הגר”מ מאזוז: המדינה הוקמה על ידי ה’, בן גוריון ואשכול היו רק בובות

ראש ישיבת כיסא רחמים, הגר"מ מאזוז, ליום העצמאות וליחס הנכון כלפי המדינה: "מי שאומר שהקמת המדינה 'מעשה שטן' - זה טפשות. זו סוכריה שה' נתן לנו" • "אמנם בקום המדינה היתה 'כפייה חילונית', העבירו על הדת, אבל זה היה רק זמני" • "אז למה אנחנו אומרים תחנון ביום העצמאות? אני אסביר"
יוסף גרינבוים
ז' אייר התשע"ו / 15.05.2016 08:57

.בשיעורו השבועי התייחס ראש ישיבת כיסא רחמים, הגר”מ מאזוז, ליום העצמאות וליחס הנכון כלפי המדינה ואמר: “אנשים חושבים כאילו יש מלחמות בין החרדים והדתיים, אבל זה לא נכון. כולם מודים שזה רצון ה’. מי שאומר שזה ‘מעשה שטן’ – זה טפשות. בחו”ל יש 70% התבוללות, והקב”ה עשה את זה בכוונה מכוונת להציל את עם ישראל”.

ראש הישיבה המשיך: “אומרים לוי אשכול אמר, בן גוריון עשה, הרצל אמר, אבל הם לא מבינים, זה לא הם. אלו היו בובות בתיאטרון של הקב”ה. כשישבו באו”ם והצביעו האומות על הקמת מדינת ישראל, אתם חושבים שהם הרימו אצבעות?! הקב”ה עמד שם באמצע ואמר להם: תרימו אצבעות! ועל זה אמר הפסוק “ועדת לאומים תסובבך”. מה זה ועדת לאומים? זה ועידת האו”ם.

“התקיים בנו כמו שאמר ה’ לאברהם אבינו: “אנכי ה’ אשר הוצאתיך מאור כשדים לתת לך את הארץ”. הקב”ה הוציא אותנו מהמשרפות באושוויץ, לתת לנו את הארץ הזו. אחרי כל מה שעבר עלינו שם, הקב”ה החזיר לנו חיוך שלא נתייאש, סוכריה שה’ נתן לנו.

“אמנם בקום המדינה היתה ‘כפייה חילונית’, לקחו את הספרדים והעבירו אותם על דתם, אבל זה רק זמני. היום ברוך ה’ אתה רוצה חינוך תורני – אתה מקבל, עם ישראל מתקרב לבורא עולם.

“בזמנו היו כותבים על הטנקים ‘ישראל בטח בצה”ל’. מה זה בטח בצה”ל?! היום ברוך ה’ עם ישראל מאמין בבורא עולם, עד שכתב מישהו שמלחמת ‘צוק איתן’ היתה המלחמה הדתית הראשונה, לפני שנכנסו לעזה, אומרים ‘שמע ישראל’, ‘ה’ מלך’, מקבלים ביטחון בקב”ה”.

בין הדברים הסביר ראש הישיבה פסוק סתום בדניאל (יב,א) שהמפרשים נתקשו בו, וגילה כי זהו קץ תחילת הגאולה והקמת המדינה: “ובעת ההיא .. והיתה עת צרה אשר לא נהיה מהיות גוי עד העת ההיא”.

“מתי היתה צרה כזאת, לא היתה יותר גדולה מזו של השואה? ובפסוק אחד לפני אחרון בדניאל נכתב: ‘אשרי המחכה ויגע לימים אלף שלוש מאות שלושים וחמשה’. והמפרשים לא הבינו במה מדובר. אבל מי שיספור מיום שנסתיימה השואה, ר”ה תש”ה – עד ליום שהוקמה המדינה ה’ באייר תש”ח. בדיוק 1335 יום!

“שואלים, למה אנחנו אומרים תחנון ביום העצמאות? אני אסביר: הקב”ה עשה איתנו נסים ונפלאות, מיום הקמת המדינה עד היום הזה, ומה אנחנו מחזירים לו הכרת הטוב?! לצערנו, יש הרבה חוקים נגד התורה, מעשים של תועבה ה’ ישמור, מה לעשות, אנחנו צריכים להגיד על זה וידוי, סליחה, על זה שאנחנו לא יודעים להכיר בטובה של ה’.

“אבל לא להיות כפויי טובה, גם כלפי החיילים, צריכים לעשות להם ‘מי שבירך’ בכל שבת, מי שנותן לך עשרה שקלים אתה עושה לו מי שבירך, אנשים ששופכים את דמם לא תעשה להם?!

“צריכים לחזור בתשובה, כל אחד צריך להשגיח על בניו שילכו בדך התורה, ובזכות זה הקב”ה יביא לנו את הגאולה הכי מהר שאפשר”.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הרב מאזוז ומ עשי ה'
  15/05/2016 12:15
  משה
 1. עם כל הכבוד ללמדנותו של הרב מאזוז האם יהי’ נכון לאמר באותו הגיון–את השואה עשה ה’ היטלר ואנשיו היו הבובות”? לפי זה אין להעניש אותם. .

  • אביב   17/05/2016 15:33

   אלא מה? השואה נעשתה ע”י היטלר בניגוד לרצונו של אלוקים?! סלח לי צדיק, אבל אתה נגוע בכפירה. ברור הכל זה הקב”ה פעם מעניש ופעם מלטף

 2. כל הכבוד לכם שאתם מביאים את דברי מרן
  15/05/2016 18:02
  חרדים10 = 10
 3. הרב מאזוז…

 4. בזיוןת״ח
  15/05/2016 21:31
  שמיכחשמלית
 5. בזיון תלמיד חכם. קצת ירטה . תה השמיכה חשמלית ושמה משה מנסה להציג הרב מאזוז בתור עוד למדן אההה. רשע.
  אכן ה עשה תשואה והיטלר חבר של הירש האנטי תיוני השמיד בפועל 6 מיליון.
  בן מוקיון וחבריו השתלטו על תהליך השיבה לציון המסובך ולא היה ברירה אלא להקים המדינה. נכון המעונים ציונים מצד מפאי וכו השתלטו על החנוך והמשפט ועם שני זרועות אלו סיבכו ודפקו כביכול את המהלך הישיר של הגאולה,
  שני זרועות אלו סיבכו מאוד את הכל כאן וגם זה בירור אלוקי.
  ובטח שמשמידי הגוף יענשו ובטח שמפיצי כפירה נענשו.

 6. כמה קושיות חשובות
  26/05/2016 17:19
  יוסי
 7. לגבי חישוב סיום יופ השואה, מאיפה הביא הרב את האתריך הזה?
  באופן רשמי – ימח שמו וזכרו היטלר שם רשעים ירקב הורה לשטנים שלו ב ט כסלו תש”ה להפסיק להרוג.

  לגבי נושא כפויות טובה- להגיד תודה ולברך לא מספיק. צריך לבוא ולהילחם והלקריב את הגוף ואת הנפש. כל עוד הדתיים לא יעשו את זה שה כפויות טובה וחילול השם עצום.