המדיני.

על פי תוכנית שהאמריקנים מגבשים בימים אלה, יציע גרינבלט לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקיים ועידת פסגה בתוך כשלושה חודשים – בה יוכרז על חידוש המגעים.

הבוקר (שני) כתב גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו: "נרגש לנסוע פעם נוספת לישראל ולרשות הפלסטינית כדי להמשיך בשיחות על האפשרות לכונן שלום בין הצדדים".

הפעם ישתתף בשיחות, גם חתנו של הנשיא האמריקני, ג'ראד קושנר, שיגיע ביום רביעי. מטרת בואו היא להראות לצדדים עד כמה גדולה חשיבות חידוש המגעים בעיני האמריקנים.

גורם בבית הלבן אמר לוול סטריט ג'ורנל: "חשוב לזכור שייקח זמן לגבש הסכם שלום היסטורי – ככל שתהיה התקדמות. צפויים הרבה ביקורים של קושנר וגרינבלט, לעתים ביחד ולפעמים בנפרד וייתכנו אף ביקורים רבים של הנושאים והנותנים מישראל ומהרשות הפלסטינית לוושינגטון, או למקומות אחרים".

במספר כלי תקשורת מערביים דווח, כי מדינות ערב המתונות יסכימו לבקשת ארה"ב, לעשות צעד ראשון בנרמול היחסים עם ישראל, עוד לפני שיתחדש המשא ומתן עם הפלסטינים.

על פי הדיווחים, המגעים המרכזיים בנושא מתנהלים עם סעודיה, שתאפשר שדרוג משמעותי של היחסים הכלכליים בין המדינות – כולל מתן אפשרות למטוסים ישראלים אזרחיים להשתמש במרחב האווירי שלה.

הממשל בריאד הכחיש את הידיעה ובישראל לא התייחסו אליה. עם זאת, האמריקנים  מתעקשים שסעודיה היא רק הסנונית הראשונה, ואחריה מדינות נוספות יחלו בנרמול יחסים עם ישראל.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות