חומצה ומקל: חרדי מכה באלימות מפגין מ'הקנאים' נגד הגיוס • צפו

העימות על גזירת הגיוס לצה"ל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2 מציג חרדי תוקף באלימות קנאי מחוגי 'העדה החרדית' - המפגין נגד הגיוס לצה"ל מול משרדי בניין 'ועד הישיבות' בירושלים • התיז עליו חומצה ואחר כך הכה אותו עם מקל השלט שנשא • ועד הישיבות: מדובר באדם מעורער בנפשו
יוסף גרינבוים
כ"ב אייר התשע"ז / 18.05.2017 10:28
מפגין חרדי

תיעוד שפרסם יאיר שרקע, כתב הדתות של חדשות 2, מציג כיצד אדם חרדי מכה את אחד ממפגיני הקנאים סמוך לבניין 'ועד הישיבות'.

מול 'ועד הישיבות', הגוף האחראי לדחיית השירות בצה"ל לכל בני הישיבות, מתקיימות הפגנות של קנאי העדה החרדית, הטוענים הוועד פשרני מדי ומוותר לצבא. אבל אחד מהם מקפיד להגיע להפגין מדי יום ביומו מול משרדי הוועד.

בתגובה לאותו מפגין שהגיע למקום, יצא אליו מהבניין אחד העובדים והתיז לעברו חומצה. לאחר מכן הכה אותו עם מקל השלט שנשא המפגין.

מועד הישיבות נמסר בתגובה לחדשות 2, כי צר להם על השתלשלות האירועים, אך לדבריהם מדובר באדם המעורער בנפשו שמתפרץ באלימות פיזית ומילולית כלפי אנשים שמגיעים למשרדיהם. לטענתם, לא פנו למשטרה עד כה בשל מצבו והתיעוד לא משקף את המצב מפני שגם הם חווים את זעמו.

 

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אח נגד אח המנצח תמיד מפסיד
  18/05/2017 15:09
  אודי
 1. אח נגד אח המנצח תמיד מפסיד

 2. מי מעורער בנפשו?
  23/05/2017 04:01
  שימי
 3. לגמרי לא ברור מתגובת ועד הישיבות למי הכוונה ב"מעורער בנפשו", ומה בקשו להשיג באמירה התמוהה. ממה נפשך, אם הנתקף המעורער, הרי תקיפת אדם חסר ישע שאינו אחראי למעשיו חמורה ושערורייתית לאין ערוך. ואם התוקף מעורער בנפשו עם נטיות אגרסיביות (כפי שעולה לכאורה מהוידיאו), איזו הצדקה יש לועד הישיבות להמשיך להעסיק אדם מסוכן שכזה במשרה ציבורית?