"סופך יהיה מר כהיטלר": סערה בגלל הסתה בבית ראש אכ"א בכפר תבור

חיים טוויל
|
כ"ג אייר התשע"ז / 19.05.2017 15:46
אלמוז, דובר צה\"ל
חרדים קיצוניים הפגינו מול ביתו של האלוף מוטי אלמוז והפיצו כרזות נאצה • ראש אכ"א על הפשקווילים נגדו: "האמירות חמורות ויש לגנותן" • על הפלג הירושלמי: "הם חושבים שהם מורמים מעם" • ליברמן: למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו"

עשרות חרדים קיצוניים, המתנגדים לגיוס לצה"ל, הפגינו הבוקר (שישי) מול ביתו של ראש אגף כוח אדם האלוף מוטי אלמוז, המתגורר בכפר תבור.

המפגינים הפיצו כרזות נאצה נגד אלמוז, מודעות המופצות על קירות השכונות החרדיות בירושלים,   בהן נכתב" "דע לך – סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".

בפשקוויל נאמר עוד: "מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר נשמתו בעבור בצע כסף. עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האושוויץ – צבא השמד".

בעקבות ההפגנה, המשטרה פתחה בחקירה בחשד להסתה כנגד ראש אכ"א.

אלמוז אמר בתגובה לפשקווילים: "האמירות בכרזות חמורות ויש לגנותן".

הוא תקף את מובילי המחאה נגד הגיוס ואמר: "הפלג הירושלמי חושב שהוא מורם מעם ופטור מהחוק וצריך לנקוט מולו יד קשה. הם חושבים שבעקבות הקשקושים האלה נקבל החלטות".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בתגובה: "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו – היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום.

"אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז", הדגיש ליברמן.

הרמטכ״ל רב-אלוף גדי איזנקוט, שוחח עם ראש אכ״א והביע שאט נפש מהמתקפה עליו. ״אני קורא לרשויות אכיפת החוק לפעול על מנת לשים ידם על האחראים למעשה המכוער״.

הרמטכ״ל הבטיח כי מפקדי צה״ל וחייליו ימשיכו לעשות למען בטחון אזרחי ישראל ולא ירתעו מהתקפות מסוג זה.