יהדות התורה: העברנו מסמך הסכמות • הליכוד: לא ענו

יהדות התורה העבירה לליכוד מסמך הסכמות שגובש בתוך המפלגה על חוק הגיוס • גורמים ביהדות התורה: "הכדור כעת בידיים של הליכוד, אבל זה נראה שהם שבויים בידיו של ליברמן" • גורמים בליכוד: "הם העבירו תשובה שמרכזת הערות של כל מיני אדמו"רים, שהיא בסיס למו"מ שיימשך שנים"
אריה ריבקינד
י"א אייר התשע"ט / 16.05.2019 00:20

סיעת יהדות התורה העבירה הערב (רביעי) לליכוד מסמך ובו ההסכמות שגובשו בתוך המפלגה סביב חוק הגיוס, בתיאום בין מועצות גדולי התורה.

ההסכמות על חוק הגיוס הועברו לליכוד לאחר שמוקדם יותר נדחתה שוב פגישת צוותי המו”מ של הליכוד ויהדות התורה, בשל חילוקי דעות בתוך יהדות התורה.

גורמים ביהדות התורה אומרים הערב כי מדובר הנוסחה שהעוברה לליכוד היא “ריכוך מאוד משמעותי”.

לפי אותם  גורמים, חוק הגיוס, שעבר לפני שנה בקריאה ראשונה יישאר כלשונו, כפי שאביגדור ליברמן דורש. אולם, בתמורה הם דורשים הסכמה של הליכוד לדרישות האחרות: חקיקת חוק יסוד לימוד תורה שיעניק מעמד מיוחד ללומדי התורה, וכן פסקת התגברות בחוק יסוד כבוד האדם שתאפשר לעקוף החלטות של בג”ץ.

אותם גורמים הוסיפו: “אפשר להתקדם לחתימה. הכדור כרגע נמצא בידיים של הליכוד, אבל זה נראה שנציגי המפלגה שבויים בידיו של אביגדור ליברמן והוא מקשיח עמדות ומסכן את ממשלת הימין הבאה”.

גורם בליכוד אמר בתגובה: “הם העבירו תשובה שמרכזת הערות של כל מיני אדמו”רים, שהיא בסיס למשא ומתן שיימשך שנים. למעשה אין לנו שום תשובה מהם, לבד מההבנה שאין נוסחה שמקובלת על כולם”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות