הרצוג: "המתיישבים וירוס" • נתניהו: "בוז'י, תתנצל". הרצוג: "לא ביבי"

יו"ר האופוזיציה תקף את אישור חוק ההסדרה: "מבין את כאב המשפחות אבל ניתנו לכם שנתיים להתפנות ותראה מה הווירוס הזה עשה למדינת ישראל • תראה כמה הוא מסוכן לדמוקרטיה שלנו ולעובדה שצריך להקריב חיים רק בגלל השטות הזו" • נתניהו: "לא מאמין שהרצוג השתמש במונח 'וירוס' על המתיישבים. בשר מבשרנו, משרתים בצה״ל, תורמים למדינה"
נחמן גור
י"ג חשון התשע"ז / 14.11.2016 11:33

סערת חוק ההסדרה: יושב ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, הגדיר הבוקר (שני), בראיון שהעניק לרזי ברקאי, את מתיישבי המאחזים הבלתי חוקיים כנגע. "וירוס שגורר את ישראל לאשר חוקי גזל", כדבריו.

"אמר השופט גרוניס 'אני מבין את הכאב של המשפחות', ואני אומר שמבין את כאב המשפחות וניתנו לכם שנתיים להתפנות ותראה מה הווירוס הזה עשה למדינת ישראל", טען הרצוג. "תראה כמה הוא מסוכן לדמוקרטיה שלנו ולעובדה שצריך להקריב חיים רק בגלל השטות הזו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בציוץ: "לא מאמין שהרצוג השתמש במונח 'וירוס' ביחס למתיישבים. הם בשר מבשרנו, משרתים בצה״ל, תורמים למדינה. בוז׳י, תתנצל מיד".

ובוז'י הגיב בציוץ: "לא ביבי. הפעם זה לא יעבוד. חוק ההסדרה הוא הוירוס. וירוס מסוכן למערכת המשפט והדמוקרטיה הישראלית. המתיישבים הם אחים שלי. בשר מבשרי ואני אדאג להם יותר ממה שאתה משקר להם".

אמש (ראשון) אישרה ועדת שרים לחקיקה את חוקי ההסדרה, של חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', שולי מועלם ויואב קיש.

כל שרי הליכוד החברים בוועדה הצביעו בעד, חרף התנגדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהורה שלא להצביע בעד. השרים החרדים נעדרו מההצבעה.

השר בנט אמר לאחר אישור החוק: "מדינת ישראל החלה היום בהליך היסטורי של הסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני מברך את ראש הממשלה ואת שרי מפלגתו שנשאו באחריות הנדרשת מממשלת ימין והצביעו בעד הגשמת החזון הלאומי. בנחישות ובמשילות נמשיך לממש את היעדים שלשמם נבחרנו".

שרת המשפטים איילת שקד, שתמכה בהצעת החוק אמרה: "הממשלה הזאת תסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון, גם כשארגוני שמאל קיצוניים מנסים לבצע 'לוחמה משפטית'. הדרך להשפיע על מפת ההתיישבות ביהודה ושומרון היא בבחירות ולא בשיטה הפסולה בה אותם ארגונים נוהגים היום".

שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהתנגד לאישור החוק כעת – אמר: ״כל מי שחרד לעתידה של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, מבין שברגע זה הדבר החשוב ביותר הוא לתאם את העמדות עם הממשל האמריקאי החדש.

"זו פעם ראשונה שיש ממשלת ימין בישראל, נשיא רפובליקני ורוב רפובליקני בסנאט ובקונגרס, לכן אסור לקבוע עובדות בשטח ולהביך את הממשל הנכנס, הכל חייב להיות מוסכם ומתואם. אני מקוה שנגיע עם ממשל טראמפ לאישרור מחדש של הסכמות שהיו בין הנשיא בוש לראש הממשלה שרון, כפי שבאו לידי ביטוי בחליפת המכתבים ביניהם.

"בעבר הימין עשה טעויות גורליות, כך ב-92' כשהתחיה הפילה את שמיר וקיבלנו את אוסלו וכך ב-99' חנן פורת ז"ל הביא לבחירות מוקדמות ואהוד ברק הגיע לשלטון. אני מקווה שנדע להתנהל נכון ולא נעשה טעויות נוספות״.

קודם להצבעה התפתח קרב צעקות בין שר הביטחון אביגדור ליברמן לשר החינוך נפתלי בנט, במהלך ישיבת ראשי סיעות הקואליציה.

ליברמן הטיח בבנט: "אתם מסכנים את כל ההתיישבות".

בנט השיב לו: "חצי שנה לא עשית כלום".

לאחר שליברמן אמר כי בנט "מונע ממניע אלקטורלי" – בנט דרש את התנצלות ליברמן ותקף את נתניהו: "הייתה לכם שנה לטפל ולא קרה כלום. מאות אלפי ישראלים הם סוג ב׳, עכשיו צריך להתקדם".

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חומץ בן יין.
  14/11/2016 11:49
  פאני
 1. עבור הבוז'בוז'ון שכבר איבד לגמרי את שכלו המועט המתיישבים נחשבים "ווירוסים"–אם כך עבור רוב העם היהודי בארצנו הבוז'י הזה הינו עכברוש שמכרסם בנו. העכברוש הזה לא מסוגל להבין שלא רוצים את הסמול העלוב כאן בדיוק כמו שלא רוצים אתכם בארה"ב. מה שנשאר לכם זה לבכות כמו ההי-לרי, וזה גם יהיה גורלכם לשנים רבות מאד.

 2. בוזי הרצוג
  14/11/2016 11:54
  אליס
 3. טוב שאתה לא ראש הממשלה עים בענייך ההתישבות היא וירוס ילאה כבר לך הביתה

 4. בוז'י הוירוס
  14/11/2016 12:04
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. כדאי לך לרכוש כסא מפואר רק ככה תוכל לדמיין שאתה רוה"מ.יה שונא ישראל.בקשר לוירוס תשים קרח ותילחץ.

 6. לא למדנו דבר
  14/11/2016 14:55
  יגאל
 7. לפני כמה דקות הגבתי על מאמר שהשווה את השמאל לסרטן שיש למגר אותו ובכדי לחדד עד כמה השנאה הדדית וחזקה עולה כתבה זו שמכנה חלק מהימין "וירוס". אין מה להוסיף

 8. ראש אופוזיציה. יותר מתאים לדחליל בגן הוורדים
  14/11/2016 22:21
  אזרח
 9. גם דחליל בגן הוורדים לא הייתי. מציב אותך

 10. הסתה אנטי דתית שמאלנית לא נגענו..
  15/11/2016 02:16
  רול
 11. יהונתן גפן: אם החילוניים רוצים להמשיך לחיות פה אין להם ברירה אלא לפתוח באינתיפדה. כן אני מוכן לזרוק את האבן הראשונה"

  * יגאל תומרקין: "כשאני רואה את החרדים אני מבין את הנאצים… לבוש מגוחך אנאכרוניסטי ומעורר גועל… כשרואים אותם מבינים מדוע הייתה שואה… לעיתים קרובות חשתי תחושה עמוקה של גועל מן הריח העולה מאותם לובשי קפוטות" – מקומון תל אביב אפריל 1986.

  * שולמית אלוני "החרדים הם עלוקות… יושבים עלינו כפרזיטים שותי דמינו תרתי משמע… שופכי דמים תרתי משמע" ( דברי הכנסת 3.7.91 ).

  * עוזי אורנן: "צריך לתלות את החרדים על עמודי חשמל" ( כל העיר 30.12.83)

  מי צריך ברית מילה

  * אורי אבנרי: "הגיעה השעה לקבור אותם… צריך להיכנס למאה שערים עם זחלמי"ם ומקלעים אפס חמש ולרסס" (העולם הזה 10.11.88).

  * יעל לוטן : "אנו נגעלים מלבושם השחור, מן הפאות הנוכריות שעל ראשי הנשים, מן המקוואות, הנקרופיליה, העיסוק הכפייתי בבני מעיהם של הבריות" ( על המשמר)

  * ח"כ רן כהן מרצ: "'ישיבות ההסדר מהוות איום יותר גרוע על הצבא מאשר החמאס" (2005)

  * גבי גזית: "… צריכים לכלוא את החרדים בשכונותיהם, לנתק אותם מצינור החמצן של הקידמה, להותיר אותם לבד, בעליבותם ובשנאתם.. העלוקות, התולעים האלה, אלה שלא משרתים בצבא…" "