בוחן מחדש אם להקים ישוב? הימין רותח על נתניהו: "הבטחת, תקיים!"

לבקשת ארה"ב: נתניהו החליט לבחון מחדש את הקמת היישוב שהבטיח למפוני עמונה • נפתלי בנט צייץ בטוויטר: "ראש הממשלה חתם על הסכם להקים ישוב לתושבי עמונה. אני בטוח שהוא יעמוד בהתחייבות" • ראש מטה המאבק של עמונה מבטיח מחאה: "הבטחת, תקיים. הרסת, תבנה"
יוני גרין
כ"א שבט התשע"ז / 17.02.2017 11:37
טראמפ, נתניהו

לאחר שסוכם על הקמת מנגנון הידברות עם הממשל האמריקני על הבנייה ביהודה ושומרון, החליט ראש הממשלה לבחון גם את הקמת היישוב החדש למפוני עמונה – וזאת לבקשת האמריקנים.

בתגובה כתב הבוקר שר החינוך נפתלי בנט בחשבון הטוויטר שלו: "התחייבות צריך לקיים. ראש הממשלה חתם על הסכם להקים ישוב חדש לתושבי עמונה. אני בטוח שהוא יעמוד בהתחייבות זו".

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה גם היא לעימות החדש המתפתח בין נתניהו למתנחלים – וצייצה בטוויטר: "הממשלה מחויבת להסכם שנחתם מול תושבי עמונה ואין לנו שום כוונה להפר אותו. יוקם ישוב חדש לתושבי עמונה כפי שהתחייבנו".

ראש מטה מאבק עמונה, אביחי בוארון, אמר בתגובה בגלצ: "אם ראש הממשלה אומר קבל עם ועדה, 'יוקם יישוב', נבוכתי".

ראש ועד התושבים התפלא: "לא מובן לי, כאזרח מדינת ישראל, איך ראש הממשלה יכול להגיד, 'אנחנו שוקלים את העניין הזה מחדש'. הרי אתה מחויב לציבור, מחויב לתושבי עמונה".

הוא הבטיח כי המתיישבים ימחו על נסיגתו של נתניהו מול ביתו ברחוב בלפור בירושלים. "נעמוד מול מעון ראש הממשלה ונדרוש ממנו לעמוד בהתחייבות שלו – הבטחת, תקיים. הרסת, תבנה," דרש בוארון.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בתגובה: "לא יעלה על הדעת שהבטחה שניתנה למשפחות שנעקרו מבתיהן לא יקוימו. אני מצפה מראש הממשלה למצוא את הדרך לעמוד בהבטחתו ולא לפגוע בזכויות האדם של אזרחיו בשל לחצים פוליטיים. מדובר בהסכם שנחתם מול ראש ממשלת ישראל, ונחתם על ידי מורשי החתימה במשרד ראש הממשלה. הפרת הסכם כזו לא תעבור".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות