ולדר: חוזר בי ומתנצל על האנלוגיה שעשיתי בין מחלת הסרטן והשמאל

הסופר והעיתונאי חיים ולדר פרסם ביום שישי מאמר חריף בו תקף את השמאל והשווה אותו למחלת הסרטן • אחרי שהותקף בטוויטר הוא מתנצל: "הציבור החרדי סובל רבות מביטויים מכלילים ומה ששנוא עליך לא תעשה לחבריך"
אבי כץ
י"א חשון התשע"ז / 12.11.2016 20:28

הסופר חיים ולדר, שתקף בטורו ‘אות חיים’ המתפרסם ביתד נאמן – ביטאון תנועת דגל התורה, את השמאל חזר בו הערב (מוצאי שבת)  מהאנלוגיה שערך בין מחלת הסרטן לשמאל.

“במאמרי שהסביר את עלייתו המפתיעה של דולנד טראמפ השתרבבה לה אנלוגיה שמוטב היה שלא להזכירה, מפני שפגעה באנשים רבים ומפני שאין לה מקום בשיח הציבורי”, אמר ולדר.

“אני מבקש לחזור בי מהביטוי, מהשוואה כלשהי של קבוצת אנשים לסרטן. הציבור החרדי סובל רבות מביטויים מכלילים ומה ששנוא עליך לא תעשה לחבריך”.

ולדר, שהותקף על ידי פוליטיקראים ועיתונאים בטוויטר –   הוסיף: “אני מציע להתמקד בתוכן המאמר שעסק בתחושה של מיליונים רבים כי השמאל העולמי כופה עליהם את דעתו באמצעות התקשורת, ולא באנלוגיה שאינה במקומה – ועליה אני מתחרט ומתנצל מעומק ליבי”.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מעניין אם היתה באה ביקורת מאיזשהו גוף חרדי הוא גם
  13/11/2016 00:19
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. היה מתנצל

  • אריק   13/11/2016 19:02

   חיים חזק ואמץ……..
   המאמרים שלך מדהימים והכוח שלך להתנצל עולה על כולן….
   אוהבים ומוקירים

 2. אין שום דרך להצדיק אנטישמיות...
  14/11/2016 10:28
  למוד לקחים
 3. … אך קל מאד להבין את סיבותיה.

 4. חנפן. ממה אתה מפחד ?
  14/11/2016 17:40
  חני החנפנית
 5. השמאל הוא מתייון.. חבל, כמעט התחלתי להעריך אותך.

 6. מוטב שאדם נוסף יאשר את כתבי ולדר לפני פרסומם
  21/11/2016 11:26
  ראש ישר
 7. חיים ולדר הוא אדם כשרוני. סופר, איש חינוך, פרשן פוליטי ועוד. אלא שכאשר מדובר בכתיבה להמונים, לא מספיק כשרון עצמי מבורך. יש צורך בסינון נוסף, של אדם אחר, שאינו הכותב עצמו. עדיף אפילו כמה אנשים.
  כנראה שחיים לא נעזר ולא מתייעץ עם אנשים נוספים, לכן הוא מוצא עצמו במעגל של פרובוקציות והתנצלויות.
  לדוגמא שם ספרו “צ’אלמר”, שפגע בקבוצה רחבה. הפרשה הנוכחית שבה כינה סרטן את השמאלניות ועוד. אילו ולדר היה מתייעץ קודם, היה חוסך הרבה עוגמת נפש, לאחרים, אך בעיקר לעצמו.