‘לא רוצה לחשוב מה היה קורה’: בן 17 נתפס עם 52 טון וליקויים בבלמים

הנהג בן 17, נהג חדש, שנהג על המשאית ללא רישיון מתאים, הוביל מטען במשקל כולל של 52 טון • בוחן משטרתי מצא ליקוי בטיחות בבלמים של המשאית ושמשה קדמית סדוקה: "לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הנהג הלא מיומן הזה היה ממשיך בנסיעה"
חיים טוויל
י"א אייר התשע"ט / 16.05.2019 17:59

נהג חדש בן 17 נתפס אתמול (רביעי) נוהג על משאית עם מטען במשקל 52 טון, ללא רישיון תואם – וליקויים בבלמים.

בכבישי הארץ נעים למעלה מ-300,000 רכבי משא, מתוכם כ-93,000 משאיות במשקל העולה על 3.5 טון.

במהלך השנים האחרונות מעורבות המשאיות בתאונות דרכים קטלניות הייתה מעל ל-20% וזאת לעומת שיעורם בכלל כלי הרכב שהינו 2.7% וכ-3.5% מכלל הנסועה בכביש.

חומרת הפגיעה בזמן תאונה במעורבות משאית עלולה להיות קשה ואף קטלנית, ולכן אגף התנועה ממקד את פעילותו נגד נהגי הרכב הכבד, במטרה להפחית את הסיכון לתאונות ולהציל חיים.

אתמול, בעת פעילות אכיפה בכביש 79 סמוך לצומת עילוט, הבחין שוטר אגף התנועה בנהג משאית עם מטען חורג מבצע עבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.

הנהג נעצר מיד, ובבדיקה עלה כי הנהג בן 17, נהג חדש, הנוהג על המשאית ללא רישיון (רישיון B בלבד) מתאים, בזמן שהוא מוביל מטען במשקל כולל של 52 טון.

בנוסף סייר בוחן משטרתי שנכח במקום, מצא ליקוי בטיחות בבלמים של המשאית ושמשה קדמית סדוקה.

“לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הנהג הלא מיומן הזה היה ממשיך בנסיעה עם המשאית וליקוי הבטיחות שמצאנו בבלמים”, ציין השוטר שבדק את המשאית.

קצין משטרה שנכח במקום השבית את המשאית למשך 30 ימים למגרש האחסנה, והנהג – תושב רומת אל הייב, קיבל הזמנה לדין, לאחר שרישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות