עתירה לבג"ץ: להדיח את אריה דרעי או לפחות להוציאו לחופשה כפויה

תנועת אומ"ץ, באמצעות עוה"ד יובל יועז ודורון ברקת, טוענת בעתירה שהגישה לבג"ץ כי על נתניהו ומנדלבליט להדיח את שר הפנים, או לכל הפחות להוציאו לחופשה כפויה, בשל עברו הפלילי, התקדמות חקירת המשטרה הנוכחית- וחוסר הנוחות שהביע בג"ץ ממינויו לשר בכלל ולשר הפנים בפרט
חיים טוויל
כ' סיון התשע"ז / 14.06.2017 14:03
דרעי

תנועת אומ"ץ הגישה הבוקר (רביעי) עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להדיח את שר הפנים, אריה דרעי, או לפחות להוציאו לחופשה בשל חקירת המשטרה נגדו. כך דווח לראשונה ב-news1.

התנועה טוענת בעתירה, כי את החקירה הנוכחית יש לראות על-רקע עברו הפלילי של דרעי, וכן על רקע חוסר שביעות הרצון שהביע בג"ץ ממינויו לשר בכלל ולשר הפנים בפרט – המשרד בו ביצע חלק מן העבירות הקודמות בהן הורשע.

התנועה טוענת, כי בהסתמך על דיווחים בתקשורת, החקירה מצויה בשלב מתקדם – המצדיק, לטענתה, הדחה או חופשה.

"נוכח חומרת החשדות בעניינו של המשיב 4; נוכח השלב המתקדם שאליו הגיעה חקירתו הפלילית של המשיב 4 והצטברות הראיות נגדו; נוכח רום מעמדו של המשיב 4, המשמש שר בכיר בממשלה; ונוכח נסיבות העניין, לרבות עברו הפלילי של המשיב 4 והנסיבות הגבוליות של עצם מינויו לממשלה ובהמשך לתפקיד שר הפנים – קמה למשיב 1 [נתניהו] ולמשיב 2 [אביחי מנדלבליט] חובה משפטית להפסיק את כהונתו בממשלה בעת הזו, בין בדרך של הוצאה לחופשה כפויה והוראה שלא להפעיל את סמכויותיו המיניסטריאליות, ובין בדרך של העברה מכהונה".

בעתירה נאמר עוד: "משלא מילאו המשיבים 1 ו-2 חובתם זו, קמה עילה להתערבותו של בית משפט נכבד זה בשיקול דעתם של משיבים אלה".

העתירה שהוגשה באמצעות עוה"ד יובל יועז ודורון ברקת.

כפי שדווח בחרדים10, יו"ר ש"ס נחקר היום  במשרדי להב 433 פעם נוספת בפרשות בהן הוא חשוד.

הפעם נחקר דרעי ללא רעייתו יפה, שהעמותה אותה היא מנהלת עומדת במוקד אחת מהפרשות הנחקרות.

ביום שני בשבוע שעבר, בתום 6 שעות במשרדי יאח"ה, הגיע דרעי אל ישיבת סיעת ש"ס בכנסת והתייחס לחקירה המתנהלת ננגדו כשאמר לחברי הסיעה: "להמשיך ולנהוג באיפוק ולתת לגורמי אכיפת החוק לעשות את עבודתם".

בישיבת הסיעה הוסיף דרעי: "הם עושים את עבודתם ואנחנו משתפים פעולה ומכבדים את החקירה. אני מודה לכולם על העידוד והתמיכה האדירה ומחממת הלב. קיבלתי אלפי הודעות עידוד, תמסרו לכל הנציגים את תודתי על כך. רעייתי ואני מרגישים טוב. ושוב אני מודה לבורא עולם על הכל, נמשיך בעבודה ובעשייה הברוכה".

החקירה הראשונה, שנמשכה יותר מ-10 שעות, נערה לפני חג השבועות.

 

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אריה דרעי
  14/06/2017 18:14
  רון
 1. מקומו במחנה הציוני

 2. הדחתו של אריה דרעי דחוף
  15/06/2017 07:52
  יריב
 3. בית המשפט הנכבד חייב לכבד את רצון הציבור שמצפה מאנשי שררה שיהיו נקיי כפיים, ואילו אריה דרעי שכבר הואשם בפלילים וישב בכלא, לא רק שלא בא בנקיון כפיים, אלא ממשיך להתל בכולנו ומשליט שררה של שחיתות ושל מעשים פליליים חמורים. אין מקומו לא בממשלה ולא בכנסת מקומו בכלא.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   15/06/2017 13:44

   בית המשפט הנכבד חייב לכבד את רצון הציבור שבחר באריה דרעי כמנהיג ש"ס והביע את רצונו בקלפי.
   אין ענין להתלהם סתם ולהוציא דברים מהקשרם בגלל זהות הנחקר.
   האמת עוד תצא לאור.

 4. השחיתות של אריה דרעי
  19/06/2017 15:45
  טובה
 5. השחיתות של אריה דרעי מתבטאת ב"פגיעה-במוסר" "פגיעה-בדת" "פגיעה-באנושיות" "פגיעה-במדינה" "פגיעה בממשלה" "פגיעה-בכנסת" "פגיעה במועצת החכמים" "פגיעה-במצביעי שס" "פגיעה-במפלגה" "פגיעה בצלם אלוקים"
  ומעל הכל פגע פגיעה חמורה בתורה הקדושה