היכן מתגורר ראש העיר אשדוד? • לשכתו לחרדים10: נדרש להתארגנות אחרי החתונה

שאלה שמטרידה תושבים רבים: האם ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, אינו מתגורר בעיר שבראשה הוא עומד? • מקורביו: "לפי הידוע לנו, ראש העיר גר בפתח-תקוה ביחד עם אשתו החדשה, בבית שלה. לא ברור למה בחר לגור מחוץ לעיר" • לשכתו: "מקום מגוריו הקבוע ומרכז חייו היה נותר ויהיה באשדוד"
אריה ריבקינד
ח' אייר התשע"ז / 04.05.2017 11:49
יחיאל לסרי

האם ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, אינו מתגורר בעיר שהוא עומד בראשה?

מידע על כך כי ראש העיר עזב את העיר, הגיע לפני מספר שבועות למערכת אתר 'אשדוד היום', מפי מקורבים של ראש העיר.

מערכת האתר פנתה לקבלת תגובה ברורה מדוברות עיריית אשדוד, אולם לאחר פרק זמן סביר, במהלכו לא התקבלה שום תשובה, התברר כי אין בכוונת עיריית אשדוד לענות על השאלה הפשוטה: היכן מתגורר ראש העיר?

יצוין, כי מחובת העירייה ומחובתו של ראש העיר להפריך שמועה כזו, באם היא אינה נכונה, שכן המחשבה כי ראש העיר בעצם אינה מתגורר בה מטרידה רבים מהתושבים ויש בה עניין לציבור.

לפי 'אשדוד היום', קיימות בעיר סוגיות מגוונות לטיפולו האישי של ראש העיר, כמו חוסר ניקיון, סוגיות בטיחותיות ברחובות, פרויקט תחבורה בסדר גודל לאומי, בניית בית חולים חדש, ועוד שלל נושאים חשובים שדורשים פיקוח צמוד של ראש העיר.

אם אכן נכון הדבר וראש העיר אינו מתגורר בעיר, לא מן הנמנע שנושאים אלו יטופלו הרבה פחות טוב. "הציבור הצביע ובחר בראש העיר בשביל שיטפל בבעיותיו ויהיה נציגו", נטען באתר.

באתר מדווח כי ראש העיר אשדוד, בן ה-60, רכש דירה בפרויקט המגורים של הקבלן יהודה אמסילי ברובע המע"ר. נגד הקבלן תלוי ועומד בימים אלו כתב אישום, לפיו הוא נאשם, בין היתר, במתן שוחד לנבחרי ציבור. בניית בניין המגורים בו רכש ראש העיר דירה נעצרה, והוא עומד כאבן שאין לה הופכין.

מקורבים לראש העיר מסרו למערכת 'אשדוד היום': "לפי מה שאנחנו יודעים, ראש העיר גר בפתח-תקוה ביחד עם אשתו החדשה, בבית שלה. לא ברור למה הוא בחר לגור מחוץ לעיר. יש הרבה נושאים חשובים לטפל בהם ואפילו על פי החוק, ראש העיר לא יכול להיבחר אלא רק אם הוא גר בעיר".

מערכת 'אשדוד היום' הפנתה את השאלה המטרידה לשר הפנים אריה דרעי. במכתב ששיגרה נכתב, בין היתר: "אודה למעורבותך האישית בנושא, ומתן תשובה ומידע לתושבי העיר אשדוד לשאלה פשוטה זו המטרידה רבים מהם".

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, מסר בתגובה לחרדים10, כי אין אמת בשמועות.

מלשכתו נמסר: "כידוע ראש העיר נישא לפני זמן קצר לתושבת פתח תקווה שמטבע הדברים נדרשת לתקופת התארגנות למעבר לאשדוד, ולכן הם מדלגים בין שתי הערים  וישלימו את ההיערכות בתוך מספר שבועות . יודגש כי מקום מגוריו הקבוע ומרכז חייו היה נותר ויהיה באשדוד״.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לסרי לא מנהל את העיר אלא כרישי הנדל
  05/05/2017 12:36
  אריה
 1. מותר ללסרי לא להתגורר באשדוד ולא איכפת לו ממה שקורה באשדוד שכן הוא לא מנהל את העיר בפועל אלא שותפיו שיושבים בבית הכלא ואלה שקיבלו כתבי אישום על מרמה הפרת אמונים , שוחד ורדיפת בצע כסף .

 2. הכפשה סתמית
  06/05/2017 13:45
  ליזה
 3. חביבי או חביבתי….להזכירך כי כל ההאשמות בעניין והתביעות השוחד והלכלוך
  מדובר על תקופת ראש העיר צילקר…ולא קשור ללסרי יחיאל
  שלדעתי אינו רואה את הכסף כמטרה…הוא איש חזון ועדיה שקטה ועצמתית
  כל הכבוד לו ובוז לשלטון הישן והמושחת בעריה שאז כל אחד שם עשה כרצונו
  ואלו התוצאות של צילקר

 4. לסרי לא מנהל את העיר אלא כרישי הנדל
  13/05/2017 12:36
  אריה
 5. יתכן ולסרי אדם ישר דרך אך כל סביבתו מושחתת