תופעה מבישה: נערים תקפו באלימות לוחמי אש בירושלים

זו כבר תופעה: צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים שהוזעקו לכבות שריפה במבנה נטוש בשכונת גבעת שאול, הותקפו באלימות • הוונדליזם: קרעו זרנוקי מים בזמן שלוחמי האש היו בתוך המבנה הבוער •החרפה: לוחמי האש נאלצו לסגת תחת מטר אבנים אל תוך בית של שכן עד יעבור זעם
חיים טוויל
י' אייר התשע"ט / 15.05.2019 00:24

אחרי אלעד – תקיפה נוספת של לוחמי האש בירושלים: הערב (שלישי) הוזנקו צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים לכבות מבנה נטוש שהוצת בשכונת גבעת שאול.

מיד עם הגעת לוחמי האש לשכונה, החלו להתגודד סביבם עשרות ילדים ובני נוער, הפריעו למלאכת הכיבוי, הוציאו ציוד מציל חיים מרכבי הכיבוי וזרקו אותו, קרעו את זרנוקי המים בזמן שלוחמי האש היו בתוך המבנה הבוער – וסיכנו בכך את שלום לוחמי האש, שעסקו בהשתלטות וכיבוי שריפת המבנה.

כשפנו לוחמי האש אל הנערים והילדים וביקשו מהם לחדול ממעשיהם, החלו הללו לתקוף את לוחמי האש בקללות.

בשלב מסוים אף החלו ליידות לעברם מטר של אבנים וחפצים.

לוחמי האש נאלצו לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם.

בב”ה אומרים, כי מפקד צוות הכיבוי שגונן בגופו על מתנדבי הכיבוי וההצלה שסייעו ללוחמי האש, ספג אבן גדולה בכתפו, ורק במזל לא נפגע מפקד הצוות בצורה קשה מהאבן.

• עוד בנושא:

אבנים וגידופים: ילדים ונערים תקפו באלימות לוחמי אש באלעד

קיצונים צעדו אם דגלי אש”ף, תלשו דגל ישראל מכבאית – והעלו באש

בכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים אומרים: “אנו רואים בחומרה רבה, את התופעה החמורה בה מתירים לעצמם אזרחים, לרבות בני נוער וילדים קטנים, לתקוף את לוחמי האש הבאים להציל חיים ורכוש בצורה אלימה, להזיק לציוד הכיבוי היקר ומציל החיים, ולגדף במילים קשות את לוחמי האש שבאים להגן עליהם, על משפחתם ועל אנשי הקהילה שלהם”.

באגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים מתכוונים לעמוד על כך, שאזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין ויענשו בהתאם לחוק.

בכב”ה אומרים עוד, כי  בכוונת הכבאות לתבוע באופן אישי כל אדם שיתקוף את לוחמי האש.

יחד עם זאת, מדגישים בכבאות והצלה מחוז ירושלים: “ארועים חמורים ואלימים אלו, לא ירתיעו את לוחמי האש, אשר ימשיכו לתת שירות מבצעי מיטבי לכל תושבי ירושלים במטרה להגן על חיי אדם ורכוש”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ניפוח מגמתי ומסולף - אל תתנו לזה יד
  15/05/2019 09:25
  משה, גב"ש
 1. אני גר שם. ראיתי הכל מהחלון.
  לא הייתה שום גניבת ציוד והשחתתו.
  לא הייתה זריקת אבנים על כבאים – כן היו ילדים משועממים שזרקו אבנים לתוך הבית הבוער הרבה לפני שהכבאים הגיעו והמשיכו קצת גם אחרי כן אבל לא לכיוון הכבאים.
  כן הייתה התקרבות מסוכנת של הילדים לאש, הכבאים צעקו להתרחק, רוב הילדים צייתו חוץ מכמה שובבים שענו בצורה חצופה.
  שימו לב, בעקבות ההגזמה והניפוח של דוברות כב”ה יש כבר קריאות באתרים הכלליים לכב”ה לתת לחרדים להישרף בשקט (ל”ע). – למה אתם נותנים יד להסתה הפרועה??
  (בהחלט צריך לחנך ילדים לא להתקרב לאש, להימנע ממעשים מסוכנים. להימנע מחוצפה לבעלי תפקידים ולכל איש מבוגר באשר הוא. אבל מכאן ועד נפילה בפח של איש דוברות כב”ה שכנראה לא מאוד אוהב חרדים וייצר פייק הודעה בהתאם – הדרך רחוקה).