ליברמן: “אני חושב שאבו מאזן הצליח להתיש את כולם”

לאחר נאום 'השמדת העם' שבו הטיח יו"ר הרשות הפלסטינית האשמות בישראל - שר החוץ משיב אש: "האיש הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח שלא לתהליך מדיני" • "הנושא הפלסטיני נדחק בשל הלחימה בדאע"ש" • בארה"ב מאוכזבים: "מכה קשה של אבו מאזן בתהליך השלום"
יוני גרין
ד' תשרי התשע"ה / 28.09.2014 08:37

יותר מיממה לאחר נאומו באו”ם של יו”ר הרשות הפלסטינית, ממריא היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לעצרת הכללית בניו יורק. אל ה’כוח הישראלי’ באו”ם נתניהו מצטרף גם שר החוץ אביגדור ליברמן – שיגיע לניו יורק מספר שעות לפני נתניהו.

שר החוץ מתח הבוקר ביקורת על נאומו של אבו-מאזן באו”ם, וטען בראיון מיוחד בתכנית ‘בוקר טוב ישראל’, כי מדובר בהוכחה שהפלסטינים אינם שותפים לשלום.

“אני חושב שאבו-מאזן הצליח להתיש את כולם, לא רק את הישראלים, אלא את כל הקהילה הבינלאומית”. לדברי ליברמן, מול האמירות של אבו-מאזן, “המסקנה הנכונה היא שהאיש הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח שלא לתהליך מדיני. אני לא זוכר שהנושא הפלסטיני זז כל כך רחוק אחורה כמו בעצרת הזאת”.

“הנושא הפלסטיני זז כל כך רחוק לאחור פה בעצרת הכללית”, הוסיף שר החוץ. “המנהיגים מדברים פה על נגיף האבולה, דאע”ש ועל אוקראינה. הנושא הפלסטיני כמעט לא קיים. גם בעולם הערבי הצליחו להתייאש מאבו מאזן”.

ראש הממשלה נתניהו ימריא הבוקר לעצרת האו”ם ניו-יורק, להגיב מעל בימת האו”ם על נאום אבו-מאזן.

בנאום שנשא באו”ם כינה, יו”ר הרשות את פעולתיה של ישראל במבצע ‘צוק איתן’ – “רצח עם” וטען כי “ישראל מתכננת לבצע נכבה נוספת”.

יום קודם לכן היה זה נשיא אירן חסן רוחאני שעלה על בימת האו”ם וטען כי הסכמה בדבר פיתוח תוכנית הגרעין של איראן עשויה לשמש כמפתח לשיתוף פעולה עולמי.

טרם יציאתו לעצרת האו”ם, תקף גם ראש הממשלה נתניהו ואת דבריו של אבו מאזן ונשיא איראן חסן רוחאני בעצרת. “בכל מפגש אייצג את אזרחי ישראל ואהדוף בשמם את ההשמצות והשקרים שמוטחים כלפי המדינה שלנו”, הבטיח נתניהו.

“אחרי נאום ההונאה של נשיא אירן ונאום ההסתה של אבו מאזן אומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם”, הצהיר נתניהו.

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הצטרף למתקפה על אבו מאזן והדגיש: “לא מדובר באיש של שלום. פעם אחר פעם ממשיך אבו מאזן להונות את הקהילה הבינלאומית, להטיח בישראל האשמות כוזבות וגזעניות ולקוות שלחץ, איומים ושקרים יפחידו אותנו ויגרמו לנו להתקפל”.

גם מחלקת המדינה האמריקנית מביעים אכזבה קשה מנאומו של יו”ר הרשות הפלשתינית והמתקפה החריפה שלו נגד ישראל.

האמריקאים מגדירים את הנאום שכבר זכה לכינוי ‘נאום השמדת העם’ כמכה קשה של אבו מאזן בתהליך השלום וכנאום הפוגע במאמצים האמריקנים להשיב את ישראל והפלשתינים אל שולחן המו”מ המדיני.

במהלך הביקור, ינאם נתניהו בפני העצרת הכללית של האו”ם המתכנסת בניו יורק, ייפגש עם נשיא ארה”ב ברק אובמה בוושינגטון, וכן יפגש עם מזכ”ל האו”ם באן קי מון.

פגישה נוספת שתפתח למעשה את הביקור, תהיה עם ראש ממשלת הודו. מדובר בפגישה ראשונה של ראש הממשלה הישראלי עם מקבילו ההודי מזה כעשור.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות