ראש הישיבה מצפת שביצע מעשים חמורים תובע מאות אלפים כפיצויים מקהילתו

עזרא שיינברג, שנאשם בביצוע מעשים חמורים ב-14 נשים, דורש לקבל 285 אלף שקלים על השנים בהן עבד בתור ראש קהילת אורות האר"י בצפת ורב הישיבה • בית המשפט הורה לבנקים לעקל את החשבונות של העמותה
חיים טוויל
כ"א סיון התשע"ו / 27.06.2016 10:35

ראש קהילת אורות האר”י בצפת ורב הישיבה, עזרא שיינברג, שהודח מתפקידו לאחר שנחשף כי ביצע מעשים חמורים בנשים רבות מהקהילה, דורש להעביר לרשותו פיצויים בסך 285 אלף שקלים.

מכתב התביעה המתפרסם על ידי יאיר קראוס באתר nrg עולה, כי שכרו של שנייברג במשך 14 שנות עבודתו עמד על כ-15 אלף שקלים ופיצויי הפיטורים עומדים על 214 אלף שקלים. בנוסף, שיינברג דרש לשלם לו עבור חודש נוסף וזאת משום שפוטר מתפקידו, ללא כל הודעה מוקדמת. שיינברג טען עוד כי מעולם לא היה בחופש ממקום עבודתו בישיבה הגבוהה ובעבודתו הרוחנית בקרב תלמידיו, ולכן מגיע לו בנוסף פידיון ימי חופש, בסך 51,400 שקלים.

בית המשפט קיבל את דרישתו והורה לבנקים לעקל מיידית את כל חשבונות הבנק של עמותת אורות האר”י, עד לבירור התביעה.

שיינברג מואשם בביצוע שורת עבירות חמורות ב-14 נשים בקהילתו, תוך כדי שהוא מאיים עליהן ומפחיד אותן באמצעות כוחות מיסטיים וכשפים. 

לטענת שיינברג מאז שהודח מראשות הישיבה והוגלה מחוץ לעיר הוא פנה כמה פעמים אל הישיבה שבראשה עמד, בדרישה שישלמו לו פיצויים על שנות עבודתו. גורמים בקהילת אורות האר”י אמרו לכתב nrg כי הם היו המומים לקבל את הדרישות הכספיות.

מתכתובת בין סנגורו של שיינברג ובין עורכי הדין של הישיבה הגבוהה ועמותת ‘אורות האר”י’ בצפת עולה כי אלו סרבו לשלם לו פיצויי פיטורין בשל “גילוי הפרשה הקשה שבגינה מתנהל תיק פלילי נגד מרשך בימים אלו ממש, גרמו ועודן גורמות למרשתי נזקים עצומים, ישירים ועקיפים”.

משפטו של שיינברג ממשיך להתנהל בבית המשפט המחוזי בנצרת והוא כעת בסוף דיוני התביעה.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חולההההה נננפפפששש
  27/06/2016 20:04
  בריאה
 1. לא מאמינה שבית המשפט ככ מטומטם והאמין לשטויות שלו!

  הוא עבד שם ללא תשלום ברצונו החופשי.

  ברור שלא הודיעו לו מראש על הפיתורין…. הללללםםם!!!!

 2. להפך. הוא לא סיפק את הסחורה: ראש ישיבה צדיק. ולכן צריך להחזיר את כל המשכורות
  28/06/2016 01:43
  אברך דיינות
 3. הוא צדיק
  29/06/2016 11:12
  שמואל
 4. מגיע לו הרבה יותר