זוהיר בהלול נגד ח"כי בל"ד: "פעולות קנטרניות, חסרי רגישות. נחצה קו"

הח"כ הערבי מהמחנה הציוני אומר בראיון ל'ישראל היום': "למה לא לגלות את הרגישות הראויה כדי שהציבור היהודי, שאני זקוק לו בתור ערבי, לא ידיר אותנו ולא ישנא אותנו?" • "על הפלשתינים להבין שישראל היא מדינת העם היהודי - מדינה שרירה וקיימת"
יוני גרין
ה' אדר א' התשע"ו / 14.02.2016 14:41

שלושת הח"כים מבל"ד, שהותקפו מימין ומשמאל על פגישתם עם משפחותיהם של מחבלים שרצחו יהודים בגל הטרור האחרון, סופגים לראשונה ביקורת גם מצד ח"כ ערבי: זוהיר בהלול מהמחנה הציוני, שמאשים את השלושה בחוסר רגישות.

"מנהיגים ערבים אמורים להיות גשר להידברות ולשיתוף פעולה ערכי ואנושי", אומר בהלול בראיון שהעניק ל'ישראל היום'. "אנחנו לא יכולים לנהל כאן הדרה וניכור שגורם נזק לציבור היהודי. הציבור הערבי רוצה להשתלב במדינה ומחפש את השוויון. כל הפעולות האלה הן פעולות קנטרניות, החושפות אי רגישות ציבורית ומנהיגותית".

בהלול הוסיף: "המרחב הפוליטי והפרלמנטרי בארץ הוא די רחב ויש חסינות – אבל למה לא לגלות את הרגישות הראויה כדי שהציבור היהודי, שאני זקוק לו בתור ערבי, לא ידיר אותנו ולא ישנא אותנו?

"אני חושב שמותר לי לבקש גם מח"כים ערבים קצת רגישות ותבונה ציבורית, כדי שלא נפער עוד יותר את המרקם החברתי".

כשנשאל אם הוא יכול להזדהות עם הזעם בציבור היהודי על שלושת חברי סיעת בל"ד, ענה בהלול: "מכיוון שהזעם של הציבור היהודי היה מקיר לקיר, אני מבין שכנראה נחצה פה קו. אני רוצה לראות בציבור היהודי שותף: אני מצפה ממך להבין את מצוקותיי, אז למה לי לגרום לך לכעוס עד כדי זעם על פעולות כאלה ואחרות?"

בהלול אומר עוד: "על הפלשתינים להבין שישראל היא מדינת העם היהודי – מדינה שרירה וקיימת, ובאותה נשימה, על ממשלת ישראל להכיר בזכות הפלשתינים להקים את מדינתם".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות