בגלל מעשים חמורים: רשת 'פוקס ניוז' פיטרה את הכוכב הגדול שלה

מלך הרייטינג של פוקס ניוז פוטר לאחר שחשיפה לגבי טענות כי ביצע מעשים חמורים הובילה לחרם של מפרסמים • בשנת 2016 הכניסה התוכנית קרוב 147 מיליון דולר
נתן פרל
כ"ד ניסן התשע"ז / 20.04.2017 09:59

טלטלה בתקשורת האמריקנית: ביל אוריילי, הכוכב הגדול של רשת פוקס ניוז בכל 20 שנותיה, פוטר לאחר שחשיפה לגבי טענות כי ביצע מעשים חמורים הובילה לחרם מפרסמים.

"לאחר בחינה עמוקה וזהירה של הטענות, החברה וביל אוריילי סיכמו כי לא ישוב לערוץ פוקס ניוז", נכתב בהצהרה מטעם החברה.

אוריילי פוטר פוקס ניוז, ערוץ החדשות הנצפה בארצות הברית, כשבועיים לאחר שנחשף כי חמש נשים שהתלוננו נגדו זכו לפיצויים בסכום כולל של 13 מיליון דולרים במסגרת הסדרים פרטיים.

אוריילי שהה בשבוע האחרון בחופשה מתוכננת מראש, וכעת מתברר כי לא ישוב ממנה לתכניתו הפופולרית אפילו בכדי להיפרד מצופיו.

תוכנית הערב של אוריילי, The O'Reilly Factor, היא התוכנית עם הרייטינג הגבוה ביותר ברשת פוקס. בעונה האחרונה היו לה 4 מיליון צופים בממוצע. בשנת 2016 הכניסה התוכנית קרוב 147 מיליון דולר.

לאחר היוודע ההאשמות נגדו, יותר מ-50 חברות הפסיקו לפרסם בתכניתו, בעקבות לחץ ציבורי. תוך ימים נחתך מספר המפרסמים לפחות מחצי, וככל הנראה מדובר באחד השיקולים המובילים להחלטה, שמגיעה זמן קצר לאחר חידוש חוזהו של המגיש הפופולרי בערוץ.

אוריילי הוא הדמות הבכירה השלישית שעוזבת את הערוץ בשנה האחרונה, לאחר שהיו"ר רוג'ר איילס עזב בשל האשמות דומות. כמה חודשים לאחר מכן המגישה הפופולרית מייגן קלי הודיעה על מעבר לרשת NBC, וסיפרה גם היא כי הוטרדה בערוץ על ידי איילס.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התארח לא פעם בתוכניתו של אוריילי ובאחרונה אף אמר שלדעתו, אוריילי חף מכל פשע, וכי חבל שהסכים לשלם למתלוננות כסף במסגרת הסכמים.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מעשים חמורים
    20/04/2017 22:38
    תמים
  1. מה זה מעשים חמורים? אפשר פירוט?