"רצו להתסיס": עימות בין צוות טלוויזיה לחרדים בעיר טבריה • צפו

כחלק מצילום סדרה חדשה ביקשה המגישה צופית גרנט לדמות רחוב בטבריה לשכונה קיצונית - ותלתה שלטים על איסור הליכה שלא בלבוש צנוע • הרוחות התלהטו, והרב רפאל קוק הטיח בה: "תולה מודעות ומעלילה עלינו עלילות?" • חילוני העלה 'פייסבוק לייב': "תקיפה בשידור חי, תקפו אותנו"
אבי כץ
כ"א אייר התשע"ז / 17.05.2017 19:59

האם חברת רשת שוב מעורבת בסרטון הסתה? ויכוח סוער התרחש בצהרים (רביעי) בין המגישה צופית גרנט לבין תושבים חרדים בטבריה, על רקע תליית מודעות צניעות בשכונה החרדית בעיר מטעמה.

לפי דיווח באתר 'וואלה', גרנט הגיעה אל השכונה החרדית בעיר הצפונית כדי  לצלם עבור סדרת דוקו-דרמה חדשה, ובמסגרת הצילומים רצתה ליצור אילוסטרציה לרחוב חרדי בשכונה קיצונית.

לאחר העימות הפיץ הרב רפאל קוק, חתנו של המקובל רבי דב קוק ופעיל מרכזי בעיר, סרטון על האירוע.

בהודעה שנשלחה עם הסרטון – המתפרסם בחרדים 10 – נכתב: "הגיע צוות צילום והפקה ביחד עם צופית גרנט לרחוב ורנר,המעוז של האוכלוסייה החרדית בטבריה ותלה על לוחות מודעות שלטים על איסור הליכה ברחוב שלא בלבוש צנוע. הרוחות בין התושבים בטבריה ובין צוות ההפקה של צופית גרנט התלהטו והיא עזבה את המקום לאחר כמה דקות".

בסרטון אומר הרב קוק: "הסתכלתי אל העבר השני של הרחוב ואני רואה קבוצה של צלמים ואת צופית גרנט, אני רואה שהם מצלמים את המודעות האלה 'אזהרה חמורה. אין לעבור ברחובותינו בלבוש לא צנוע'. הם בעצמם תולים את זה. כדי להתסיס את הציבור בארץ".

הרב קוק ממשיך: "פניתי אליה ואמרתי לה: למה את עושה את זה, תולה מודעות ומעלילה עלינו עלילות? היא אמרה לי: 'מותר לי, אתם עושים את זה במאה שערים'. אמרתי לה, אז תלכי למאה שערים ותאשימי אותם. למה את עושה את זה פה בשכונה? היא ענתה שמותר לה לעשות את זה. אמרתי לה, אין בעיה בואי נסריט אותך ותגידי בכתבה שאת תלית את המודעות ואת עשית זה – אז היא הלכה לכמה דקות, כנראה קלטה את הטעות שעשתה והתנצלה מעומק לב".

מנגד, רון קובי, תושב טבריה, העלה 'פייסבוק לייב' מהאירוע – וכתב בדף הפייסבוק שלו: "תקיפה בשידור חי, תקפו אותנו וגם את צוות הצילום שהיה במקום ושלא היה לנו קשר אליו! הסתה מטורפת וניסיון פגיעה! הסתה לפגיעה בגוף ונפש, נזק לרכב ותקיפה אלימה! זו חציית קו אדום ומסוכן!  צופית גרנט צלמה שם לסדרה שלה והמקום הפך לזירה אלימה".

בסרטון נשמע הרב קוק  אומר: "אתה עושה פייק ניוז על הגב שלנו" – וקובי משיב: "אני עושה פייק ניוז? אתם חבורה של שקרנים".

גרנט מופיעה אף היא בסרטון בפייסבוק ואומרת: "אף אחד מכם לא עצר לרגע לשאול מה אני עושה. הוא תוקף אותי, הוא משמיץ אותי…ואם היית רואה את המודעה הזו עכשיו במאה שערים היית מאמין לי?"

מרשת נמסר בתגובה לאתר וואלה: "צופית גרנט מצלמת עבור רשת סדרת דוקו דרמה ולא מדובר בפרובוקציה אלא בקטע מבוים, שכשישודר בטלוויזיה תופיע כתובית אשר מציינת שזאת אילוסטרציה.

"בסדרה ישנם חלקים אשר מפאת רגישותם לא יוכלו להיחשף ולכן צופית בחרה להשלימם בצילומי אילוסטרציה. מי שכותב אחרת לא מבין את עבודת הקודש שצופית עושה והוא בעצמו מייצר שנאת חינם".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    פרובקציה
    17/05/2017 20:50
    רעש
  1. חוצפה נורא. להכפיש ציבור תמים ועוד לתלות שליטים ולעשות פרובקציות יש אלוקים בשמים ואיש מחבורת התשקורת הארורה לא ינקה