"נעשה לו עוול": העיתונאי אמנון לוי מתגייס לטובת יואליש קרויס • צפו

יואליש קרויס, תושב מאה שערים, נידון לחמישה חודשי מאסר על שהפעיל בית מטבחיים ללא רישיון ולא דיווח לרשויות המס • חבריו הקימו עבורו פרויקט מימון המונים כדי לשלם חוב ענק • העיתונאי אמנון לוי: "קורא לכל מי שיכול לסייע ולעזור למשפחתו האהובה. הם בעיני מלח הארץ"
אבי כץ
כ"ד ניסן התשע"ז / 20.04.2017 16:29

בחודש מאי בשנה שעברה גזר בית משפט השלום בירושלים על יואליש קרויס, תושב שכונת מאה שערים ואב ל-16 ילדי, שבעה חודשי מאסר וקנס בסך 50 אלף שקלים, בטענה שהפעיל משחטה בשכונה ללא רישיון ומבלי שדיווח על עיסוקו לרשויות המס.

קרויס ערער על גזר דינו לבית המשפט המחוזי ועונשו קוצר לחמישה חודשים. כעת, הוא מערער לבית המשפט העליון, ומקווה כי תיחסך ממנו הכניסה לכלא.

אבל קרויס נותר עם חוב בסך 250 אלף שקלים למס הכנסה ולמע"מ. "אני מרוויח היום 9,000 שקל בחודש, יש לי למעלה מחצי מיליון שקל חובות, אם אכנס לכלא, מי יחזיק פה את הבית?", הוא שואל.

כעת הקימו חבריו, ובראשם ישראל דוידוביץ, מנהל סטודיו לעיצוב 'פינטל' – פרויקט גיוס כספים המוני באינטרנט, כדי שלא יקרוס כלכלית.

"יואליש, אשתו רוחל'ה, והילדים החמודים שלו: אהרן, דוד, איטא'לה, אסתר, יוכבד, חנה, יוסף, חיים, שמואל, שלמה אריה, נחמה, חוי, הדסה, מרדכי, יהודה, ואליהו. מחכים לעזרה שלך. לא ניתן למשפחה הקסומה הזאת להסתבך עם חוב עצום כזה, על כל השלכותיו. יחד נציל את יואלי'ש, כי זה מגיע לו", כותב דוידוביץ בעמוד שפתח.

באתר הגיוס נכתב, בין היתר, גם: "אם יואליש היה לוקח קצבת ילדים ל-16 הילדים שלו, ואם הוא היה לוקח מימון מהמדינה – שכל אחד זכאי לה – בלידת הילדים שלו. הסכום שהוא היה מקבל היה יותר מכפול מהסכום שמס הכנסה תובע אותו כעת. יואליש בחיים לא לקח שקל מהמדינה. יואליש ואשתו וכל הילדים שלו, מוכנים תמיד לעזור לכל אחד, כל מי שנכנס לבית מתכבד מיד בקפה חם ובאוזן קשבת. עכשיו אנחנו נרים את הכפפה, גם אנחנו נעזור לו כשהוא זקוק לנו".

גם העיתונאי אמנון לוי, יצא בקריאה לסייע לו:

"שלום, קוראים לי אמנון לוי, ואני מכיר את יואליש קרויס כבר הרבה מאד שנים. אני אוהב את האיש הזה כי הוא איש אמת , כמו שאומרים, אדם ישר עם עצמו. ואני חושב שנעשה לו עוול נורא על ידי מערכת החוק הישראלית כאשר היא שלחה אותו לכלא, אב ל16 ילדים.

"אני מצטער מאד שהגיע הדבר לידי כך ואני קורא לכל מי שיכול לסייע ולעזור למשפחתו האהובה. הם בעיני מלח הארץ, אנשי מאה שערים ואנשים אמיתיים".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לא לקח כסף מהמדינה
  22/04/2017 01:05
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. מי מימן את לידת 16 הילדים שלו בבית החולים וה5יפולים בקופת חולים.ומי שומר שמחבלים לא יהרגו אותו ואת חבריו.גם אם נכון שלא לקח קיצבת ילדים ,השירותים שהוא מקבל מהמדינה עולים עשרות מונים.

  • אתי   08/07/2017 22:59

   הוא ואשתו לא מכונים לקחת מימון מהמדינה, גם לא ללידה