בושה בוותיקן: 'משפיע' ומקורביו שרו לאפיפיור: "אורך ימים" • צפו

המשפיע הרב דב פינסון, חסיד חב"ד שהפך ל'גורו קבלה' שהמונים נוהים אחריו, והרב חיים ברוך (אדגר) גלוק, עסקן ניו יורקי ידוע, נפגשו הבוקר עם האפיפיור - בוותיקן • השניים עמדו בראש קבוצה של אנשי עסקים, היוצאת מידי פעם למסעות במדינות שונות • לאחר שיחה עם האפיפיור הם שרו בפניו, מלווים בגיטרות, את השיר "אורך ימים אשביעהו" - כשהאפיפיור נע לצלילי הניגון
יוני גרין
י"ב אייר התשע"ז / 08.05.2017 15:58

מפגש עורר סערה: משלחת בראשות המשפיע הרב דב פינסון, חסיד חב"ד שהפך ל'גורו קבלה' שהמונים נוהים אחריו, והרב חיים ברוך (אדגר) גלוק, עסקן ניו יורקי ידוע, ביקרה היום (שני) בוותיקן והתקבלה לפגישה פרטית עם האפיפיור.

גלוק, המתגורר בשכונת בורו פארק, מכנה עצמו גם 'הרב הראשי של גליציה'. לפי דיווח באתר ישיבה וורלד, לפני כשנה ביקר האפיפיור בקרקוב, והרב גלאק ערך עמו מפגש פרטי במהלכו העלה את חורבן בתי הקברות היהודיים באירופה ובמקומות אחרים בעולם. האפיפיור אמר כי ינסה לסייע לו, והזמין את הרב גלאק להמשיך את שיחתם בוותיקן.

לרב גליק הצטרף בנו צבי, המנהל ארגון המוקדש לסיוע לקורבנות התעללות ולסובלים מהתמכרות בקרב הקהילה היהודית.

לדברי צבי,  רוב הפגישה התמקדה בחילול בתי הקברות – כאשר האפיפיור מתחייב לחוקק חוקים חזקים נגד הריסת בתי עלמין יהודיים לבניית כבישים או בתים. בנוסף, הקבוצה דיברה על הצורך ליצור אחדות טובה יותר בין קבוצות דתיות; ולבסוף, כאשר נושא ההתעללות עלה בשיחה – הגיב האפיפיור שוב ושוב: "אפס סובלנות, אפס סובלנות".

בסיום הפגישה עם האפיפיור שרו ורקדו בפניו חברי הקבוצה, כשהם מלווים בגיטרות של חברי להקת 'פומפדיתא', את השיר "אורך ימים אשביעהו" – כשהאפיפיור נע לצלילי הניגון.

הריקוד והשירה עוררו מחאה ציבורית גדולה, ורבים הביעו שאט נפש  מהמיצג המבזה.

"זו עבודה זרה בהתגלמותה", אמר ל-360 הגאון רבי דוד מאיר דרוקמן, מרבני חב"ד ורבה של העיר קריית מוצקין. "בתורה נאמר 'שקץ תשקצנו' כי חרם הוא. זו מהדורה מודרנית של הריקוד סביב עגל הזהב".

 

הדפס כתבה

7 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אוי וועי
  08/05/2017 16:37
  צביקה
 1. איזה מחזה פלצות
  ה' ישמור

 2. למה אתם מפרסמים עבודה זרה
  08/05/2017 16:49
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. מספיק מזעזע שהלכו ושרו מול הצלם. מה אתם מפרסמים את ראש הע"ז בעולם ועם בושה כזו
  חילול ה' ו"יתבררו ויתלבנו" בצורה הכי גרועה שיש
  משיח נאו

 4. שקץ תשקצנו ותעב תתעבנו כי חרם הוא !!! אין תירוצים! אנו מעדיפים כולנו לההרג
  08/05/2017 20:47
  איש יהודי וכל עם ישראל
 5. מעדיפים מוכנים ומזומנים כל רגע, כולנו ללא יוצא מן הכלל, לההרג ולעבור את כל היסורים שבעולם ולא לעשות את מה שעשיתם , אפי למראית עין בלבד,
  תתביישו לכם! אנו בזים ונגעלים ומשקצים עבודה זרה
  מטבעינו!!! תתביישו לכם, אין שום תירוץ בעולם

 6. שקץ תשקצנו ותעב תתעבנו כי חרם הוא !!!אין תירוצים!
  08/05/2017 20:51
  איש יהודי וכל עם ישראל
 7. תתביישו לכם!!! אנו מעדיפים למות כולנו ולעבור את כל הייסורים שיש ושאין בעולם לנצח נצחים ולא לתת כבוד או איזה שהוא נתינת מקום לעבודה זרה אפילו למראית עין בלבד ואפילו לרגע אחד בלבד תתביישו לכם !!!

 8. להסיר את הסרטון והכתבה!
  08/05/2017 21:56
  אלי
 9. מי שמבין את המשמעות של הדברים.

 10. ספירה
  09/05/2017 00:23
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 11. מילא האפיפיור אבל גיטרות וריקודים בספירה? חחח

 12. להכניס קדושה לטומאה
  09/05/2017 09:29
  רבקה
 13. מה לא בסדר כאן ? העם היהודי נבחר וצריך להכניס קדושה לכול מקום שהם הולכים אם זה בתפילה או שירה זה לא משנה. שהעולם ידע שעם ישראל חי.