ליברמן: החרדים משתלחים ומאיימים I איכלר: אתה בעיה

יו"ר ישראל ביתנו עונה למתקפה של החרדים נגדו - ולא מוכן לקבל האשמות שהוא מסכל ממשלת ימין: "ביומיים האחרונים שמעתי אין ספור איומים מצד הח"כים החרדים • קחו אותנו ברצינות, מי שמחפש אשמים במידה ולא תקום קואליציית ימין שיסתכל על עצמו במראה"
אריה ריבקינד
י' אייר התשע"ט / 15.05.2019 10:41

יו”ר מפלגת ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, מתייחס הבוקר (רביעי) לאיומי המפלגות החרדיות, בעקבות התעקשותו על חקיקת חוק הגיוס, כפי שנוסח בממשלה הקודמת.

“ביומיים האחרונים שמעתי אין ספור איומים מצד הח”כים החרדים בנוסח: נלך לבחירות חוזרות או נקים ממשלה בלי ‘ישראל ביתנו’. אני מצטער שבמקום לנהל שיח ענייני דווקא המפלגות החרדיות בחרו להתגרות, להשתלח ולאיים. תפיסת ‘ישראל ביתנו’ בנושאי דת ומדינה ברורה למדי – אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה”, הבהיר ליברמן בפוסט שפרסם בפייסבוק.

הוא הדגיש:  “ברמה העקרונית אני מתנגד לממשלת אחדות לאומית במצבי שגרה, מאחר וממשלה כזאת מיד תהפוך לממשלת שיתוק לאומי. את ממשלות האחדות חייבים להקים אך רק ברגעי משבר אמיתיים, ביטחוניים או כלכליים. גם בנושא מועמד אלטרנטיבי להרכבת ממשלה – לא נתמוך באף מועד אחר לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד”. 

הוא התייחס לטענות לפיהן הוא פועל בתיאום עם השר משה כחלון במשא ומתן הקואליציוני. “אין שום תאום בין ‘ישראל ביתנו’ ל’כולנו’. מאז הבחירות פגשתי את השר כחלון פעם אחת במליאת הכנסת לדקה וחצי”.

ליברמן גם מתח ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה בסוגיות שבגללן פרש מהממשלה הקודמת: “מי שמנע את הפינוי של חאן אל-אחמר וסוסיא זה לא בג”ץ. מי שמנע את קבלת חוק עונש מוות למחבלים בקריאה שנייה ושלישית זה לא בג”ץ. מי שמאפשר העברת מאות מיליוני דולרים לארגוני טרור ברצועת עזה זאת ממשלת ישראל הנוכחית. אנחנו רוצים ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים”.

יו”ר ישראל ביתנו הבהיר כי מפלגתו לא תקבל האשמות שהיא זו שמסכלת הקמת ממשלת ימין.

“ישראל ביתנו מייצגת את הציבור הכי מקופח במדינת ישראל – ציבור שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מסים ולכן לא נוותר על עקרונותינו. קחו אותנו ברצינות ומי שמחפש אשמים במידה ולא תקום קואליציית ימין שיסתכל על עצמו במראה”.

מוקדם יותר הבוקר התייחס ח”כ ישראל אייכלר למשברים המונעים ממפלגתו לחתום על ההסכם הקואליציוני – ותקף את דרישותיו של ליברמן.

בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב – אמר אייכלר, כי ליברמן מונע את הקמת הממשלה ואי אפשר לרדת לנבכי נפשו. “הבעיה כרגע היא רק אביגדור ליברמן, שאולי כרת ברית אם יאיר לפיד להקים ממשלה בלי חרדים, אחרת אי אפשר להבין מה הוא רוצה”.

על דרישותיו של ליברמן בעניין שינוי המדיניות מול עזה וסוגיית הגיוס אמר אייכלר: “קהל בוחריו של ליברמן כמו שאני מכיר אותו זה בעיקר קהל רוסי שהעניין של גיוס חרדים מעניין אותם כמו ששמירת השבת של הרוסים מעניין אותנו. הציבור הרוסי צריך פנסיה לקשישים, הוא צריך בריאות, הוא צריך פרנסה, ממתי הציבור הרוסי מעוניין בזה שתושבי בני ברק וירושלים יתגייסו?”.

אייכלר הוסיף כי אין לו הסבר למעשיו של ליברמן, אם אין לו סגירה עם השמאל להפלת ממשלת ימין: “הוא רוצה סמכויות במשרד הביטחון יותר מראש הממשלה?  זה לא דיקטטורה ולא רוסיה פה. לא יכול להיות ששר ביטחון יוביל מדינה למלחמה בשעה שיש 700 טילים ואין לנו פתרון לזה, שבתוך יומיים שלושה יבוא שר ביטחון ויגיד אני יכול לעשות פה מלחמה.

“יכול להיות שכן, אבל לזה צריך להיות ראש ממשלה אחראי, על זה צריכה להיות ממשלה אחראית, לא שר ביטחון שאומר אני רוצה להחליט על זה לבד בגלל שיש לי חמישה מנדטים, זה פשוט חוסר אחראיות מבחינה לאומית”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות