חשיפת חרדים10 • ממש מול העיניים של בנט: תקף ילדים שהפגינו נגד השר

שר החינוך הגיע אל שכונת קרית שמואל בחיפה, כדי לחגוג את המימונה עם ראש העיר • הורי ותלמידי בית ספר 'נתיבות משה' של החינוך העצמאי ניצלו את הזדמנות כדי להפגין ולהזכיר: "בנט, הבטחת - תקיים" • פעיל של הבית היהודי, שזעם על ההפגנה, תקף שוב ושוב ילדים • ובנט? שתק
אריה ריבקינד
כ"ג ניסן התשע"ז / 19.04.2017 00:05

שר החינוך נפתלי בנט, שהגיע היום (שלישי) אל שכונת קרית שמואל בחיפה, כדי לחגוג את חג המימונה עם ראש העיר יונה יהב, נתקל בהפגנה זועמת של הורי ותלמידי בית הספר 'נתיבות משה', הטוענים כי עיריית חיפה מתנכלת להם רק משום שהם חרדים.

במהלך ההפגנה, כאשר שר החינוך החל לשאת דברים, הניפו הילדים וההורים שלטים עליהם נכתב: 'נפתלי בנט, הבטחת – תקיים".

בתיעוד וידאו המוצג כאן בחרדים10, נראה מי שוועד ההורים של בית הספר מגדיר כפעיל של 'הבית היהודי' כשהוא תוקף – ממש מול עיניו של השר בנט – ילדים הנושאים שלטים, תוך שהוא נבלם פעם אחר פעם על ידי מאבטחים והורים.

אביו של הנער בן ה-14 שהוכה סיפר: "הבן שלי בסך הכל הרים שלט שמבקש מבנט לקיים את הבטחתו וקיבל סטירה מהפעיל הזה . היינו מזועזעים, כמה אלימות".

האב, שהגיש תלונה במשטרה נגד האיש שהכה את בנו, מספר כי רק שעות לאחר האירוע, כשקיבל את הסרטון, נדהם לראות כי בנט – שישב מטר מהמקום בו אירעה התקרית האלימה, לא זז ממקומו ולא פעל להרחיק את התוקף. "הבן שלי היה כואב מאוד וסיפר לי את שקרה בעיניים דומעות, גם המכה כאבה לו מאוד".

ועד ההורים לחרדים10: "שר החינוך של כוווולם, זה שרוצה להיות ראש ממשלה, חגג היום את המימונה עם לא פחות ולא יותר יונה יהב בשכונת קרית שמואל – השכונה שבה יש 400 ילדים ללא מבנה לבית ספר.

"לצערנו, כרגע הוא הולך יד ביד עם יונה יהב לא לתת לנו פתרון, והוא מציע חלופות לא ראליות, שאפילו בכירי משרדו – איציק זהבי ותמיר בן משה – לא מסכימים לפתרונות הללו".

מלשכתו של נפתלי בנט נמסר: "אין תגובה".

400 ילדים בפחות מ-800 מ"ר

לפני חצי שנה, מיד עם תחילת שנת הלימודים, הבטיח שר החינוך להורים שהפגינו מול ביתו ברעננה, לגבש מתווה לפתרון מצוקת בית הספר. הוא הקים אז צוות בראשות תמיר בן משה – ראש מינהל פיתוח תשתיות – במטרה שיציע בתוך שבועיים חלופות לפתרון בעיית בית הספר.

בנט הבטיח לאז גם היפגש עם ראש עיריית חיפה יונה יהב, כדי לדון עמו במצוקתם. בפגישה עם ההורים, אמר אז שר החינוך כי חש את כאבם שח ההורים וינסה להוביל מהלך לפתרון.

בבית הספר 'נתיבות משה' לא נפתחה שנת הלימודים במתכונת הרגילה, מאחר והמקום משווע לפתרון דחוף, לאור מצוקת צפיפות חריפה הקיימת בו, בעוד שלפי ההורים והנהלת בית הספר, הם זוכים להתעלמות גורפת מצד העירייה, הנמנעת מלהגיע לפתרון מוסכם.

מדובר בבית הספר של החינוך העצמאי, במתכונת קירוב, המונה למעלה מ-400 תלמידים.

בבית הספר קיימת צפיפות חסרת תקדים, שזעזעה את כל מי שנחשף אליה, גם למורגלים בהיכרות עם מצוקות במקומות אחרים, כאשר כל מאות התלמידים מצטופפים בשטח של פחות מ-800 מ"ר.

כתוצאה מהצפיפות, מסדרונות אטומים משמשים ככיתות צפופות וחנוקות, וחדרי שירותים כשטח משחקים יחיד.

המצוקה עלתה גם בוועדת החינוך של הכנסת, שם הוטחה בעיריית חיפה ובעומד בראשה ביקורת קשה

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  וואוו
  19/04/2017 09:34
  מאירה
 1. וואוו..בושה וחרפה..פעיל הבית היהודי סוטר לילד חרדי שבסהכ החזיק דף עם הכיתוב "בנט הבטחת תקיים" מול שר החינוך..לא יאומן

 2. כאב לב
  19/04/2017 10:43
  יוסי
 3. בתור תושב קרית שמואל שגם היה אתמול בערב.
  1. הקטע ערוך
  2. די עם השקרים והמניפולציות.
  3. במקום שהילדים שלכם יצאו שוחטים ומוהלים לכו ללימוד בחמד ותקבלט השכלה.
  4. יודעים כולם שרוב האוכלוסיה המתלהמת והמקופחת היא חוזרת בתשובה . ניבולי הפה וחוסר טוהר הלשון מאפיינים אותם. פיהם וליבם אינם שווים!

 4. בושה !!! שר חינוך לא מגיב לאלימות מול עיניו
  19/04/2017 13:18
  אסף
 5. איך יטפל באלימות הגואה של בני הנוער?!

 6. ממש לא פעיל של הבית היהודי
  19/04/2017 21:25
  קשניק
 7. הוא ממש לא פעיל של הבית היהודי, סתם משוגע שמחפש פרובוקציות..
  מכיר את הבחור

 8. איך מתמודדים אם אלימות
  20/04/2017 14:35
  ליאורה
 9. שר החינוך לא רוצה לעזור ,עד שלא יהיה בית ספר לילדים שלנו ,לא יהיו חגיגות בקרית שמואל

 10. השר בנט
  21/04/2017 01:29
  אבי
 11. השר בנט התעלם מהסטירה בדיוק כפי שהוא מתעלם מכל תלמידי נתיבות משה. מבחינתו הם יכולים להמשיך ללמוד במרתף כמו סרדינים , העיקר שפעילי הבית היהודי ישיגו עוד כמה קולות בפריימריז. הבטחות , אז הוא הבטיח… עכשיו יש דברים יותר חשובים