קולות מלחמה • גפני: "פרוש מעביר עלי ביקורת, תיגמר התופעה הזו!"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני לא נשאר חייב לביקורת שהטיח בו מאיר פרוש על דבריו ב'ועידת הארץ' ומחמם את העימות: "הוא גם לא שמע את הנאום, הוא אמר דברים שלא היו ולא נבראו" • "אם הוא לא יודע לדבר, שלא ידבר - שיעשה!"
אריה ריבקינד
י"ט סיון התשע"ז / 13.06.2017 12:58

נמשך העימות בין יו"ר ועדת הכספים וסגן שר החינוך:  ח"כ משה גפני הגיב היום (שלישי) על הביקורת שהטיח בו עמיתה למפלגה במתקפה משלו.

"זה חוזר על עצמו פעם אחר פעם", אמר גפני. "חבר הכנסת פרוש שמעביר ביקורת על מה שאני אומר – כשאני אומר את מה שאני אומר, אני אומר את מורשתו של הרב שך זכר צדיק לברכה".

גפני המשיך: "הוא גם לא שמע את הנאום, הוא אמר דברים שלא היו ולא נבראו. אני אמרתי שלקיבוצי השמאל אין זכות להיות על אדמות ערביות, אם לא התורה. כל הזכות שלנו על ארץ ישראל נובעת מכך שהקב"ה נתן לנו את ארץ ישראל. להגיד את זה במעוז השמאל, לדבר נגד הרפורמים, להגיד את דעתנו, ואחר כך אני שומע שחבר הכנסת פרוש מעביר עלי ביקורת, תיגמר התופעה הזו! אם הוא לא יודע לדבר, שלא ידבר – שיעשה!"

כפי שדווח אתמול בחרדים10, מאיר פרוש, יו"ר סיעת שלומי אמונים,  הגיב בחריפות לדברי עמיתו יו"ר דגל התורה – שאמר בוועידת ישראל לשלום של עיתון 'הארץ', כי "הפלסטינים היו פה לפנינו – אנחנו הוצאנו אותם מפה".

"אולי גפני הגיע אחרי הפלסטינים, אני נמצא כאן שמונה דורות", אמר פרוש. "כל ההתחבקות עם השמאל היא תמוהה, מרגיזה ואין בה כל תועלת. אמרתי לו את זה כבר בישיבת הסיעה לפני שבוע".

 

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  דבריו כואבים לי עד לשמים
  13/06/2017 14:04
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. אם "הרב" גפני טוען ש- הערבים היו כאן לפנינו – הריהו _כופר_גמור_ בתורת בורא עולם.!!!. ואולי… שמא הוא עצמו מוכיח שבמקור הוא לא מעם ישראל… ומי באמת יודע מאיזה מוצא הוא ??? = _פיו_ענה_בו_ !!!!!!! דבריו כואבים לי עד לשמים. ועליו נאמר אפילו בפתחו של גיהינים…

 2. לא משנה מה
  13/06/2017 14:44
  גפני טועה
 3. ביקורת מותר ורצוי להגיד, גם אם זה לא מוצא חן בעיניך מר גפני, מה זה הדיקטטורה הזאת, כמו שלך יש זכות להביע עמדה גם לפרוש יש את אותה הזכות.
  על אף שהוא לא קשור להרב שך ואתה מתנשא מעליו עקב היותו חסיד, לפי שיטת הרב שך.