כולם חכמים: לאהרון והודיה חכם מזכרון יעקב נולדה רביעייה • צפו

בפגיה של בית החולים רמב"ם שוהים שני בנים ושתי בנות – ששקלו בזמן לידתם בין 1.235 ק"ג בלבד ל-1.305 ק"ג ל"גדול" • "הסיכוי ללידת רביעייה באופן טבעי עומד על 1:720,000 לידות"
תמי גיל
י' ניסן התשע"ז / 06.04.2017 16:56

בפגיה בביה"ח 'רות' לילדים שברמב"ם, שוהים ארבעה פגים – שני בנים ושתי בנות – כולם אחים אשר נולדו לפני כמה ימים לאהרון, בן 32, ולהודיה בת 25 חכם מזיכרון יעקב.

משקלם של הפגים, אשר נולדו באופן טבעי, נע בזמן לידתם בין 1.235 ק"ג בלבד ל-1.305 ק"ג ל"גדול" בין הארבעה.

מאז הלידה התחזקו הארבעה, ומצבם יציב וטוב.

הרביעייה נולדה במהלך השבוע ה-29 להיריון, כאשר בשבועות שקמו ללידה האם הטרייה הייתה מאושפזת במחלקת נשים ברמב"ם לצורך מעקב והשגחה.

פרופ' משנה רון בלוססקי, מנהל יחידת האולטרסאונד המיילדותי והגניקולוגי ברמב"ם ומי שהוביל את המהלך הניתוחי – מסביר: "מדובר במקרה נדיר. הסיכוי ללידת רביעייה באופן טבעי עומד על 1:720,000 לידות, כאשר מקרים של טיפולי פוריות מעלים מעט את הסטטיסטיקה.

"המלצת הרופאים בדרך כלל במקרים של הריונות מרובי עוברים היא לבצע דילול, על מנת לצמצם את הסיכוי לסיבוכי פגות".

עבור משפחת חכם, הרצון לשמור על ארבעת הילודים היה עז. במהלך ההיריון הראשון שחוו, התפתח בעובר שהודיה נשאה אז מום שסיכן את חייה וחרף רצונם לשמור על התינוק, הם נאלצו לבסוף לסיים את ההיריון.

"כשאיבדנו את התינוק היינו שבורים", אומרים השניים, "אבל כעת קיבלנו בחזרה פי ארבע. מדובר בתיקון של ממש ואנחנו מאושרים. לקראת חג הפסח זה סיפור של מסר עם תקווה לכולם".

מלבד רביעיית הפגים שנולדה זה עתה, לבני הזוג פעוטה בת שנה וחודשיים.

לידת הרביעייה האחרונה שהייתה ברמב"ם אירעה בפברואר 2016. לפני כן נרשם מקרה נוסף בשנת 1988.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות