מתקפה על הקהילה החרדית בב"ש: חילונים 'פוצצו' את ההדלקה • צפו

אלימות חסרת תקדים בעת ההדלקה בקהילה החרדית בשכונת נחלה ומנוחה בבית שמש: חילונים התפרצו להדלקה, פגעו ברב הקהילה גאון רבי נתן קופשיץ, זרקו אבנים והשליכו מקלות • עדי ראייה: מספר מתפללים חברי הקהילה נפגעו מחפצים שהושלכו עליהם • משה אבוטבול: "לא ניתן לקיצוניים משני הצדדים לנצח. נגרום להם לעזוב את העיר"
חיים טוויל
י"ח אייר התשע"ז / 14.05.2017 12:51

אלימות  קשה התרחשה אמש (מוצאי שבת) בשעת הדלקת המדורה של הקהילה החרדית בשכונת נחלה ומנוחה בבית שמש.

קבוצת חילונים, כשבידיה מקלות, אבנים וחפצים שונים, התפרצה להדלקה של הקהילה, ברוחב הרצל, פגעה בגאון רבי נתן קופשיץ, ולטענת עדי ראייה נזרקו אבנים וחפצים לעבר חלק מחברי הקהילה.

ראש העיר, משה אבוטבול, התקשר מיד כאשר ששמע על התקרית אל מפקד תחנת המשטרה בבית שמש, רונן גורש, שנכח במקום, וביקש ממנו לפעול בכל הכח למניעת אלימות בעיר.

מפקד התחנה פתח בחקירת האירוע, יזמן את הצדדים לבדיקה ויעדכן את ראש העיר בדבר.

ראש העיר קרא למניעת כל סוג של אלימות האסורה על פי החוק וההלכה. "אני כואב ומיצר מאוד על הפגיעה באחד מחשובי הרבנים, הרב קופשיץ שהינו אחד מותיקי הרבנים בעיר, שפועל הרבה מאחרי הקלעים בעקיפין ובמישרין לקירוב לבבות והורדת מפלס המתחים בין אוכלוסיות", אמר משה אבוטבול לחרדים10.

הוא הוסיף: "אני מגנה בכל תוקף מילים קשות והסתה שנכתבו על ידי גורמים שונים, שאינם מכירים את פועלו של הרב. מדובר באחד מגדולי הרבנים ותלמיד חכם בעל שיעור קומה. תמיד חונכנו לתת כבוד לרבנים. אסור בתכלית האיסור לגרור את העיר לאלימות מילולית כה קשה".

לדברי אבוטבול, "כשם שאני מגנה אלימות פיזית של יחיד ואיני מוכן להתפשר על שום התנהגות ברברית מכל צד שהוא, כך אני מביע מחאה על דחיפתו של רב בישראל שכל חטאו שהוא קיים מצוות הדלקה לכבוד רבי שמעון בר יוחאי.

"הדבר הזה היה אסור שייקרה. אני קורא לצדדים להוריד את מפלס המתח ולהתכנס יחד המנהיגים השפויים של כלל האוכלוסיות, כדי להסדיר את הקונפליקט באופן שכל צד ירגיש מכובד ולא דחוק חלילה. לא ניתן לקיצוניים משני הצדדים לנצח. נגרום להם לעזוב את העיר".

הדפס כתבה

8 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  פיצוץ ההדלקה בבית שמש
  14/05/2017 13:09
  משה
 1. כשהיינו ילדים לימדו אותנו ש"לכל מקל יש שתי קצוות" כנראה שגם אצל החפשים יש קנאים–וצריך לדעת שאלימות אינה מונופול של צד אחד.

 2. חצוף!
  14/05/2017 15:00
  ישראל
 3. איפה היית כשפגעו באשה ע"י זריקת אבנים כמחבלים? איפה אתה בכל הפגנה אלימה של הקבוצה הקיצונית והסהרורית ברמה ב? פתאום נזכרת לדאוג שהקיצונים יעזבו את העיר?

 4. הפצוע היחיד חילוני
  14/05/2017 15:19
  משה
 5. עם יד שבורה בבית חולים. בסרטון רואים שהראשון שמרים מוט ברזל הוא חרדי

 6. אני שמח שראש העיר סוף סוף מגיב כשיש אלימות. ראוי היה אילו
  14/05/2017 15:24
  חסיד שוטה
 7. היה מר אבוטבול מואיל בטובו גם להתקשר לתחנת המשטרה ולמחלקת הרווחה של העירייה לדווח על ה"קומץ" של הקיצונים שכולל מאות אנשים שבכל שבת זורקים מכל הבא לפח על מי שמסתובב בשכונת רמת בית שמש ב'.
  אולי הוא יואיל לבקש ממחלקת הרווחה שלו להוציא ילדים מהבית לאחר שהם נצפו שוברים ושורפים פחי אשפה ומגלגלים אותם על מכוניות נוסעות במורד הרחוב, שוברים זגוגיות של מכוניות ועוד פרעות רבות שכנראה נלמדים בחיידר.
  אולי גם יואיל בטובו להפסיק את המימון לכל הישיבות של הקנאים לאחר שצולמו מלמדים צדיקים בחיידר מעודדים את תלמידיהם לצעוק על נשים ונערות יהודיות תמימות וצנועות שעוברות ברחוב 'שיקצע' ועל שוטרים וחיילים 'נאצים' ועל שאר היהודים 'גויים' ויעודדו את תינוקות של בית רבן לנבל את פיהם ולהעיז פניהם מול מבוגרים ואנשי כוחות הביטחון.
  לו היה זה אירוע חד פעמי הייתי זועק רק בליבי, אך כשזה דפוס קבוע של חודשים ארוכים ואין קול ואין עונה מצד הנהגת הציבור והעירייה אין ביכולתי לשתוק עוד.
  מר אבוטבול היקר, באמת שרק אתה יכול לפעול למגר את התופעות הפסולות, לא המשטרה ולא הצבא, רק אתה!, לו היית רוצה בכך. אז כל מה שאנחנו מבקשים הוא שתפעל. לא בתקשורת, אלא במעשים. אתה יכול לצמצם את המימון לפורעים, להציב מצלמות ברחובות המועדים ועוד מעשים רבים שהם בתחומי אחריותך.

 8. לצערינו
  14/05/2017 15:43
  יוסף החרדי
 9. לא נעים אבל רק ככה אנחנו הדוסים מבינים

 10. זאת לא הקהילה החרדית, אלה החרדים שבאו להתנחל בשכונה של ערסים
  15/05/2017 07:29
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 11. וזה לא הרב קופשיץ שרב הקהילה שם אלא הרב דינקל

  • תושב המקום   20/05/2017 22:04

   רב דינקל רב של בית כנסת אחד, יש שם עוד בית כנסת שלא קשור כלל לרב דינקל, ששם מתפללים רוב תושבי הרצל החרדים

 12. זו לא שכונת נחלה ומנוחה אלא בית שמש הוותיקה
  17/05/2017 08:08
  ישראל
 13. זה טעות. האירוע התרחש ברחוב הרצל בבית שמש הוותיקה ולא בשכונה חרדית כמו נחלה ומנוחה.