נתניהו ביקש מהמפלגות הדתיות: תתפשרו בדרישות על נושאי דת ומדינה

בשיחותיו עם ראשי ש"ס, יהדות התורה וגם איחוד מפלגות הימין הזהיר נתניהו: אם יידחקו את ישראל ביתנו לפינה - לא תתאפשר הקמת ממשלה • נבחנה אפשרות למנות את בצלאל סמוטריץ' לתפקיד שר התחבורה
אריה ריבקינד
י' אייר התשע"ט / 15.05.2019 10:27

בפגישות שנערכו בימים האחרונים הפציר ראש הממשלה בנימין נתניהו בראשי המפלגות החרדיות ואיחוד מפלגות הימין’ למתן את הדרישות שהם מציבים במשא ומתן הקואליציוני בענייני דת ומדינה. כך דווח בחדשות כאן.

על פי הדיווח, נתניהו ביקש זאת בכדי שלא לדחוק את יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ולא לספק לו סיבות להקשיח את עמדותיו במגעים הקואליציוניים.

לטענתו, התעקשות על כמה מדרישותיהם עשויה להביא לבסוף את המגעים למצב ממנו אין מוצא – ואף למנוע את הקמת הממשלה.

היום (רביעי) ייפגשו נציגי יהדות התורה עם צוות המשא ומתן של הליכוד שמעוניין לקדם את המגעים בין הצדדים ולהביא באופן המהיר ביותר לחתימה ראשונה על ההסכם הקואליציוני.

לפי הדיווח ב’כאן’, במסגרת הניסיונות למצוא חלופה לתיק המשפטים עבור איחוד מפלגות הימין, תיק שעליו מתעקש יו”ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ’, נבדקה האפשרות מצד גורמים באיחוד מפלגות הימין למסור לידי סמוטריץ’ את תיק התחבורה.

סמוטריץ’ עצמו לא היה שותף למגעים אלו.

משרד התחבורה נתפס כמשרד ביצועי ועתיר תקציבים, שעשוי להיות רלוונטי גם עבור התשתיות ביהודה ושומרון. אלא שלדברי אותם גורמים דווקא בליכוד סירבו לבקשה הזו והבהירו שתיק התחבורה, נכון לעכשיו, נשאר בידיהם. סמוטריץ’, מצידו, עדיין עומד בדרישתו לקבל את תיק המשפטים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות