הרב בניזרי נגד הרב אורי שרקי: "רוח של אפיקורסות נוטף מדבריו"

בתכניתו ב'קול ברמה' תקף השר לשעבר בחריפות את רבה של קהילת 'בית יהודה' בקריית משה: "מגיע שותפו של עמלק בדמותו של אחד ממעצבי דעת הקהל בציונות הדתית. שרקי אותיות שקרי במקרה הזה"
אבי כץ
י"ב חשון התשע"ו / 25.10.2015 15:27
שלמה בניזרי

השר לשעבר הרב שלמה בניזרי, המגיש תכנית בתחנת הרדיו 'קול ברמה', תקף בסוף השבוע בתוכניתו את הרב אורי שרקי, ר"מ במכון מאיר, ורבהּ של קהילת 'בית יהודה' בקריית משה בירושלים.

בדבריו התייחס הרב בניזרי לדברי הרב אורי שרקי, לפיהם בימים אלה צריך לחזק את הריבונות, להתחזק בקרב מגע וכיום כאשר יש בידינו פתרונות למאבק בטרור, לא צריך להישען רק על תפילות וסגולות.

הרב בניזרי תקף ואמר: "אלה דברים של אפיקורסות ומינות… מגיע שותפו של עמלק בדמותו של אחד ממעצבי דעת הקהל בציונות הדתית ושמו בישראל הרב אורי שרקי".

הרב בניזרי המשיך בנימת זלזול: "דבריו נשמעים כמו חושך גדול. שרקי אותיות שקרי במקרה הזה. רוח של אפיקורסות נוטף מדבריהם, יש קבוצות בציונות הדתית שאפשר כבר לקטלג אותם הכי קרוב לרפורמים.

"אני כבר שנים אומר שהמזרחי זה כמו שהגמרא אומרת 'רוח מזרחית קשה מכולם'".

אחד מילדיו של הרב אורי שרקי הוא עיתונאי חדשות 2 יאיר שרקי.

בליל יום הזכרון לשואה נרצח בנו, הקדוש שלום יוחאי שרקי הי"ד, בפיגוע דריסה בירושלים.

הדפס כתבה

17 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  למה לא מוציאים את האמת כל כבוד הרב פינטו|
  25/10/2015 15:59
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. תתעוררו כבר…………………………………

 2. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם וכו וגו
  25/10/2015 16:24
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. יש לזכור את דוד וחרבו וכל גיבורי שלמה ושאר גיבורי ישראל שידעו להילחם ולשמור על נפשם וגופם .
  וורצוי לכוון לחבר דברים לדעת עליון שבעליונים גם בזה האימון דלחימה והגנה ולכוון לקיים מצוות ונשמרתם מאוד לנפשותיכם גם לפני הליכה בריאה ולפני אימון קרב מגע ולכוון לשמור על הנפש ולהגביר את יכולת השמירה וההישרדות על ידי אימון וכך גם מקיימים מצוות ונשמרתם וכו וגו" והראיה שבין אלה ששרדו ונשמרו היו גם מאומנים שהתחזקו והצליחו לגבור ולשרוד . ןלפיכך החפץ להישמר כציווי האל יתאמן ויתחזק ויחזיק נשק בביתו וטוב גם אם יהיה חמוש בחוץ .
  והראיה שהיו שלא נשמרו כראוי ונרצחו וממילא גם תפילות ולמידת תורה ושאר מצוות נצרך לההוא עם הקדוש לעשותם .
  ונצרך עזרת האל תמיד גם אם יודעים ומאומנים

 4. בנזרי, קודם תגיע לקרסול של הרב שרקי
  25/10/2015 17:03
  דוד
 5. איזו התנשאות, אפשר לחשוב שבנזרי תלמיד חכם.
  תלמיד של מיהו,
  אפילו לקרסול של הרב שרקי לא מגיע

 6. הוא באופן קבוע שונא ופוסל כל מי שלא שייך למחנה שלו
  25/10/2015 21:20
  אילן
 7. כל עסקן היום משתלח ברבנים, מוציא את דבריהם מהקשרם ומכפיש ציבור שלם

 8. רק ביום כיפור מתפללים עם העבריינים של ש
  25/10/2015 23:24
  שוגיגו
 9. בשאר השנה צריך להקיא ולהוקיע את כל עברייני ש"ס (בניזרי דרעי וכל שאר העבריינים) שפושעים ומחללים את שם השם, מעשה שכידוע אין עליו כפרה… אז קל וחומר שלא מקשיבים לשטויות שהם פולטים מהפה.

 10. בואו נראה מה באמת כתוב
  26/10/2015 00:34
  יודע קצת
 11. במקום להתקוטט כמו תינוקות, בואו נראה מה באמת כתוב:
  וכך כותב רבי חיים מוואלאז'ין [רוח חיים אבות ד כב]:
  'כי אמנם עונשי העבירה אינו על דרך נקמה רק הוא על דרך (תהלים צ, ג), תשב אנוש עד דכא ותאמר שובו בני אדם רצה לומר כדי שישובו אבל לא על דרך נקמה'.
  'ולכך נבראו מזיקים ומחבלים בעולם לעשות דין בעולם, כדי שיבינו בני אדם שהוא מהשם יתברך ויראו מלפניו כמו שכתב בחובת הלבבות שהיה בוש מלירא מהברואים בהיות יראת ה' עליו ובטוח בחסד אל כל היום וכאשר יש עליו יראת ה' אין לו לירא משום דבר. אבל אם אינו ירא מהשם יתברך הוא ירא מהברואים מהרבה אריות והרבה דובים והרבה לסטים המצוים בעולם אשר באמת צריך לירא מהם מי שאינו ירא מהשם ולזה אמר משה (דברים י, יב), מה ה' אלהיך שואל מעמך כי אם ליראה את ה'. רצה לומר, כיון שעל כרחו יש לו לאדם יראה מהרבה דברים רעים, הלא טוב טוב לו להפוך היראה לטוב לירא מאת ה' ואז ינצל מכל היראות שיש בעולם. עד כאן לשונו.

 12. סוד השמות
  26/10/2015 03:06
  ינון
 13. בניזרי בגימטריה – אלוהים לא אוהב בכיינים (279)

 14. אשריך הרב בניזרי שנתפסת על כבוד התורה ולומדיה
  26/10/2015 04:15
  המגיב
 15. להרבות בתורה בימים אלו כנגד דעתו הפסולה של אותו האיש

  • בן זימרי מזגנים   26/10/2015 19:23

   כבוד ר אורי הביא להנחתה לצערינו לכל מי שיש לו טינה לציבור המכונה לאומי.
   למרות שיש המון סוגים של שמי כיפות סרוגות וכו
   דרך אגב לרב ליכטנשטיין. זצל מישיבת הגוש היה כיפה שחורה וכן לרב הצדיק הגאון העמקן המופלא הרב טאו שליטא שהיה בגן חובה יותר גדול מבניזרי היו וכן לרציה זיעא זצוקל, זה לגבי חיצונייות הכיפה
   מכל מקום הרב הגאון איש המחשבה צוקרמן שליטא ו ר׳ שרלו היו וראש הלומדים בפתח תקוה\מזכרת בתיה שהוא ראש צהר וודאי נויבארט שיהיה בריא מבית חילל הם בכלל לא באותו דרך וסגנון וכו.על העומד בראש הקהילה המכנה עצמה קהילת ארמבן בכלל לא דברנו..
   אך מי ששונא כל מי שלא כמוהו אז לאחר שיש לו בעיה עם המתקראים חירדים שם את כל הכיפות הסרוגות וכו באותו סל ואם יש שם איזה מתקרא רב או איזה משהו שאמר משהו הנראה כמו שנראה .. הנה הוא לא קופץ לברר או להבין על פי מושגיו כי רק מחפש לתקוף
   תגידו מה שיש לכן בלב תמיד על הדרך הלאומית תורת ארץ ישראל והחיבור למדינה ונבין מלכתחילה את דרככם לא צריך למצוא אחר כך את הסיבות…
   זה אותו בניזרי שדיבר על הרב עזרן זצל שיצא משס בגלל אוסלו והיום רואים מי צודק. בניזרי בתוכנתו ברעדיו קול תת רמה או כדברי חכם אמנון יצחק שליטא קול בעורמה קורא לו בשמות שקרי ישקר ככה בציפור גדול ברעדיו , אז משהו כבר אמר שגם בניזרי זה ראשי תיבות….זה גם אותיות
   זה הדרך ככה. ?.. ואולי מי שנרצח בנו התבטא חריף ולא מספיק מכוון ואולי בכונה להתסיס על מנת שאנשים יחשבו אז תשאל אותו המחזיק במיקרופון.
   נכון הוא הרים להנחתה אבל אתה לא מחזיק גם ככה מכל הסרוגים כדרך ומצות ארץ ישראל אצלך היא עוד מצוה.

 16. צודק
  26/10/2015 19:03
  מנחם
 17. שרק הזה סטרא אחראי בלבוש יהודי!!!

 18. הרב בניזרי העבריין המורשע מבזה ת
  27/10/2015 22:00
  מזכיר נשכחות
 19. טוב לדעת שיש תקומה למי שלקח שוחד והורשע על ידי שתי ערכאות .
  עדיף שייטול קורה מבין עיניו לפני שהוא מעז לדבר על הרב אורי שרקי.ת"ח שמקפיד על קלה כבחמורה ולא דבק בו רבב מעולם.
  לגופו של עניין.ברור שמי שלא מתקן את הקלקול של חוסר בביטחון ורץ לתלות בענייני יראת שמיים הוא שוטה.למה הדבר דומה?לאדם שאין למשפחתו דבר לאכול מפני שכל היום הוא מתבטל ולא עובד וכשמוכיחים אותו ,במקום ללכת לעבוד הוא מודה שעליו להתחזק ביראת שמיים.על זה אמרו חז"ל.באו עליו ייסורים יפשפש במעשיו.פשפש ולא מצא?יתלה בביטול תורה.כלומר רק אם הוא לא מצא.אבל לבזות תלמיד חכם וציבור שלם בעם ישראל זה קל בעיניו של בניזרי.לשון הרע על עם ישראל זה בסדר בעיניו.אולי אין מה לצפות מאדם שהורשע בלקיחת שוחד .

 20. בניזרי בזכותכם חזר לתודעה, רק אל תשכחו שפיו וליבו לא שווים,
  28/10/2015 11:13
  אורח
 21. תוכו אינו כברו, ממה הוא מתפרנס היום? משנאה?

 22. חוסר הבנה בתורה
  28/10/2015 14:19
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 23. בניזרי את עם הארץ.
  הרב אורי שרקי לא אמר שלא ללמוד תורה ההפך הוא אמר שתמיד טוב להרבות בלימוד תורה. הוא רק הוסיף שכאשר אדם חוטא באומץ לב הפיתרון הוא לחזור בתשובה בנושא אומץ לב ולא בלימוד תורה וכן לגבי כלל עם ישראל

 24. עבריין מורשע
  29/10/2015 17:10
  דוד
 25. "הרב" בניזרי אנאלפבית פושע, תפסיק למלמל שטויות

 26. ומה הגנב אומר.....
  29/10/2015 22:34
  יצחק
 27. על הפסוק ״ סוס מוכן למלחמה ולהי הישועה ״ מי שאמר זה הוא גם אפיקורוס??????

 28. בניזרי הוא חתיכת חצוץ שלא מגיע לקרסוליים של הרב שרקי
  27/08/2017 08:27
  יחיאל
 29. בכל אני לא יודע כמה רבנים יש לחרדים שמגיעים לגדלותו של הרב שרקי. אתם לא שמעתם אותו ולא למדתם ממנו. מי שלמד אצלו יודע שידיו רב לו בכל מקצועות התורה כפשוטו! לא כמו אצל החרדים שכל אברך הופך להיות הגאון הגדול. באמת! אבל אף אחד אצליכם לא מעז להתמודד עם התוכן