סוף עצוב: גופת אמיר אוחנה ז"ל נמצאה באגם בעיר אומן

גופתו של אמיר אוחנה ז"ל שנעדר מאז יום שני של ראש השנה, נמצאה בשבת במאגר מים לא הרחק מציונו של רבי נחמן • זק"א: "הודעה נמסרה למשפחתו" • זק״א ומשרד החוץ פועלים להביא את הגופה במהירות ארצה • "אמיר נמצא כשבגדי השבת על גופתו ללא נעליים וגרביים. ככל הנראה ישב על המזח וטבל את רגליו במים ואז קיבל התקף"
חיים טוויל ושי וייספיש
ו' תשרי התשע"ו / 19.09.2015 19:44

ברוך דיין האמת: לאחר חיפושים ממושכים נמצאה בשבת במאגר מים, לא הרחק מציונו של רבי נחמן בעיר אומן, גופתו של הנעדר אמיר שלמה אוחנה ז״ל. הוא הותיר אחריו את רעייתו מיטל ושלוש בנות קטנות.

ארגון זק"א הודיע עם צאת השבת, כי "הודעה נמסרה למשפחתו. ארגון זק״א, משרד החוץ ושגרירות ישראל באוקראינה, פועלים להביא את הגופה במהירות ארצה".

מזק"א נמסר עוד: "במשך כל השבת נמשכו החיפושים והסריקות באגם וביער. לפני כשעה זיהו המתנדבים ראש במים שבאגם. המתנדבים חילצו את הגופה, שזוהתה כאמיר שלמה אוחנה ז״ל .

"אמיר נמצא כשבגדי השבת על גופתו ללא נעליים וגרביים. ככל הנראה ישב על המזח וטבל את רגליו במים ואז קיבל התקף ונפל למים".

אמיר אוחנה

מאיר אוחנה ז"ל, בן 28 מבית ים, יצא בשעות הצהרים של יום שלישי, יום שני של ראש השנה, ל'התבודדות' כמנהג חסידי ברסלב, ומאז נעלמו עקבותיו. הוא נראה לאחרונה, על פי עדויות, בשעה 14:00 כשהוא צועד בשביל שבין בית הקברות היהודי לבין אגם התשליך.

ביום חמישי פורסם באתר וואלה התיעוד האחרון של אוחנה ז"ל, כפי שנקלט במצלמות האבטחה בבית הארחה בו שהה בחג, בשעה 4:00 לפנות בוקר של יום שני של ראש השנה.

מתנדבי זק"א המשיכו את החיפושים אחר אוחנה גם בשבת. זאת בהוראת הרב יעקב רוז'ה, יו"ר ועד רבני זק"א, לפיה "המתנדבים שמשתתפים בחיפושים ימשיכו לפעול כרגיל היות ויש סיכוי עדיין למצוא אותו בחיים – וזה פיקוח נפש ממש".

אמיר אוחנהגופתו של אמיר אוחנה ז"ל נמצאה באגם התחתון. צילום:עמיר אלוני משלחת זק"א

בשבת הצטרפו לחיפושים יחידת הכלבנים של זק"א ויחידת הצוללים שיצאו במיוחד בטיסה מישראל כדי לסייע לצוותים הפועלים בשטח.

במהלך יום שישי סרקו עשרות צוותים של מתנדבים את היער והשטח מסביב לנהר, בעוד צוללנים של המשטרה המקומית סורקים את הנהר בהכוונה של מפקד זק"א.

אמיר אוחנה

חיים וינגרטן ראש אג"מ בזק"א, אמר: "מדובר בפעילות מאוד מורכבת. קיבלנו אור ירוק מהמטה הארצי של זק"א לעשות כל דבר שניתן בכדי לאתר את הנעדר.

"בסיוע משרד החוץ ושגרירות ישראל באוקראינה קיבלנו אישור להטסת צוות של יחידת הכלבנים וצוות צוללים של זק"א. חברת אל על מסייעת אף היא בהטסת ציוד הצלילה והכלבים ללא עלות כספית".

אמיר אוחנה

ביום שישי בצהרים פנתה מיטל, רעייתו של אוחנה ,שוב באמצעות סרטון, בו היא זעקה בבכי לעזרה.

"אני מתחננת בכל לשון של בקשה. אני מיטל אוחנה, אשתו של אמיר, לא חוזר הביתה ואף אחד לא מוצא אותו, הילדות שלי בוכות כל היום, הן מחפשות אותו.

"אני מבקשת מכל מי שיכול לעזור, בבקשה, אני מתחננת, תעזרו לי. ביבי נתניהו, כל מי שיכול לעזור, אני מאמינה בך ראש הממשלה, לא יודעת באיזו דרך – תנסה לעזור לי.

"אני מרגישה ששוכחים מאיתנו לאט לאט והוא יכול להיות פצוע באיזה שהוא מקום, הוא הבעל שלי והוא החיים שלי. אני לא אוכל לחיות בלעדיו".

אמיר אוחנה

מדוברות איחוד הצלה נמסר: "משלחת האיתור של קרן ישראלייף בשיתוף איחוד הצלה ועמותת פירסט תשוב לארץ, לאחר שגופתו של אמיר אוחנה נמצאה היום על ידי נערים מקומיים בני 14 לערך".

מנכ"ל קרן ישראלייף, אלי פולק: "למעלה מ-60 אחוזים מהאגם נסרקו בימים האחרונים על ידי צוללים של משטרת אוקראינה, אך הגופה לא נמצאה. בזמן זה עסקו חברי המשלחת באיתור פריטים רבים שייתכן והיו שייכים למנוח וזיהויים.

"בשבת נמצאו באזור מספר מגבות רחצה, חלקן עם כיתוב בעברית. תמונות המגבות נשלחו באמצעות שליח למיטל, אשתו של אמיר, ששומרת שבת. בהתאם למקום מציאת הגופה, ייתכן ואחת המגבות היתה שייכת למנוח".

אמיר אוחנה

מפקד משלחת ישראלייף באומן, יונתן קליף מוסר: "בשעה זו עמלים צוותי המז"פ המקומיים על סיום זיהוי הגופה. ארון נבנה בשעה זו וברגע שהדבר יתאפשר תוטס הגופה לקייב ומשם לישראל".

מנכ"ל 'איחוד הצלה' משה טייטלבוים, אשר מפקח על פעילות חפ"ק 'איחוד הצלה' בארץ: "לצערינו פעילות האיתור הסתיימה בבשורה קשה על מציאת גופתו של אמיר. אני מבקש להודות לארגון זק"א על שיתוף הפעולה ולכל מי שפעל לאתר את אמיר ולהשיבו הביתה".

 

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  נשמה טהורה זכה להיות אצל הצדיק
  19/09/2015 20:35
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. אמיר אוחנה ז"ל ראש השנה תשע"ו

 2. אמן נחמה למשפחה שתהיה
  19/09/2015 21:27
  משתתף בצער
 3. אין משפט כזה "לא עלינו", זה הכל קורה אצלנו והלוואי ולפחות תהיה נחמה עם הזמן ובע"ה

 4. ברוך דיין האמת
  20/09/2015 08:16
  מיכל
 5. וברוך השם שמצאו אותו.
  כל השבת התפללתי על זה.
  נשמה טהורה שזכתה.

  השם ינחם את המשפחה ומיטל המתוקה.השם יתן לך הרבה כח.

 6. אמיר אוחנה זל
  20/09/2015 12:16
  חסיד ברסלב
 7. לדברי זקא הם עשו את הכל.
  אם כך מה היה תפקידם של מתנדבי יחידות החילוץ שהגיעו למקום בהתנדבות מלאה והיו הראשונים להוצאת הגופה מהמים יחד עם הנערים שגילו אותה.
  איפה האמת בדיווח?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   21/09/2015 18:09

   מתנדבי יחידות החילוץ הגיעו בשבת בשעה 12 בלילה, הורידו מזוודות אכלו והלכו לישון, בבוקר קיבלו תמונת מצב, אכלו ארוחת שבת, אחד מהמתנדבים לקח על עצמו את המשימה להסביר למתנדבים איפוא לחפש באזור הבנוי של פושקינה כל היתר המשיכו לשבת ולתכנן תוכניות שכבר היו מוכנות, אכלו סעודת שבת והמשיכו לתכנן, בסעודה שלישית הגיעו 2 מחפשים שנשלחו ע"י זק"א לבדוק אחת לשעתיים את האגמים לראות עם משהו צף והודיעו שהם רואים משהו עם שערות באגם הטבילות, צוות זקא יצא למקום וטיפל בגופה שהוצאה לבנתיים מהמים ונעזר רבות במתנדבי יחידת החילוץ שסייעו בשליטה על הבלאגן שנוצר.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   22/09/2015 17:56

    ללמד זכות על עם ישראל זה ברסלב