עוד קומה בבית הכנסת הגדול בבני-ברק: 400 מקומות לכולל

לוועדת תכנון ובניה של עיריית בני-ברק הוגשה בקשה לאישור: בניית בית מדרש שיכיל 400 מקומות על גג בית הכנסת הגדול • ישמש את חברי הכוללים של איש העסקים דן גרטלר
שמואל הכהן
א' אייר התשע"ד / 01.05.2014 11:11

מתרחבים: בימים אלו הוגשה  לוועדת תכנון ובניה של עיריית בני-ברק בקשה להוספת קומה מעל בית הכנסת הגדול ואולם בית התבשיל ברחוב רבי עקיבא 53.

הבקשה טרם אושרה, אך בידי היזמים האישורים הנדרשים מעמותת בית הכנסת הגדול.

בית הכנסת שימש בעבר את הציבור הדתי-לאומי,  ומשמש כיום בית מדרש של יוצאי ישיבת חברון. זאת, לאחר שמתפללי בית הכנסת הזקינו או הלכו לעולמם, וגבאי בית הכנסת יוצאי חברון מרחוב בלוי 6 בעיר הגיעו להסכם עם מנהלי העמותה על הפעלת בית הכנסת, כאשר עד היום נאמרת בכל שבת התפילה לשלום חיילי צה”ל. 

בבית הכנסת נותרו רק חמישה מתפללים ותיקים. ההנהלה הרשמית של העמותה נותרה בידי אותם שנשארו – יו”ר בית הכנסת הוא חיים אהובן וגבאי בית הכנסת הוא שלמה וינטרוב. בשנים האחרונות צורף כחבר בעמותה נציג יוצאי חברון, הרב אביעזר קולדצקי, שהחל לקדם את המקום כבית מדרש לתורה ולא רק לתפילה.

הבניין כולו נמצא בבעלות עמותת בית הכנסת הגדול. בקומה התחתונה ישנו אולם ענק אותו שכרו מנהלי ‘בית התבשיל’.

אולם בית הכנסת עצמו מושכר במהלך כל השבוע לכולל בו לומדים מאות אברכים, בראשות הרב אליהו גרינבלט ובמימון הנגיד איש העסקים דן גרטלר, שאף שיפץ את בית הכנסת לטובת הכולל.

לאחרונה הוקם בבית הכנסת גם כולל ערב, במימון גרטלר, ובעקבות העומס שנוצר במקום, מאחר ואברכי יוצאי חברון גם הם לומדים במסגרות כאלו ואחרות בהיכל בית הכנסת – התנהל משא ומתן ממושך עם הנהלת בית הכנסת, ולאחרונה הוסכם כי גג הבניין יושכר, תוקם  קומה נוספת, בה יפעל בית מדרש ובו כ-400 מקומות עבור הכוללים של גרטלר.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  איפה הימים?...
  01/05/2014 12:30
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. שסניף בני עקיבא הגדול בארץ (!) היה סניף בני ברק…
  זו הייתה עיר עם אינטגרציה אמתית בין גוני הדתיים, והיא הפכה היום לביתר עלית מס’ 2.

 2. גרטלר הזה טחון בכסף בלי עין הרע
  01/05/2014 13:55
  צחי אמרגולוביץ
 3. איש טוב

 4. כולל ערב של רוני?
  01/05/2014 15:42
  יעקב
 5. חח