צעד מפתיע: השופט יורם דנציגר הודיע על פרישה מביהמ"ש העליון

השופט בן ה-63 הודיע לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור ולשרת המשפטים איילת שקד על סיום תפקידו בפברואר 2018 - כשש שנים לפני גיל הפרישה • הוועדה לבחירת שופטים תצטרך למנות בחודשים הקרובים שופט חדש שימלא את מקומו
חיים טוויל
ט' אדר התשע"ז / 07.03.2017 14:56
יורם דנצינגר

שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, הודיע כי קיבל החלטה לפרוש מכהונתו בסוף חודש פברואר 2018, בגיל 64.

פרישתו של השופט דנציגר מהווה הפתעה נוכח העובדה כי נותרו לו עוד כשבע שנים לכהן בתפקיד, עד הגיעו לגיל 70, בנובמבר 2023.

השופט דנציגר, שמונה לבית המשפט העליון בשנת 2007, מסר על החלטתו לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור ולשרת המשפטים איילת שקד.

השתיים הביעו צער על החלטתו.

"בתשע וחצי השנים האחרונות זכיתי לעבוד לצד חברים וחברות יקרים, לטפל באין ספור עניינים משפטיים מרתקים ומאתגרים, ולהקדיש לעבודתי השיפוטית את מלוא מירצי ויכולותיי", אמר דנציגר.

הוא הבהיר: "החלטתי לסיים את כהונתי בעוד שנה נובעת מסיבות אישיות ואינה נוגעת לסיבות הנובעות מעבודתי השיפוטית".

עם פרישתו של דנציגר, תידרש הוועדה לבחירת שופטים למנות בחודשים הקרובים שופט חדש שימלא את מקומו, לאחר שמינתה רק לפני כשבועיים ארבעה שופטים חדשים.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  דנציגר הצדיק היחידי בסדום!
  07/03/2017 16:38
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. שמונה שופטים דנו בענינו של הנשיא קצב, ושבעה מהם הרשיעו אותו בהסתמך על נימוקים המצויים בסתירה מוחלטת לאמת שהיתה גלויה לעיניהם, ושאותה לא גילו לקוראי פסקי הדין שאותם הם כתבו. דנציגר היה היחיד שפסק לטובתו של קצב, כשדחה את מאסרו עד לדיון בערעורו בעליון, וזאת כיוון שהוא העריך שקים סיכוי טוב שקצב יזוכה בעליון. דנציגר טעה, אבל מובטח לכם שלו דנציגר נכלל בהרכב שדן בעליון בערעור, קצב היה מזוכה פה אחד.

  ואני מדגיש: פה אחד!!!

  וזאת כיוון שבניגוד למשפט זדורוב, שבו נשאר דנציגר במיעוט כי היו ראיות כנגד זדורוב, ובראשן הודאתו ברצח, כל הראיות שהוצגו במשפטו של קצב הוכיחו שהוא בכלל לא היה עם הנאנסת לכאורה בשעות שבהן לדבריה הוא אנס אותה. ולכן, דנציגר היה קורע לגזרים כל ניסיון להרשיע את קצב בהסתמך על נימוקים המנוגדים לאמת, כפי שהוצגו על ידי השופטים שהרשיעו את קצב בשני מעשי אונס, שלא היו ולא נבראו אלא בדמיונה של הנאנסת לכאורה, ושל השופטים שכתבו שהם מאמינים לה.

  ומי שמחפש את הסיבה לביטחון המוחלט שלי, שירשום בגוגל "פרשן גלגוליה של הרשעת קצב"