חשיפת חרדים10 • תכנית: להציב את יעקב גוטרמן כמועמד מוסכם בראש עיריית ב"ב

מתחת לפני השטח מתנהל מאבק סמוי בין תומכי אברהם רובינשטיין לבין מנחם שפירא - מי יוצב מטעם סיעת 'דגל התורה' בראש עיריית בני ברק בקדנציה הבאה • אלא שכעת נחשף: ראש העיר מודיעין עלית קיבל פניות, גם מגורמים חסידיים בעיר, להתייצב כמועמד • יעקב גוטרמן סירב להצעה
חיים בוזגלו
כ"א סיון התשע"ז / 15.06.2017 12:17
יעקב גוטרמן

הבחירות לרשויות המקומיות אמנם עדיין רחוקות,  אבל כבר יש מי שמחמם מנועים.

בעוד כשנה וחצי יתקיימו בחירות לעיריית בני ברק, כאשר הפעם המועמד שיוצב בראש הרשימה המשותפת של 'יהדות התורה' יבוא משורת סיעת 'דגל התורה'.

לפני כ-20 שנה נחתם בעיר התורה והחסידות הסכם רוטציה בין סיעות אגודת ישראל ודגל התורה – כאשר בכל קדנציה מוצב לסירוגין נציג אחת המפלגות בראשות הרשימה. המודל הזה הוביל ליציבות שלטונית בעיר ומנע בחירות סוערות לראשות העירייה.

המועמדים שכיהנו עד כה בראשות העיר, במסגרת ההסכם, היו מרדכי קרליץ, ישכר פרנקנטהל, יעקב אשר – שעמד בראש 'הרשימה התורתית המרכזית' שכללה גם נציגים של ש"ס ושל המפד"ל, ובעקבות כל לא התקיימו בחירות בשנת 2008 בעיר, אברהם רובינשטיין (שמילא את מקומו של אשר, כאשר מונה לחבר כנסת), וחנוך זייברט.

בשנה האחרונה מתנהל מתחת לפני השטח מאבק סמוי בין תומכי אברהם רובינשטיין, הנהנה מתמיכת בני ביתו של הגר"ח קנייבסקי, לבין מנחם שפירא, מי שכיהן קודם לכן כסגן ראש העיר במודיעין עלית והוצב בבחירות האחרונות כסגן ראש העיר בני ברק, הנהנה מתמיכת בית הגראי"ל שטיינמן.

אלא שכעת, כפי שנחשף כאן לראשונה בחרדים10, מתברר כי יש מי שמחפשים אחר מועמד שלישי.

לפי מידע שהגיע לחרדים10,  בתחילת השבוע התבצעו מספר פניות אל יעקב גוטרמן, ראש העיר מודיעין עלית, כדי שיסכים למהלך שיציב אותו כמועמד הרשימה לראשות העיר בני ברק בקדנציה הבאה.

הפניות אל גוטרמן, חסיד אלכסנדר, הגיעו גם מגורמים חסידיים בבני ברק, הרואים בו מועמד מוסכם. גוטרמן גם נחשב מקורב אל בית הגר"ח קנייבסקי, המעריך מאוד את פעילותו בנושא הקרוב ללבו – הגנרטורים של שבת.

גוטרמן, בן 54, בעבר תושב העיר בני ברק, סירב להצעה.

גוטרמן מכהן בראשות העיר מודיעין עלית מזה 17 שנה. בשנת 1996 הוא נכנס לפעילות פוליטית בדגל התורה כאיש אמונו של הגראי"ל שטיינמן, וכיהן כעוזרו של ח"כ אברהם רביץ ז"ל.

בשנת 2000 התמנה כמועמד יחיד וללא בחירות לראשות העיר מודיעין עילית. מאז הוא מכהן בתפקיד ברצף ונבחר כמועמד יחיד, ללא בחירות בשתי מערכות הבחירות הבאות.

בשנת 2013  נערכו לראשונה בחירות לעיריית מודיעין עילית, וגוטרמן נבחר לקדנציה רביעית, ברוב של 85.5 אחוזים. מולו התמודד נציג מפלגת 'הפלג הירושלמי'.

גוטרמן היה מועמד ברשימת יהדות התורה מאז הבחירות לכנסת ה-15. בבחירות לכנסת ה-18 וה-19 הוא הוצב במקום השמיני, אך לא נבחר.

מנחם שפירא בתגובה: "לא מכיר שום שמועה של מישהו שמתעסק בבחירות בשלב הזה".

אברהם  רובינשטיין הגיב לפניית חרדים10: "לא מדבר עם אתרים".

יחיאל סבר, דובר עיריית מודיעין עלית, לא הגיב לפניית חרדים10.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  כולם טועים
  15/06/2017 14:24
  איצקוביץ'
 1. כל זמן שרא עיריית בני ברק יבוא ויציג קהילה מאוד ספציפית, הוא לא יידע לדאוג לרווחת הכלל והעיר רק תפסיד.
  אתם כעיר רוצים להצליח?! תביאו מישהו מבחוץ שלא גר בעיר ולא מייצג את אף קהילה או חסידות. נגיד חילוני מתל אביב או דתי מראש העין, אין לו אינטרסים לקדם את הקהילה שלו והעיר תפרח ותצליח.
  כל זמן שנעסוק בחסיד גור או נאמן בית קנייבסקי וכדו' אז הנציגים ידאגו למקומות האלה וישכחו שעליהם לשרת את כלל הציבור. אם אתם לא מאמינים לי, עיינו בערך ראש העיר הנוכחי ועוד מהעבר.