תקדים: ה’וואקף’ שילם פיצויים ליהודי שספג בעיטה על הר הבית

הוואקף פיצה צעיר יהודי בכ-10,000 שקלים לאחר שהותקף בידי איש וואקף בהר הבית כאשר השתחווה במקום • הצעיר היהודי תבע את איש הוואקף, והאחרון הורשע בגין 'השפלה ופגיעה בתובע בשטח ההר, וניצול לרעה של תפקידו'
חיים טוויל
י"א אייר התשע"ט / 16.05.2019 11:50

הוואקף שילם לצעיר יהודי כ-10,000 שקלים פיצויים, לאחר שהותקף על ידי איש וואקף – זאת לפי פסיקת בית משפט השלום בירושלים.

התשלום בוצע באמצעות המחאה (שק) החתומה על ידי ‘הנהלת הוואקף והעניינים האסלאמיים, ירושלים’, אשר נמסרה לעו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו עבור הצעיר היהודי.

התקיפה אירעה לפני כשנתיים, כאשר התובע השתתף בסיור בהר הבית, במהלכו השתחווה. שוטר שהיה במקום הרימו מהקרקע ובעודו אזוק ניגש איש הוואקף ובעט בבטנו.

הבעיטה תועדה על ידי אחד מחברי הקבוצה שנכחו במקום.

איש הוואקף שתקף, פאדי באכר, המתגורר בשכונת א-טור בירושלים, נעצר על ידי השוטרים במקום.

הצעיר היהודי תבע את איש הוואקף, והאחרון הורשע בגין ‘השפלה ופגיעה בתובע בשטח ההר, וניצול לרעה של תפקידו על ידי פגיעה והטלת מורא על העולים להר הבית’.

שופט בית משפט השלום בירושלים, אופיר יחזקאל, פסק כי על איש הוואקף לפצות את הצעיר בכ-10,000 ש”ח ובהוצאות המשפט, אשר שולמו לאחרונה על ידי הנהלת הוואקף.

עורך הדין חיים בלייכר מארגון ‘חוננו’, המייצג את הצעיר היהודי, הדגיש כי אין לאנשי הוואקף כל סמכות בשטח ההר מול היהודים, בוודאי שאין להם הסמכות לתקוף אותם, ובאם יש להם טענה על המסיירים בשטח ההר – עליהם לפנות לשוטר במקום.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות