ברקת נסוג: השעה את סגנו אפשטין מ'הפלג הירושלמי' לחודש בלבד

ראש העיר הודיע לסגנו חיים אפשטיין מ'בני תורה' על השעייתו ל-30 יום, בגין ניסיונות 'הפלג' לשבש את המרתון שנערך ביום שישי: "לא יעלה על הדעת לעבור לסדר היום" • ביום ה' איים ברקת כי אם הפלג יפריע - הסגן יפוטר • סביבת ברקת: "המרתון התנהל בהצלחה ולכן נקבעה רק השעייה"
אריה ריבקינד
כ"ב אדר התשע"ז / 20.03.2017 11:14

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הודיע הבוקר (שני) לסגנו חיים אפשטיין מסיעת 'בני תורה' של 'הפלג הירושלמי' על השעייתו ל-30 יום מכל פעילות בעירייה, בגין ניסיונות פעילי 'הפלג' לשיבוש המרתון העירוני שנערך בשישי האחרון.

ראש העיר אמר לאפשטיין כי למרות המרתון עבר בשלום, ניסיונות השיבוש של המרתון נעשו בניגוד לסיכום ובניגוד להוראות החוק והמשטרה, תוך סכנה לשלום הציבור ו"לא יעלה על הדעת לעבור על כך לסדר היום".

ביום חמישי איים ברקת כי במידה והפלג יפריע למרתון – הסגן יפוטר לאלתר.

בסביבת ברקת הכחישו את הדיווחים כביכול ראש העיר נסוג בו מאזהרתו – ואמרו: "סגן ראש העיר אפשטיין הוזהר מראש כי אם ציבור הפלג הקיצוני ישבש את אירוע המרתון הוא יפוטר לאלתר. לשמחתינו ולפי קביעת המשטרה, המרתון התנהל בהצלחה למרות ניסיונות השיבוש החמורים ולכן נקבעה השהייתו למשך שלושים יום".

כפי שדווח בחרדים10, ראש העיר הודיע במוצאי שבת על זימונו של אפשטיין, "לאור ניסיונות השיבוש שנעשו בידי מספר מפגינים, שלא הצליחו לגרום נזק לאירוע".

יצוין כי מפגיני 'הפלג הירושלמי', שהתייצבו בזירות שונות לצד המסלול של המרתון, לא עשו ניסיונות משמעותיים לחסום את הכבישים, למרות שבמקומות רבים דבר לא חצץ בינם לבין מסלול הריצה.

המשטרה מצידה נערכה בכוחות מתוגברים באזור המרתון, בעקבות איומי ראשי 'הפלג' לשבש את האירוע, במחאה על המשך מעצרו של תלמיד ישיבת 'מאירת שמועה' באשדוד, ישראל מאיר טולידנו, שנעצר במוצאי פורים בביתו שבאופקים על ידי המשטרה הצבאית, בגין עריקות מצה"ל.

יותר מ-100 מפגינים נעצרו ונפתחו כנגדם תיקים פליליים.

על אחד העצורים, אברהם דוב פטרוב, בנו של 'האיש החזק' בפלג, נגזרו 20 יום בכלא צבאי, בגין עריקות מצה"ל.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  זאת אומרת שאפשטיין ניצח
  20/03/2017 11:36
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. כנראה שחיים אפשטיין ניצח הפעם וזה מציק לראש העיר.
  20/03/2017 11:41
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 2. כנראה שחיים אפשטיין ניצח הפעם וזה מציק לראש העיר.

 3. המטרה הושגה
  20/03/2017 11:57
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 4. הנה ההד התקשורתי

 5. ברקת השתפן מול הפלג
  20/03/2017 14:13
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 6. ברקת פשוט השתפן מול הפלג
  כנראה הם לא משתוללים מספיק

 7. יהודי
  20/03/2017 22:55
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 8. אפשטיין אשריך שליח הציבור האיכותי