גשר גשר ואין גשר: כך טורפד מפגש של עיתונאים חרדים עם לפיד

העיתונאי אבי מימרן, שדרן רדיו 'קול חי', יזם מפגש של עיתונאים חרדים עם יו"ר יש עתיד ביום חמישי בבית 'גשר' • אלא שאז צייץ הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין ציוץ - והמפגש טורפד • מימרן מכחיש: "לפני חודשיים היה ניסיון כזה ווהוא לא יצא לפועל בגלל בעיות לו"ז" • הסיפור מאחורי הקלעים
יוני גרין
י"א טבת התשע"ז / 09.01.2017 20:17

 לא רוצים לפגוש את יאיר לפיד? העיתונאי אבי מימרן, שדרן תחנת הרדיו 'קול חי', יזם מפגש של עיתונאים חרדים עם יו"ר יש עתיד, אולם התנגדות של חלק מהם ביטלה את התכנית.

לפי התכנית, מימרן זימן עיתונאים חרדים מנציגי כלי התקשורת החרדיים למפגש, שהיה אמור להתקיים ביום חמישי בבית 'גשר', ארגון הפועל להידברות בין חילונים לחרדים,  בירושלים. מימרן משתתף, יחד עם עיתונאים חרדים וחילונים, בקורס של ארגון גשר.

לחרדים 10 נודע, כי חלק מהעיתונאים שהוזמנו הודיעו למימרן נחרצות כי הם אינם מוכנים להיפגש עם לפיד, חלק התחמקו, ומעטים אישרו את השתתפותם.

מי שהדליף את התכנית היה העיתונאי יעקב ריבלין, הפרשן הפוליטי של עיתון בקהילה, שצייץ בדף הטוויטר שלו: "היכונו. היכונו. מופע ההצדעה של התקשורת החרדית ליאיר לפיד יערך ביום חמישי הקרוב בשעה שמונה בערב בבית גשר ירושלים. הכניסה חופשית. כיבוד קל".

לפי אחד המוזמנים, אחרי הציוץ התקשר מימרן שוב אל העיתונאים שהוזמנו והודיע כי האירוע מבוטל.

מלשכתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לא הגיבו. מארגון גשר לא נמסרה תגובה – והפנו אותנו אל אבי מימרן.

אבי מימרן הכחיש, בשיחה עם חרדים10, כי יזם מפגש של עיתונאים עם לפיד ביום חמישי. "לפני חודשיים היה ניסיון כזה ולא יצא לפועל".

• כי העיתונאים לא רצו לפגוש אותו?

מימרן: "כולם רצו אז, אבל זה ירד בכלל שטכנית לא הסתדר הלו"ז שלו עם של כולם".

כפי שנחשף בחרדים10 בשבוע שעבר, ניסיונות ההתקרבות של ח"כ יאיר לפיד אל הציבור החרדי, במהלכם מנסה יו"ר יש עתיד בשנה וחצי האחרונות להשתחרר מתדמית אויב החרדים, אינן מסתיימות רק בהצהרות והן גולשות גם אל צעדים מעשיים – להם שותפים חרדים.

כך, בשקט-בשקט, נפגשים צעירים חרדים עם 'צעירי יש עתיד' למפגשי ההידברות והתקרבות. ביום שני שעבר אף הגיעו כ-30 צעירים אל חדר סיעת יש עתיד בכנסת – לעוד פגישה של שיח פתוח בין הצדדים.

מה עולה במפגשים הללו?

לדברי אחד המשתתפים, צעירי יש עתיד אינם מכירים את החרדים ולומדים לאט לאט להכיר, כמו גם את העולם החרדי. לדבריו, "הם בנמצאים בתהליך של תיקון שגיאות שעשו בעבר".

עם זאת הוא הצדדים מודעים לכך כי "יש תחומים שבהם לעולם לא תהיה הסכמה ויש תחומים שבהם ניתן להגיע לסטטוס קוו או/ו הסכמות לחיים זה לצד זה באותה מדינה".

החשיפה של חרדים 10 הובילה את יו"ר צעירי יש עתיד, יוראי להב הרצנו, לפרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו דיווח, לצד צילומים, על המפגשים: "אתמול סיכמנו עוד ערב מרתק של הידברות בין צעירי יש עתיד וצעירים בולטים בחברה החרדית. הערב התקיים כחלק מסדרה ארוכה  של מפגשים מעוררי השראה, במהלכם אנחנו מבררים, שואלים, פותחים, דנים ומתווכחים. על הכל, על ישראל, יהדות, התפקיד שכל אחד מאיתנו משחק בחברה. ובעיקר על עצמנו.

"בלי גרם של ציניות, אני מאמין שהבחירה שלנו להתמקד במשותף ובמאחד, ולא במפריד ובמפצל, היא קריטית ליכולת שלנו לחיות בארץ הזו ביחד. גם את המפגש הזה סיימתי באופטימיות גדולה, כי כשמסגרת השיח היא חיובית, מכילה ומכבדת – ניתן להגיע להבנות בהרבה מאוד נושאים".

נזכיר, מיד לאחר הבחירות לכנסת ה-20 הבין יאיר לפיד שעליו לנהל אסטרטגיה חדשה של הידברות. "אני מסתכל אחורה ואני אומר לעצמי שכשלתי", הודה לפיד. "זו טעות שלי שלא עשיתי זאת עד כה", אמר בריאיון שהעניק לחרדים 10. "יש חוק בתקשורת שאם אתה לא מדבר, יש מישהו אחר שמדבר במקומך ולרוב אלו יהיו דברים שלא היית רוצה שיאמרו".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שכחתם להזכיר שברגע האמת צץ לו יאיר האמיתי
  09/01/2017 21:29
  נתי
 1. ע"ע גיוס חרדים, קייטנות לחרדים, הצעת גפני לתמיכה בסטודנטים ואברכים.
  פושט את טלפיו ואומר טהור הנני…

 2. אתם מצנזרים תגובות
  10/01/2017 07:46
  נתי
 3. אתם בעד יאיר לפיד?
  שכחתם מה הוא עשה לנו ומי נמצא בנבחרת שלו?

 4. שמעתי אומרים שאבי מימרן הוא הצל של דרעי, ייתכן שיש דברים בגו?
  10/01/2017 09:20
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. האם רדיו קול חי נבהל מהפירסומים לאחרונה על הקשר של מימרן דרעי