הכל אדום-לבן • כך הפכה בני ברק ל'עיר ללא חניה': התושבים בתיסכול

חיים בוזגלו
|
כ"ג אייר התשע"ז / 19.05.2017 00:23
כחלק ממהפך תחבורתי, תוגברה גם מחלקת הפיקוח בב"ב: עוד ועוד פקחים מסתובבים ברחובות ומחלקים דו"חות • התושבים מתוסכלים: "שיתנו דו"חות, אבל שגם יקצו חניה ליד גנים ובי"ס. אי אפשר רק לקחת כסף, ולא לתת פתרונות" • דובר העירייה: "מי שחנה לפרק זמן קצר – נטפל בעניין"

כבישים חדשים, עבודות להקמת הרכבת הקלה, ונתיבי תחבורה ציבורית בעיר התורה והחסידות בני ברק – הם רק חלק מההתפתחות העירונית.

מאז החלה כהונתו של ראש העירייה חנוך זייברט, נראה שבעיריית בני ברק החליטו להשקיע – והרבה, בכל הקשור לתנאי התחבורה בעיר. ללא ספק, דבר מבורך כשלעצמו, אולם גם הופך את החיים לקשים יותר עבור תושבי העיר.

כחלק מהמהפך התחבורתי תוגברה בחודשים האחרונים גם מחלקת הפיקוח העירונית: עוד ועוד פקחים מסתובבים ברחובות, מניחים דו"חות על כל שמשת רכב שחונה שלא כחוק, אם זה באזור המסומן ב'אדום לבן' או ב'כחול לבן' – אך ללא תשלום, ואפילו בתחנות האוטובוסים.

את הדו"חות מחלקים גם אחרי שעות פעילות הפקחים, זאת באמצעות מצלמות המתעדות את החונים שלא כחוק.

אלא שמתלונות שהגיעו לידי חרדים 10 עולה, כי עוד ועוד תושבים בעיר החרדית, המוגדרת כ'עיר ללא הפסקה', טוענים מזה תקופה ארוכה שהעיר הפכה גם ל'עיר ללא חנייה'.

לטענתם, בעוד העירייה מחזיקה צוות פקחים שמחלקים דו"חות בכל אזור בעיר, המצוקה הגדולה ביותר היא דווקא באזורים בהם ממוקמים מוסדות החינוך.

"במוסדות חינוך רבים אין לנו היכן להחנות את הרכבים כדי להוריד את הילדים", מספר מ' בשיחה עם חרדים10. "כל הרחבה מסומנת באדום-לבן, ואם כבר יש מקום שמותר בחנייה לשניים-שלושה רכבים –  זה תפוס מבעוד מועד".

"לא פעם אנחנו יורדים להביא את הילדים ממקומות החינוך, דבר שלוקח דקה בדיוק – וכשחוזרים לרכב מה מוצאים?  שהפקח העירוני כבר השאיר לנו 'מתנות'", מספר א' – גם הוא אב לילדים הלומדים במוסדות החינוך בעיר.

חנייה בבני ברק

"זה הגיע למצב שאתה חושש לרדת להביא את הילדים או שאתה פשוט מכין את עצמך מראש שתקבל דו"חות", הוא מוסיף.

גם צ' – אמא לילדים בגני ילדים – מספרת לחרדים10 על "תחושת הרדיפה" בה חיים התושבים.

"הפקחים עומדים באזורים של מוסדות החינוך וכאילו מחכים שנרד מהרכב בכדי להביא את הילדים. איך שאנחנו עוזבים את הרכב, אנחנו מקבלים דו"ח", היא מספרת.

מצוקת החנייה בעיר הולכת וגוברת, וההורים שמקבלים את דו"חות החנייה מלינים כי בעירייה מעוניינים שההורים יגיעו בצורה רגלית.

חנייה בבני ברק

"אין לנו בעיה שיתנו דו"חות", אומרים הורים עמם שוחחנו. "אבל שבמקביל יקצו חניות בסביבת מוסדות הלימוד. אי אפשר רק לקחת כסף מההורים, שרובם אברכים, ולא לתת פתרונות אחרים".

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה לחרדים10, כי "לא ניתן למנוע חלוקת דו"חות בשעת פיזור ואיסוף התלמידים, אך עם זאת העירייה לא תתן דו"חות למי שיחנה לפרק זמן קצר, בשל הוצאת ילדים מבתי הספר ומוסדות הלימוד".

דובר העירייה הוסיף ואמר: "מי שחנה לפרק זמן קצר וסביר בכדי לפזר או לאסוף את התלמידים, ובכל זאת קיבל דו"ח – מוזמן להעביר את הדו"ח לדובר העירייה, שידאג לטפל בעניין".

חנייה בבני ברקליד גני ילדים בשיכון ה'. צילום: חיים בוזגלו