פרטים חדשים: "הטיל הסורי הכיל רבע טון חומר נפץ" • צפו בקלע דוד

ביום עיון בנגב, חשף מפקד מערך ההגנה האווירי את מערכת 'קלע דוד' - שנועדה ליירט רקטות ומל"טים והתייחס גם לטיל הסורי שנורה נגד מטוסי חיל האוויר שחזרו מתקיפה בסוריה • צפו בקלע דוד
חיים טוויל
כ"ב אדר התשע"ז / 20.03.2017 19:08

מפקד מערך ההגנה האווירי, תא"ל צביקה חיימוביץ, חשף היום (שני) את סרטון הניסוי של מערכת שרביט קסמים (-קלע דוד) שנערך בחודש שעבר.

מערכת שרביט קסמים נועדה ליירוט טילים, רקטות ומל"טים, ובעתיד תתמודד גם עם טילי שיוט. המערכת תכנס לפעולה בעוד שבועיים.

חיימוביץ' התייחס בדבריו גם לתקרית בסוריה בסוף השבוע שהובילה להפעלת מערכת ה'חץ': "זיהינו את טיל האס-אם 5 שנורה מסוריה. בפרק הזמן הקצר שעמד לרשותנו הבנו שהטיל הזה, שמשקלו הכולל הוא כשבעה טון וכמות חומר הנפץ שבתוכו כרבע טון, עשוי להתפוצץ וליפול בשטח ישראל – ולגרום לנזק ונפגעים. מיד הפעלנו את מערך החץ".

לדבריו, "זה עניין של זמן קצר שבו לוחמי מערך ההגנה האוירית צריכים לקבל בו החלטה והיא היתה נכונה לחלוטין".

כזכור, בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר, תקפו מטוסים של חיל האוויר מטרות בסוריה. הסורים שיגרו טילים לעבר המטוסים, ובתגובה שוגר טיל מיירט של מערכת ה'חץ' ופגע באחד הטילים שהיה בדרכו לשטח ישראל.

חיימוביץ גם הסביר כי המערכת החדשה תשנה עוד יותר לטובה, את יכולת המוכנות של מערכת הביטחון."זו לא הכמות של הסוללות, זו לא הפריסה. המערכת הזו יכולה לטפל באיומים בכל שטח המדינה ומכאן ייחודיותה", אמר הקצין הבכיר.

בצה"ל אומרים עוד כי איום הרקטות מצד ארגוני טרור ומדינות אויב מכסה היום כמעט כל נקודה בישראל והנשק המצוי בידי אויבי ישראל קטלני יותר ואיכותי יותר – ומכאן האתגר הגדול של הלוחמים. "סיימנו את השנה החולפת עם יירוטים מוצלחים בגזרות סוריה, סיני ועזה וזה מעיד על המבצעיות, המקצועיות והידע הנרחב" אומרים בצה"ל.

קלע דוד

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    השכל היהודי
    29/07/2017 23:26
    יהודי
  1. לא יעזור לכם מוסלמים צמאי דם אנחנו ערוכים לכל תרחיש .לנו יש בורא עולם ולכם יש רק שינאה .תיהיו חכמים ותחשבו פעמיים