“שיח של הסתה”: בחדרה הפגינו נגד הצעת חוק שתאפשר מסחר בשבת

אריה ריבקינד
|
י' אייר התשע"ט / 15.05.2019 19:36
כ-100 מתושבי חדרה – חרדים, דתיים ומסורתיים – הפגינו מול מועצת העיר בדרישה לשמור על צביון השבת • מספר 2 ברשימת ראש העיר פועל כבר זמן רב לגייס קולות לטובת ההצעה – שתאפשר פתיחת מסחר בשבת

כ-100 מתושבי חדרה – חרדים, דתיים ומסורתיים – הפגינו הערב (רביעי) מול מועצת העיר בדרישה לשמור על צביון השבת – זאת על רקע ההצבעה הצפויה במועצת העיר על הצעה לשינוי חוק העזר העירוני, כך שיאפשר פתיחה של מסחר בשבת.

ההצעה לשינוי חוק העזר עולה להצבעה לאחר הפעלת לחצים מכיוונו של מספר 2 ברשימת ראש העיר, שי ברכה, שכבר זמן רב פועל על מנת לגייס קולות לטובת ההצעה.

מנגד, תושבים רבים בעיר פועלים על מנת לסכל את ההצעה ולשמור על צביון השבת, כפי שהיה לאורך כל השנים.

התושבים חוששים שפעילותם של גורמים שונים, בהובלת שי ברכה, יפגעו במסורת ארוכת שנים הנהוגה בעיר, של כבוד למסורת ולשבת.

בהפגנה קראו התושבים לנבחרי הציבור להצביע נגד שינוי חוק העזר.

המפגינים נשאו שלטים בהם פנו באופן אישי גם לברכה וקראו: ‘תביא ברכה ולא קללה’. לראש העיר קראו: ‘גנדלמן – די להיכנע לשנאה ופלגנות’.

צילום: דוברות

במקביל להפגנת התושבים מתקיימת הפגנה של פחות מ-10 אנשים התומכים בחוק העזר, אשר יאפשר פתיחת מסחר בשבת בעיר, וזאת למרות הפרסומים הנרחבים בעיר וברשתות על ההפגנה.

מארגני ההפגנה לכבודה של השבת מספרים, כי למרות הזמן הקצר בה התארגנו – ההיענות הייתה מרשימה מאוד והתמיכה הציבורית מכל רחבי העיר מראה על הרצון הברור של הרוב, להפסיק את הפרובוקציות ולא לפגוע במרקם החיים המיוחד.

בן אבוטבול, ממארגני ההפגנה, סיפר: “זו תקופה ארוכה שגורמים קיצוניים מובילים בעיר שיח של הסתה ופלגנות ומנסים לזרוע שנאה ולפגוע במרקם החיים המיוחד של התושבים בעיר.

“באנו לפה היום קבוצה גדולה של תושבים כדי להעביר לנבחרי הציבור את העמדה של הרוב הבריא בעיר – די להסתה ולפלגנות, שמרו על קדושת השבת בעיר!”