39 בעד, 29 נגד: מדוע הערך על דפנה מאיר הי”ד נמחק מויקיפדיה

בהצבעה שנערכה בקרב קהילת העורכים של ויקיפדיה בישראל הצביעו בעד מחיקת הערך 39 עורכים ונגד 29 עורכים • "לא יתכן שיהיו קרבנות טרור או חיילים שנפלו בקרב שיקבלו ערך ואחרים שלא"
נוחי גולד
ט"ז אלול התשע"ו / 19.09.2016 10:46

קהילת העורכים של ויקיפדיה העברית קיימה הצבעה על גורל הערך על דפנה מאיר הי”ד.

בהצבעה, שהסתיימה הבוקר (שני) סמוך לשעה 8:00, 39 עורכים תמכו בהסרת הערך בעוד 29 עורכים תמכו בהשארתו. בעקבות התוצאות הוסר הערך.

לפי דיווח בערוץ 7, הדיון על ההסרה נפתח בטיעון שויקיפדיה אינה מיזם הנצחה, ועל כן אין מקום לקיומו של ערך מיוחד על דפנה מאיר.

בראשית הדיון כתב העורך שפתח את הצבעת המחיקה: “לא יתכן שיהיו קרבנות טרור או חיילים שנפלו בקרב שיקבלו ערך ואחרים שלא. היות שהוחלט שאין מקום להנצחה בוויקיפדיה חשוב למחוק את הערך הזה”.

בדיון עלו גם שורה ארוכה של טענות נגד, ובתוכן הטענה לפיה בויקיפדיה מופיעים ערכים על שורה של חללי צה”ל וחללי טרור, בתוכם למשל רועי קליין הי”ד.

אחד התומכים בהשארת הערך כתב: “אני אישית רואה שדפנה מאיר עומדת ברשות עצמה בקריטריונים של כתיבת ערך על חלל מערכות איבה או אף אישיות מפורסמת. בפרט ‘חללים אשר לנפילתם הייתה חשיבות ציבורית יוצאת דופן, שעמדה במבחן הזמן (שנה לפחות). חשיבות שכזו יכולה להיות, למשל, במקרה של חלל שבעקבות מותו יצאו לפעולת תגמול, למבצע צבאי משמעותי או לפעילות מדינית או פוליטית חשובה; מי ששמו או האירוע שבו נפל הפך לסמל תרבותי, וכדומה’.

“אני אישית גם חושב שמפעל חייה ופועלה עונים על החשיבות בזכות עצמם. אך אין ספק שגם מותה והשפעות מותה והעובדה שהפכה לסמל תרבות מוסיפים לחשיבות”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות