לפיד לליברמן: תחכה, תקבל מאתנו 55 אצבעות ויחד יש 61

מספר 2 בכחול-לבן הציע לליברמן לחבור לממשלה אלטרנטיבית - וטען: "יחד איתו יש לנו 61 קולות, רוב מלא-מלא" • עמית סגל: "להבנתי 55+5 זה 60" • יו"ר ישראל ביתנו מנסה להנמיך את הלהבות מול הליכוד: "אתמוך בחקיקה ובכל מועמד שיציעו לתפקיד מבקר המדינה"
אריה ריבקינד
י"א אייר התשע"ט / 16.05.2019 11:34

יו”ר ‘יש עתיד’, בכיר ‘כחול-לבן’, יאיר לפיד, התייחס הבוקר (חמישי) למשבר בשיחות להרכבת קואליציית נתניהו החמישית.

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, בו ציטט דברים שאמר בראיון ברדיו רק”ע, כתב לפיד:

“אמרתי עכשיו ברדיו רק”ע את מה שידוע לכולם. אם ליברמן יכנס לממשלה הוא יצטרך להתפשר על הפנסיות ושוב הציבור הרוסי לא יקבל כלום.

“אם יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח. יחד איתו יש לנו 61 קולות. רוב מלא-מלא”.

מגיבים רבים בטוויטר הגיבו מיד ש-55 המנדטים של האופוזיציה וחמשת המנדטים של אביגדור ליברמן הם רק 60 מנדטים בלבד.

הפרשן הפוליטי עמית סגל הגיב ללפיד: “להבנתי אגב 55+5 זה 60 אבל מה אני מבין”.

לפיד המובך השיב לו:  “נכון, ותנחש מי האצבע ה-61 שיש לי”.

התשובה הזו גררה תגובות מלגלגלות נוספות.

אבישי גרינצייג, עיתונאי ‘מעריב’, הגיב: “יאיר, כתבת שיש לכם 55 אצבעות ויחד עם ליברמן אתם 61. נסיון לא מוצלח לצאת מהפאדיחה החישובית”.

ליברמן מפויס

בתוך כך, בעיתון ‘ידיעות אחרונות’ דווח הבוקר, מפי גורמים בכירים בליכוד, כי ראש הממשלה בוחן ברצינות את האפשרות להקים קואליציה זמנית של 60 ח”כים, ללא ליברמן, זאת לאור הקשיים ניהול המו”מ הקואליציוני בין הליכוד לישראל ביתנו.

בדיווח נאמר עוד כי מהלך כזה יכול להצליח רק אם ליברמן יימנע או יעדר בהצבעה בכנסת על אישור הממשלה. אם ליברמן יחליט להתנגד בהצבעה לא יושג רוב להצגת הממשלה.•

בליכוד מעריכים, כי אם יגיעו לאופציה כזאת כמוצא אחרון, ליברמן לא יתנגד בפועל כדי שלא יאשימו אותו שהוא זה אשר הפיל ממשלת ימין.

אלא שגורמים בישראל ביתנו אמרו הבוקר, בשיחה עם ‘מעריב’: “בעניין קואליציית 60 הח”כים, שיהיה ברור – אם אנחנו לא בקואליציה אנחנו מצביעים נגדה חד וחלק”.

הגורמים הוסיפו: “קיבלנו החלטה להרגיע את השטח, ליברמן הורה לחברי הסיעה לא להתראיין. קיבלנו פנייה מהשר זאב אלקין ונשאלנו אם נתמוך בהגדלת מספר השרים והחוק הנורווגי בשבוע הבא ואמרנו שבוודאי. גם אמרנו לליכוד שנתמוך בכל מועמד שלהם לתפקיד מבקר המדינה”.

במפלגה ניסו להסביר את הצעד ואמרו: “אנחנו מנסים להראות שיש לנו רצון, אבל שיהיה ברור שאנחנו לא יכולים לוותר על הכל”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות