הליכוד תוקף: אהוד ברק הוא ראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל

מפלגת הליכוד תוקפת את אהוד ברק, אחרי המתקפה על נתניהו: "מוטב שאותו ברק שאיבד את אמון העם במהירות שיא של כשנה בתפקיד, יפסיק להטיף מוסר לראש הממשלה בנימין נתניהו שזוכה לאמון הציבור פעם אחר פעם"
יוני גרין
י"ז אב התשע"ו / 20.08.2016 22:25

מפלגת הליכוד תוקפת בעמוד הפייסבוק שלה את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק על רקע המתקפה שלו ביום רביעי האחרון האחרון נגד נתניהו.

“אהוד ברק הוא ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות מדינת ישראל, שרשומים על שמו בין היתר: האינתיפאדה השנייה, הפקרת מדחת יוסוף, הלינץ’ ברמאללה והנסיגה החפוזה מלבנון שהביאה להשתלטות איראן וחיזבאללה על דרום לבנון, וירי של אלפי טילים משם על ערי ישראל.

“ניסיונותיו הפאתטיים לחזור למערכת הפוליטית דרך מתקפות חסרות בסיס וחסרות אחריות על ראש הממשלה נתניהו גובלים בהפקרות”, נאמר בהודעת הליכוד.

בהודעת המפלגה נאמר עוד: “מוטב שאותו ברק שאיבד את אמון העם במהירות שיא של כשנה בתפקיד, יפסיק להטיף מוסר לראש הממשלה בנימין נתניהו שזוכה לאמון הציבור פעם אחר פעם”.

ברק טען, בין היתר, כי נתניהו התנהל בצורה מופקרת מול הבית הלבן והוביל לפגיעה בהיקף הסיוע הביטחוני.

ברק טען עוד כי בחודשים האחרונים היתה התרחשות שגרמה נזק ביטחוני לישראל, כתוצאה מטעות בשיקול דעת מצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומיחסיו המעורערים עם נשיא ארה”ב ברק אובמה.

“מחיר כבד יש גם להתרחשות נוספת, שגם בה, שוב, צירוף מדאיג של חוסר יכולת לשפוט אינטרסי ביטחון עמוקים ואת סדר העדיפויות שהם מכתיבים, לצד היעדר הפנמה של פוטנציאל שיתוף הפעולה עם ארה״ב וכן התנהלות אופרטיבית לא מוקפדת”, אמר ברק. “כל אלה הובילו לחשיפה מטרידה ביותר של ישראל מול אתגר ביטחוני מרכזי. מפאת רגישותם של הדברים לא אוכל לפרט יותר מכך”.

יו”ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אבי דיכטר, עקץ ביום חמישי את ברק באופן אישי:”כל התבטאות של מומחים אמיתיים או מומחים בעיני עצמם כי הם כראש ממשלה היו עושים זאת טוב יותר, מצביעים במקרה הטוב על אובססיה שלטונית ובמקרה הרע על דיפרסיה.

“אדם מן הישוב, קל וחומר ראש ממשלה ושר ביטחון לשעבר, הסבורים שיש בידיהם מידע על פגיעה אסטרטגית בביטחון המדינה, טוב יעשו אם יעבירו מידע זה אלי כיו”ר ועדת החוץ והביטחון ולא בסגנון חידות חמיצר לציבור”.

יו”ר ועדת החוץ והביטחון הוסיף:  “לאהוד ברק יש את מספרי הטלפון שלי והוא יודע לעשות בהם שימוש בעניינים טקטיים ומיקרוטקטיים כשהדבר חשוב בעיניו. הייתי מצפה כי יעשה כך גם בעניין שאודותיו רמז בדבריו המתוקשרים”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות