בעקבות צילומי התעללות בעופות: הופסקה פעילות משחטת זוגלובק

המשחטה נסגרה עד להסדרת התשתיות הנדרשות שיאפשרו את יישום תוספת הפיקוח שדרש משרד החקלאות • השר אריאל: "אפס סובלנות למפרי חוק צער בעלי חיים"
חיים טוויל
כ' תמוז התשע"ה / 06.07.2015 21:54

מלחמה בהתעללות: שר החקלאות אורי אריאל הנחה לסגור באופן מידי את משחטת זוגלובק.

בעקבות המידע שהגיע לידי משרד החקלאות והכתב ניק קוליוחין מחדשות 10 בדבר התעללות במשחטת חברת זוגלובק בשלומי, הנחה השר אריאל את גורמי המקצוע בשירותים הווטרינרים לפתוח בחקירה מיידית, ולפעול באפס סובלנות כלפי עבירות צער בעלי חיים.

התמונות שצלמו במצלמות נסתרות בתוך המפעל, בין העובדים המטפלים בעופות המיועדים שלחיטה – ושודרו הערב בחדשות 10 – אינן משאירים מקום לספק: עובדים תולשים תרנגולות מהכלובים, מכדררים בהן, מכים אותן ומשתעשעים בהן. רק לפני שנתיים חשפה תוכנית ‘כולבוטק’ בערוץ 10 התעללות קשה בעופות – ואז הבטיח המפעל כי יטפל ויפקח על בעלי החיים המובלים לשחיטה.

החקירה החלה ביום ראשון בשעות הערב על ידי הרופאה המרחבית של השירותים הווטרינרים, לצד חוקרי יחידת הפצו”ח של משרד החקלאות.

עד סיום החקירה וקבלת החלטות מול המשחטה, נדרשה המשחטה להוסיף באופן מיידי כח אדם מטעמה, אשר יפקח ברצף על תהליך השחיטה ברמפת השחיטה, וזאת לצד תוספת פקחים וטרינרים מטעם השירותים הווטרינרים שיפקחו על השחיטה עצמה.

צער בעלי חיים עופותצילום: אנונימוס

עם זאת במהלך היום הוברר כי כדי לאפשר למפקחים פיקוח מיטבי על הפריקה והשחיטה יש להתאים תשתיות שאינו מצויות במקום.

לאור זאת הורה השר אריאל להפסיק באופן מיידי את פעילות המשחטה על כל אגפיה, עד להסדרת התשתיות הנדרשות שיאפשרו את יישום תוספת הפיקוח הנדרש.

השר אורי אריאל: “התמונות שנחשפו בפנינו הינם תמונות קשות ביותר שאין הדעת סובלת. הודעתי כבר שאנהג באפס סובלנות כלפי אירועים כגון אילו.

“הנחתי את המנכ”ל וגורמי המקצוע לפעול בצורה החריפה ביותר כנגד העבירות הללו ובמקביל להאיץ התקנת מצלמות מעקב בכל בתי המטבחיים והמשחטות.

“בימים אלו אנו מקדמים את התיקון לחוק צער בעלי חיים שיחמיר את הענישה, כאשר גם אני מתכוון בתקופה הקרובה לבצע בדיקות פתע עצמאיות במשחטות ובתי המטבחיים על מנת לוודא שהחוק לא מופר בשום אופן”.

התחקיר הוביל עמותות לזכויות בעלי חיים – אנונימוס ותנו לחיות לחיות להגיש הערב תלונה חריפה למשרד החקלאות על הפרה לכאורה של חוק צער בעלי-חיים, תקנות הובלת עופות ונהלי השירותים הווטרינרים בנושא צער בעלי כנף במשחטות.

בתלונתן, דורשות העמותות לפתוח בחקירה פלילית נגד המשחטה, בדגש על האחריות של הנהלת זוגלובק, להשעות את הוטרינרים שכשלו בפיקוח ולסגור את המשחטה עד תום ההליכים. כמו כן דורשות העמותות להתקין מצלמות פיקוח במשחטות, שישדרו לאתר אינטרנט ייעודי, נגיש לפקחי השירותים הווטרינרים ולנציגי ארגוני בעלי חיים.

צער בעלי חיים עופות עופות בכלוב. צילום: אנונימוס

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    תנגולות
    07/07/2015 09:00
    דליה
  1. די. לסבל. של. בעלי. החיים. ואנשים. לו. יכלו. בשר. ועוף.