“כינו אותי יהודון”: כתב אישום נגד האדריכל שירק על השגריר הפולני

מכתב האישום שהוגש נגד אריק לדרמן, אדריכל בן 65, שירק על שגריר פולין בישראל עולה: הפריע לנסיעת רכבו של השגריר - ומשזה צפר לו, ניגש למכונית והכה על הגג בחוזקה • לאחר מכן, פתח את הדלת וירק לעברו פעמיים • לדרמן פרסם מכתב התנצלות
יוני גרין
י"א אייר התשע"ט / 16.05.2019 16:21

המשטרה הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין איומים ותקיפה, נגד האדריכל אריק לדרמן, בן 65 מהרצליה, שהכה בגג רכבו של שגריר פולין בישראל מרק מגירובסקי וירק עליו.

זאת, למרות ההתנצלות של לדרמן, שגם טען כי אחד העובדים במקום כינה אותו “יהודון”.

מכתב האישום עולה, כי לדרמן הגיע לשער השגרירות בשעה 13:11 ביום שלישי. הוא נעמד מול הרכב בו נסע השגריר, חסם אותו וסירב לזוז.

בהמשך, ניגש לדרמן לחלון הנהג, אחז ברכב והכה בגגו בחוזקה בידיו.

בתגובה החל השגריר לצלם את לדרמן באמצעות הטלפון הנייד, אך לדרמן עקף את הרכב, ניגש אל הדלת שלצידה ישב השגריר, פתח אותה וירק שתי יריקות על גופו.

אמש כתב לדרמן מכתב התנצלות בו הסביר את פרטי האירוע:

“אני מבקש להביע את התנצלותי על האירוע. משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת הפנייה נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות, אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי ‘יהודון’. האמירה עוררה בי תחושות קשות מאוד.

“מיד לאחר מכן עזבתי את הכניסה למשרדי השגרירות והתחלתי לצעוד לעבר רכבי שחנה ברחוב סמוך לשגרירות, המדרכות המשובשות באזור הקשו על מעבר נוח, וצעדתי בתמימותי בכביש, כאשר תוך כדי כך הגיח מאחורי רכב אשר צפר לי בחוזקה וגרם לי לבהלה. על כך הבעתי תרעומת כפי שהבעתי ובאופן שעליו אני מצר”.

לדרמן הדגיש: ”בוודאי לא ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו ובוודאי שלא ידעתי ששגריר פולין בישראל נמצא ברכב.

”בעקבות זאת, אבקש להביע את התנצלותי הכנה על שאירע ואף ביקשתי מבאי כוחי לפנות למשרדי השגרירות בבקשה להתנצל בפני השגריר. אני מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום ויישמר בפרופורציות המתאימות”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות