ועדת האתיקה אישרה לזועבי נסיעה במימון אל קודס: "יריקה בפרצוף"

חברת הכנסת חנין זועבי טסה בחודש יוני האחרון לירדן, במימון של ערוץ אל-קודס המזוהה עם ארגון החמאס • ח"כ דוד ביטן: "מקומה של זועבי - לא בכנסת ישראל"
אריה ריבקינד
י"ג כסלו התשע"ז / 13.12.2016 16:17

ועדת האתיקה של הכנסת אישרה לח"כ חנין זועבי נסיעה בחודש יוני האחרון לירדן, במימון ערוץ 'אל-קודס', המזוהה עם חמאס. כך חשף יוסי בן עטר ב'גלי ישראל'.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב הגיב: "כשארגון חמאס רוצה לברך על פיגוע טרור בישראל, הוא עושה זאת דרך ערוץ אל קודס. הערוץ כל כך קיצוני במסריו נגד ישראל, וכל כך נלהב מפגיעה בחיילי צה״ל ואזרחים חפים מפשע, שרק חברת הכנסת זועבי נמצאה מתאימה לנסיעה זו".

לדבריו, ערוץ אל קודס בחר להזמין דווקא את חברת הכנסת חנין זועבי מכיוון שהאחרונה מייצגת היטב את העקרונות והאידיאולוגיה שלו, "אידיאולוגיה של הסתה לטרור ופגיעה בחפים מפשע, הסתה שמטרתה הסופית היא חיסולה של מדינת ישראל.

"חברת הכנסת חנין זועבי מוכיחה בפעם המי יודע כמה שהיא בזה למדינת ישראל ולכל מה שהיא מייצגת. הנסיעה הזו בחסות ערוץ אל קודס היא יריקה בפניה של מדינת ישראל ואזרחיה".

הוא הוסיף: "חנין זועבי היא בוגדת נפשעת, שלא מייצגת כלל את הציבור הערבי השפוי שרובו מעוניין לחיות בדו-קיום ובבטחון. חנין זועבי מעדיפה להשקיע את כל זמנה ומרצה בפגיעה במדינת ישראל מאשר לדאוג לציבור שבחר בה. אני מתכוון לפעול בכל המישורים על מנת שמחבלים לא יהיו בכנסת ישראל".

יו״ר הקואליציה, ח״כ דוד ביטן כותב אחר הצהריים בחשבון הטוויטר שלו, "למי שהיה עוד ספק שחברי כנסת ברשימה המשותפת לא מיצגים את ערביי ישראל, פורסם היום על חנין זועבי שנסעה לחו"ל במימון ערוץ טלוויזיה של ארגון הטרור חמאס".

"מקומה של זועבי לא בכנסת ישראל", כתב ח"כ ביטן.

כאמור, ועדת האתיקה של הכנסת, המרכזת את נושא נסיעות חברי הכנסת לחו"ל ונדרשת לאשר כל נסיעה הממומנת על ידי גוף חיצוני, אישרה את הנסיעה.

ערוץ 'אל קודס' ממוקם ברצועת בעזה ומשמש שופרו על ארגון חמאס. באינתיפאדה האחרונה העביר הערוץ שידורי הסתה מדי יום במטרה לעודד מחבלים לצאת לבצע פיגוע. השידורים כללו תמונות של גופות המחבלים, סרטוני הלל למחבלים וכן מעברונים עם מסרים הקוראים באופן מוצהר לבצע פיגועים.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות