אבי גבאי: "עושים לי מה שעשו לדוד לוי. הוא חושב, שאיני יודע אנגלית?"

המתמודד על ראשות מפלגת העבודה הגיב לתקרית המביכה במהלך העימות בין המועמדים - והאשים את אראל מרגלית בגזענות • על הצבעתו בעבר: "כל חיי הצבעתי ליכוד. סליחה, עבודה"
אריה ריבקינד
י"א סיון התשע"ז / 05.06.2017 11:29
אבי גבאי

המועמד לראשות מפלגת העבודה, אבי גבאי, התייחס הבוקר (שני) פעם נוספת לסערה בעקבות העימות שנערך אתמול בוואלה, במהלכו הביך אותו המועמד ח"כ אראל מרגלית כאשר שלף סרטון בו נשמע גבאי מודה כי הצביע לליכוד, בניגוד להכחשותיו.

בשיחה עם גל"צ האשים גבאי את יריבו הפוליטי אראל מרגלית בגזענות, כאשר התייחס לחלק בעימות שבו אמר לו מרגלית: "אולי לא תרגמו לך נכון", בהתייחסו למאמר באנגלית.

גבאי: "מנסים לעשות לי מה שעשו לדוד לוי, כאילו לא עברו ארבעים שנה. אני לא דוד לוי, אני הייתי קצין, יש לי תואר ראשון ותואר שני, הייתי מנכ"ל של חברה בינלאומית ארבע שנים וחצי, עשיתי עסקים בעולם. מה הוא חושב, שאני לא יודע אנגלית?"

גבאי התייחס גם לתקרית המביכה עם הסרטון  במהלך העימות. "רוב חיי הצבעתי עבודה, לא אמרתי 'כל חיי'. גדלתי בבית של מצביעי ליכוד, אני מהילדים שב-77' שמחו כשבגין ניצח", אמר גבאי בריאיון. "רוב חיי הצבעתי ליכוד, סליחה, עבודה", המשיך גבאי, "וזה לא פשע להצביע ליכוד. אני מצביע לפי מי המנהיג ומה הבעיה של מדינת ישראל באותה זמן".

גבאי מתח ביקורת על מרגלית, ואמר: "יש כאלה שעסוקים בלקיחת הקמפיין למקום שלילי, למקום של רק נגד ונגד. מה שאראל מרגלית עושה זה תוצר של תסכול והיסטריה. האיש חבר כנסת חמש שנים, מגיש מועמדות לראשות המפלגה, ואיש לא תומך בו. והוא רואה אותי, מישהו שנכנס לפני חצי שנה ומוביל בסקרים, אז הוא עסוק בי".

לדבריו, אריאל מרגלית הוא "ילד פריבילג שגדל עם כפית שמנת בפה".

גבאי התייחס גם לפריימריז עצמם ולמצב מפלגת העבודה בסקרים. "מצב המפלגה הוא לא מהמשופרים שיש. היא צריכה מצביעי ליכוד – בלי להעביר שישה מנדטים מגוש לגוש נמשיך להיות מפלגת אופוזיציה".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  גדול!
  05/06/2017 12:38
  אין שם
 1. אכן דוד לוי של העבודה..

 2. פרח
  05/06/2017 18:18
  דוד
 3. גבאי אתה חושב שאתה יותר טוב מלוי דוד חבר לך הרבה להגיע למעמד שח כבוד דוד לוי השר

 4. יש ממב שגבאי גאון
  06/06/2017 01:15
  אוניל
 5. חושב לעצמי שאולי כל התקרית הזאת של גבאי בנוגע לשקר. אולי הוא בכלל יצר את השקר בכוונה. הרי הוא לא אדיוט הוא יודע מה הוא אמר בראיון לטלויזיה. כל אחד רואה מה הוא אומר כשהוא מוקלט, בטח לקראת בחירות. אז גבאי עשה מניפולציה על מרגלית ומצא דרך נפלאה אחר כך ללגיטימציה לרדת על מרגלית עד דק, שם הוא יציג את המקום ממנו מרגלית מגיע עם כפית בפה. גבאי מהמעברה, הליכודנקיות נמצאת בו בעיני הליכודניקים, עם כל הטעויות המכוונות ומרמזות על הזיקה הליכודניקית שלו. כן גבאי תופר את חליפת הדוד לוי היותר משכילה, היותר עדכנית, איש העולם הגדול בחברה הבינלאומית, לא קבלן בניין, איש שעשה מליונים בבזק, לא חסר לו כסף.
  גבאי הוא ראש הממשלה הבא??