'מבט' ירדה מהמסך בבושת פנים • נתניהו הופתע: "דרך לא מכובדת"

מהדורת החדשות הוותיקה בישראל סיימה שידוריה ברוממה בביזיון • מגישת מבט האחרונה: "מביש - זו אפילו לא 'קבורת חמור'" • נתניהו טוען שגם הוא הופתע: "ההחלטה לסגור כך את רשות השידור לא מכבדת ולא מכובדת"
אריה ריבקינד
י"ד אייר התשע"ז / 10.05.2017 14:23
סגירת מבט

49 שנים מאז פתיחת שידורי הטלוויזיה בישראל, ירדה אמש מהמסך תכנית החדשות הראשונה בישראל, בפרידה מרה ומלאת דמעות.

אמש התכוננו באולפן הערוץ הראשון בשכונת רוממה בירושלים לשדר את מהדורת החדשות 'מבט'. אלא שרק שעה אחת לפני השידור נודע לעשרות העובדים כי זו תהיה המהדורה האחרונה.

מיכל רבינוביץ', שהגישה את מהדורת 'מבט' האחרונה, סיפרה הבוקר בגלי צה"ל כי היא מתביישת שלא נתנו להיפרד מהצופים ומהעובדים כראוי: "העובדים האחרים ראו את זה בהודעת 'וואטסאפ' בקבוצות".

"האופן שבו זה נעשה ונגזר עלינו, הגירוש הזה – זה מביש, זה מבזה ומי שמסוגל היה להעביר דבר כזה, וזה חלף ליד אוזנו מבלי לדגדג, הוא אדם אטום", אמרה רבינוביץ', "מזמן ידוע שעשו עלינו סיבוב; זו אפילו לא 'קבורת חמור'".

בלשכת ראש הממשלה הבהירו בצהריים (רביעי) כי נתניהו לא ידע על ההחלטה לסגור את רשות השידור כבר אמש, וכי הדבר נעשה בצורה לא מכובדת.

"ההחלטה לסגור את רשות השידור באופן שבו נעשתה הייתה לא מכבדת ולא מכובדת", נמסר מלשכת נתניהו. "ראש הממשלה שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו, מה גם שאינו מוסמך גם לקבל החלטה מסוג זה".

בלשכת ראש הממשלה מזכירים, כי נתניהו היה זה שנלחם על כך שחברת החדשות של הערוץ תמשיך לשדר, ושכמה שיותר עובדים ייקלטו בגוף התקשורת החדש.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות