הגר"מ מאזוז: "הקמתי את 'יחד' כי החרדים החליטו ללכת עם הרצוג"

מנהיגה הרוחני של יחד נשא היום דרשה ב'יום שכולו תורה' ברדיו 'קול ברמה': רק בזכותנו ש"ס ויהדות התורה נכנסו לשלטון. במקום להכיר לנו טובה הם רודפים אותנו, יום אחד הקב"ה ישלם להם, כל אחד לפי פעלם" • ומדוע לא הייתה אפשרות שהמדינה תיווסד ביד חרדים? • האזינו
יוסף גרינבוים
ז' אייר התשע"ז / 02.05.2017 22:00

בדרשה מיוחדת שמסר ראש ישיבת 'כסא רחמים', הגאון רבי מאיר מאזוז, למאזיני תחנת הרדיו 'קול ברמה' ב'יום שכולו תורה', התייחס,  בין השאר, מנהיגה הרוחני של תנועת יחד לסיבה בגללה הקים את המפלגה שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-20, לפני יותר משנתיים.

"עוד לפני הבחירות ולפני שהרבנים פסקו, החליטו דג"ל (-דרעי גפני ליצמן) ללכת עם בוז'י הרצוג והשמאל. עם השמאל אסור ללכת והם ישלמו על זה, לכן הקמנו את מפלגת יחד".

הרב הוסיף ואמר, כי "בזכות הקולות של מפלגת יחד, שלא הלכו למקומות אחרים, בנט ולפיד לא יכלו להקים ממשלה בלי החרדים, ורק בזכותנו ש"ס ויהדות התורה נכנסו לשלטון. במקום להכיר לנו טובה הם רודפים אותנו, יום אחד הקב"ה ישלם להם, כל אחד לפי פעלם".

הרב התייחס בהרחבה להקמת מדינת ישראל ואמר: "המדינה נוסדה בחסדי שמיים. ולא הייתה אפשרות שהמדינה תיווסד ביד חרדים בגלל אינספור מחלוקות בציבור החרדי, וגם בציבור המפד"ל שחשבתי שאין בו פילוג, יש שם לא מעט פלגים".

עוד אמר הגר"מ מאזוז: "יש הרבה חסידים שאומרים כי יום העצמאות הוא יום של כפירה, בו העבירו ילדים רבים על דתם, להעביר אותם לשמד – וזה אמת. אבל רבי עובדיה הדאיה, בהקדמה לאחד מכרכי שו"ת 'ישכיל עבדי' כותב, כי הוא לא מבין אותם וכתב כי חכמים אמרו שיש להודות גם למי שממונה על מינוי הדולה מהבאר, ק"ו למדינה".

האזינו:

על ההתייחסות של ראש הישיבה להקמת 'יחד'  - אומר גורם בכיר בתנועה לחרדים10: "לפני שהחל מסע הבחירות, דרעי אמר שיתמוך בהרצוג. זה פורסם בזמנו בקו עיתונות. שלושת ראשי הסיעות עשו ראיון משותף ואמרו שיעדיפו ממשלה שבראשה הרצוג, מאשר לשבת עם הבית היהודי".

יצוין, עם זאת, כי במערכת הפוליטית ידוע זה מכבר כי הסיעות החרדיות היו 'סגורות' מול נתניהו על קואליציה משותפת.

קו עיתונות

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  כבוד הרב
  02/05/2017 22:44
  כמוס טרבלסי
 1. ..פעם הייתי מעריך את הרב מזוז.היום לא.כי הוא נהיה פוליטיקאי קטן..פעם אמר על המקליט אלי ישי..שהוא לא עושה כלום וכו וכו..ופתאום נהיה נאמן מכולם..וכל יום מוצא סיבה למה הקים…את המפלגה שהכניסה שנאה ומריבה בספרדים….יחד ולחוד….

  • ימח שמך אמן   03/05/2017 03:08

   אינך מתבייש במקום לענות לענין אתה משמיץ את גדול הדור הא? מי אתה סמרטוט לך לדרעי שלך ותחנק איתו

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   03/05/2017 09:27

   שקרן! הרב מאזוז לא אמר מעולם נגד אלי ישי , את זה אמר רב של שס אחר.
   מעולם לא הערכת את הרב מאזוז. אתה עכשיו כותב את זה, כי הרב החליט להמשיך, ולא להשתחוות לעבודה זרה שלך ששמה דרעי.
   "ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה".

 2. אלי ישי תמשיך תמחלוקות בסוף השם ישלם לך על הכל חתיכת גאוותן
  02/05/2017 23:44
  יחצן
 3. מגעיל

 4. הרב לא מחליט לפי כותרת בעיתון, כנסו!
  02/05/2017 23:59
  תלמיד מרן
 5. הרב מאזוז שלח 3-4 מכתבים לדי-רע, וששאל אותו אם ילך עם השמאל או עם ביבי, ולא ענה לו, ולכן הסיק שהוא החליט ללכת עם השמאל. הרב לא מחליט לפי עיתונים, הוא בדק את הדברים בשטח.