מבולבלת: "אנחנו מפלגת ימין-מרכז. סליחה, מרכז-ימין. סליחה, מרכז"

חברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד התראיינה לתוכנית 'כלכלי בלילה עם שרון גל' בערוץ 20 על הצעת החוק שיזמה - האוסרת לחייב חילונים לעבוד בשבת, אבל התבלבלה כשהתבקשה להגדיר את מפלגתה • צפו
אבי כץ
י"ג תמוז התשע"ו / 19.07.2016 12:52

חברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד התראיינה אמש לתוכנית 'כלכלי בלילה עם שרון גל' בערוץ 20 על הצעת החוק שיזמה – האוסרת לחייב חילונים לעבוד בשבת.

"זה חוק שמגיע בדלת האחורית אבל בעוצמה בדלת הקדמית", סיפרה ח"כ לביא. "ועדת השרים מבקשת שלא, אבל הכנסת בתקדים היסטורי מקבלת את חופש ההצבעה בקואליציה ותומכים בנו בהצבעת החוק שלנו. ח"כ מיקי זוהר מהקואליציה ואנוכי, מבקשים בעצם לשנות ולהביא לעולם שהוא שווה זכויות בין שומרי מצוות לבין שאינם. למעשה, כל מי שמבקש שלא לעבוד ביום המנוחה שלו, גם מוסלמים, גם נוצרים וגם יהודים, יכול שלא לעבוד ביום המנוחה".

ח"כ לביא הוסיפה: "היום אדם שאינו שומר מצוות, שמבקש שלא לעבוד בשבת, המעביד זכאי לפטר אותו".

ח"כ לביא סיפרה כי הרעיון לחוק עלה בעקבות שיחה שלה עם מאפרת ברשות השידור, אשר פנתה אליה וסיפרה לה כי במשך שנים עבדה בשבתות וביקשה להפסיק. בתגובה אמרו לה כי אינה יכולה ואם לא תעבוד בשבת היא מפוטרת.

"השבת היא של כולנו. יש היום אנשים שמכל מיני סיבות רוצים לשמור את השבת. אנחנו לא יכולים לבוא עם חרב הפיטורים ולומר 'היי, אתם לא יכולים לשמור שבת, אתם כן יכולים לשמור את השבת'. כולם, כל מי שמבקש לשמור את השבת, צריך לאפשר לו, בטח במדינה יהודית".

שרון גל שאל את ח"כ לביא: "כמה זה קשור לניסיון של יאיר לפיד, יו"ר המפלגה שלך, להציג את עצמו בזמן האחרון כיותר ימני לכאורה, יותר מחובר לדתיים. אני לא קונה את זה אבל כמה הוא מעורב בתהליך?"

ח"כ לביא: "זה לא עניין של 'יש עתיד' או לא 'יש עתיד', זה עניין שבאמת יום מנוחה צריך להיות לכולנו ולגבי המקום שלנו, 'יש עתיד' היא מפלגת מרכז, ימין-מרכז".

"ימין-מרכז החדש? זה לא היה עד לפני כמה חודשים", שאל גל.

ח"כ לביא ניסתה לתקן: "סליחה, מרכז.. סליחה, מפלגת מרכז-ימין…"

גל: "הצלחתי לסבך אותך או שראש המפלגה שלך אולי מסבך אותך?"

ח"כ לביא: "לא, לא, מפלגת מרכז! מפלגת מרכז! אנחנו בהחלט מפלגת מרכז שיש דברים שאנחנו… העניין הזה של השבת הוא לא של קבוצות כאלה ואחרות".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות